استان های لاکچری نشین | معرفی استان های لاکچری نشین | استان های لاکچری ایران

استان های لاکچری نشین ایران کدومن؟!

با توجه به خانه های لوکس شناسایی شده در این استان ها، میتوان گفت جزو استان های لاکچری نشین کشور هستند! با ما باشید تا شمارو با این استان ها آشنا کنیم!

خانه لوکس
ویکی گردی:

به نقل از خبرگزاری فارس: با توجه به آمارگیری انجام شده، استان های لاکچری نشین کشور رو با توجه به تعداد خانه های لوکس در آن استان ها بررسی کردند! خانه های بسیار بزرگ که نمایی مجلل و فوق العاده شکیل دارند، اما باید بدانید که این خانه ها تنها به این دو ویژگی محدود نمی شوند و بسیاری از خصوصیات دیگر نیز در لوکس بودن آن ها نقش دارد و به دلیل واقع بودن در این استان ها، آن هارو جزو استان های لاکچری نشین کشور به حساب می آورند! این بخش از ویکی گردی شمارو با استان های لاکچری نشین کشور آشنا میکنیم!

بر اساس فهرست مالکیت‌های ارسالی از سوی وزارت راه و شهرسازی به سازمان امور مالیاتی کشور، تاکنون 729 هزار و 702 واحد مسکونی گران‌قیمت (لوکس) شناسایی شده و اطلاعات این واحدهای مسکونی به سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات بر واحدهای مسکونی لوکس ارسال شده است.

بر اساس قانون بودجه سال 1402 دولت موظف است بر واحدهای مسکونی و خانه‌های لوکس که ارزش آنها از 20 میلیارد تومان بیشتر باشد، مالیات بگیرد.

به گزارش فارس، بر اساس این اطلاعات استان تهران با 257 هزار و 704 واحد مسکونی لوکس در صدر فهرست استان‌ها با بیشترین واحد مسکونی گران‌قیمت شناسایی شده قرار دارد. پس از تهران استان‌های فارس، اصفهان و مازندران به ترتیب با 108 هزار و 983 واحد مسکونی، 78 هزار و 488 واحد مسکونی و 48 هزار و 651 واحد مسکونی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

کمترین واحد مسکونی لوکس شناسایی‌شده نیز مربوط به استان لرستان با 911 ملک گران قیمت است.

در این راستا فرشید ایلاتی، کارشناس حوزه مسکن به خبرنگار فارس گفت: مالیات بر واحدهای مسکونی لوکس، یک مالیات بازتنظیمی است و درآمد کسب‌ شده از این مالیات صرف ساماندهی بازار مسکن می‌شود.

به گزارش فارس، طرح مالیات بر خانه‌های لوکس و باغ‌ویلاها با آیین‌نامه اجرایی که به پیشنهاد وزارت اقتصاد، با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت جهاد کشاورزی تهیه شد و اشخاص مالک املاک گران‌قیمت باید نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

 

منبع: فارس
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر