صبحانه | لاغری | شکم تخت | لاغری شکم و پهلو

تغییر عادات صبحانه برای داشتن شکم تخت

اولین بخش از رژیم لاغری شما وعده ی صبحانه است که در لاغری شکم و پهلو بسیار موثر است پس صبحانه ای بخورید که شما را لاغر کند.

صبحانه
ویکی گردی:

صبحانه مهم ترین وعده ی غذایی در روز می باشد اما خب در مورد این که یک صبحانه ی خوب چطور باعث می شود تا عملکرد بهتری داشته باشید، حرف هایی برای گفتن وجود دارد. ترکیب چند عادت غذایی سالم برای صبحانه نه تنها به شما کمک می کند تا احساس خوشحالی و انرژی بخشی را در طول روز پیش رو داشته باشید، بلکه در دستیابی به شکمی تخت که همیشه آرزو داشتید نیز کمک خواهد کرد.

چطور خوردن صبحانه ی سالم باعث تخت شدن شکم می شود ؟

عادت به خوردن صبحانه ی سالم می تواند منجر به عادات غذایی سالم شوند، که باعث می شود نفخ شکم شما از بین برود . مگی" مبچالچیک "یکی از متخصصین تغذیه که به تازگی نیز کتابی به اسم the great big pupmkin را منتشر کرده است در مورد پیدا کردن چند صبحانه ی سالم این گونه می گوید که :" نخوردن صبحانه ی خوب می تواند دلیل احساس گرسنگی دائمی شما در طول روز باشد."

او همچنین می گوید:"خوردن صبحانه راه کار خوبی است، بخصوص اگر که مدام در طول شب احساس گرسنگی می کنید “.

چند مدل صبحانه ی سالم برای تخت شدن شکم

اگر تا الان به اندازه ی کافی صبحانه نمی خوردید، زمان آن رسیده تا مقداری فیبر و پروتئین بیشتری مصرف کنید.

1. صبحانه ی خوب و مقوی بخورید

تخم مرغ خرد شده

وقتی صحبت از صبحانه ای می شود که در واقع به شما کمک می کند تا در طول روز احساس سیری داشته باشید، سه خصوصیت مهم در آن وجود دارد که باید به دنبال آن باشید.

به دنبال یک صبحانه ی کاملا مناسبی باشید که حاوی پروتئین ، چربی سالم و کربوهیدرات باشد.

از جمله کربوهیدارت های خوب می توان به نان سبوس دار ( تورتیلا)، بلغور، جودوسر، یا حتی لوبیای سیاه اشاره کرد.

برای یک صبحانه ی راحت همراه با مواد مغذی مختلف ، به سادگی می توان از دو تخم مرغ خرد شده با مقداری پنیر، و یک تکه نان و غلات کامل استفاده کرد.

2. یک میوه یا سبزی را در صبحانه ی خود بگنجانید

ماست هلو

میچالچیک می گوید:یک عادت کوچک که توصیه می کنم، باید شامل این باشد که حداقل یک میوه یا سبزی را در صبحانه ی خود جای دهید . من عاشق این هستم که از یک میوه در صبحانه ی خود برای فیبر موجود در آن استفاده کنم . منظورم استفاده از انواع توت ها یا موز خرد شده بر روی جودوسر یا در کنار تخم مرغ ها است . اگر حوصله ی خوردن میوه را ندارید ، برای افزایش مصرف مواد مغذی ، سبزی را به مخلوط تخم مرغ خرد شده ی خود اضافه کنید و لذت ببرید.

3. به دنبال مصرف فیبر باشید

(مخلوط انواع توت ها با جودوسر در یک کاسه)

گنجاندن فیبر در رژیم غذایی از نظر علمی ثابت کرده است که به شما در کاهش وزن کمک زیادی می کند و آسان ترین راه برای افزودن آن به رژیم غذایی از طریق صبحانه می باشد.

غذاهایی با فیبر بالا مانند میوه ها، سبزیجات ، دانه های آجیل، و غلات کامل برای هضم غذا مناسب هستند (و به شما در سیر نگه داشتن بدن برای مدت طولانی کمک می کنند ) و همچنین می تواند به کاهش نفخ شکم نیز کمک کند . جو دوسر منبع خوبی از فیبر هستند، بنابراین یک سری چیزها مانند جودوسر همراه با میوه، و دانه های کدو تنبل یا بادام ، یک صبحانه ای با منبع خوبی از پروتئین و فیبر محسوب می شوند.

4. بعضی از اقلام صبحانه را زودتر از موعد آماده کنید

اگر می دانید که هفته ی پر مشغله ای پیش رو خواهید داشت، چند مورد را از قبل آماده کنید تا بتوانید برای صبحانه از آن ها مصرف کنید . درست کردن چند چیز زودتر از موعد مانند چند تخم مرغ آب پز سفت، جودوسر پخته و سبزیجات آب پز می توانند مفید باشند.

5. در طول هفته وعده های غذایی غنی از مواد مغذی بخورید

نان تست همراه با آووکادو و تخم مرغ

وقتی می خواهید صبحانه های خود را برای هفته برنامه ریزی کنید، به دنبال این باشید که صبحانه هایتان از نظر مواد معذی غنی باشند . پیروی از اولین قانون آسان برای افزودن پروتئین ، چربی سالم و کربوهیدرات به وعده ی غدایی می تواند کار شما را خیلی آسان تر کند.

من نمی گویم که استثنائاتی در این قانون وجود ندارد، (زیرا گاهی اوقات پنکیک برای شام نیز خوب به نطر می رسد)، اما به نظر من خوردن مواد غدایی انرژی زا در طول صبح برای داشتن حس و حال عالی در روز بسیار مهم می باشد و باعث می شود تا عملکرد بهتری در طول روز داشته باشید.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر