گیاهان آپارتمانی | معرفی گیاهان آپارتمانی | گیاهان آپارتمانی مخصوص راه پله

گیاهان آپارتمانی مناسب راه پله + عکس

برای راه پله باید گیاهان آپارتمانی خاص و ایده آل را انتخاب کنید که فضای راه پله را بسیار زیبا کنند و همچنین دوام لازم را داشته باشند.

گیاهان آپارتمانی
ویکی گردی:

گیاهان آپارتمانی جزو عناصر تزیینی و طبیعی مهمی می باشند که ایرانی ها علاقه زیادی به آنها در منزل دارند. تزیین پاگرد راه پله ساختمان با گلدان بسیار اهمیت دارد زیرا بیشتر افراد منزل از این بخش ساختمان عبور میکنند و زیبایی این محیط می تواند باعث شادی و تاثیر خوب در روحیه آنها گردد. در بحث معماری هم، تزیین بخش های مخلتف منزل بسیار با اهمیت است و ساده ترین کاری که برای تزیین می توانید انجام دهید، استفاده از گیاهان آپارتمانی زیبا است. می توانید این محیط را پر از گلدان های زیبا با گیاهان آپارتمانی کوچک کنید.

نخستین نکته که برای انتخاب گل های مناسب راه پله باید در نظر داشته باشید، طرح راه پله شما است و اینکه آیا در منزل مسکونی و مستقل ساکن هستید و یا در آپارتمان زندگی می کنید زیرا چگونگی قرار دادن گل مناسب برای راه پله بستگی به خانه ای دارد که در آن زندگی می کنید.

گیاهان آپارتمانی چرا پژمرده میشن؟ + راه حل

اگر در یک آپارتمان زندگی می کنید بسیاری از راه پله های آپارتمانی ایرانی طاقچه دارند و به همین دلیل بهترین کار این است که از گلدان های کوچک استفاده کنید و گل هایی با گل برگ های ریز را درون گلدان قرار دهید و نهایت لذ را ببرید.

نکته مهم در این رابطه زیبا شدن راه پله است به ویژه زمانی که از بالا به پایین به این منظره نگاه می کنید زیرا این اصل می تواند دکوراسیون داخلی راه پله شما را زیباتر کند و به همین دلیل انتقال گل مناسب برای راه پله بسیار مهم است.

گل برگ عبایی

این گیاه با برگ های پهن و بزرگی که دارد نه تنها در سایه خوب رشد می کند بلکه در مقابل سرما و گرما هم مقاوم است و تقریبا هیچ وقت نمی تواند خراب شدن این گیاه را ببینید و به آن گل فولادی هم می گویند. گل برگ عبایی رشد زیادی ندارد  و باید هفته ها خیره به برگ های آن بمانید تا کمی تغییر را حس کنید. در طول زمستان باید هفته ای یک بار و در طول تابستان هفته ای دو بار آن را آبیاری کنید. بستر گل برگ عبایی نیاز به غبارپاشی ندارد و هر سه الی چهار سال یک بار می توانید گلدان را تعویض کنید.

این گیاهان آپارتمانی برات خوش شانسی میارن!! + عکس

گل برگ عبایی

گیاه گندمی

گیاه گل گندمی که به آن گیاه سجافی هم می گویند جزو گیاهان آپارتمانی محبوب است که بیشتر به صورت سبز و ابلق وجود دارد. این گیاه عجیب با وجود اینکه نور خورشید را دوست ندارد می تواند مقدار متفاوتی از نور محیط را تحمل کند. در فصل تابستان باید هفته ای دو الی سه بار بستر را آبیاری کنید و در طول فصل زمستان هم یک بار آبیاری کافی است. در صورت گرم بودن محیط غبارپاشی هم نیاز است.

گیاه گندمی

گل فیتونیا

دیگر گل مناسب برای محیط راه پله، گل فیتونیا است که زادگاه اصلی آن کشور برزیل است. توصیه می شود که این گیاه را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید به ویژه در پشت پنجره های شیشه ای مستقیم روبروی نور خورشید باعث سوختن برگ های این گیاه یم شود. به دلیل نیاز زیاد به رطوبت باید آن را در گلدان شیشه ای دهانه گشاد قرار دهید.

این گیاهان آپارتمانی امواج مضر رو جذب می کنن + عکس

گل فیتونیا

گیاه آگلونما

آگلونما نیاز به نور مستقیم خورشید ندارد و کلن به روشنایی زیاد نیاز ندارد. این گیاه در مکان های تاریک مقاوم است ولی بهتر است در جای بدون نور آن را قرار ندهید. این گیاه در مقابل دود و گاز حاصل از شوفاژ حساس است و به سرعت برگ های پایین آن از بین می روند.

6 گیاه آپارتمانی کم نور مناسب حمام و دستشویی + عکس

گیاه آگلونما

فیلودندرون

یکی از بهترین گیاهان مناسب راه پله فیلودندرون است که نسبت به فضاهای کم نور مقاومت بالایی دارد. این گیاه در سبدهای آویزان به سرعت رشد می کند و حتی می توان آن را با نخ به سمت بالا بست تا رشد عمودی داشته باشد. دو گونه جدیدتر این گیاه، شاخ و برگ های رنگارنگ ارائه می دهند. گونه «برزیل» دارای شاخ و برگ های رنگارنگ طلایی و سبز زرق و برق دار است؛ در حالی که «میکانز» برگ های براق بنفش با بافتی ساتن مانند دارد.

  • نور: نور کم یا نور غیر مستقیم
  • آب: زمانی که سطح خاک خشک شود.

8

گلوکسینیا

اگرچه گلوکسینیا نمی تواند در یک اتاق کاملا تاریک زنده بماند؛ اما در هر جایی که بتواند نور روشن و غیر مستقیم را به دور از خورشید دریافت کند؛ به زیبایی شکوفا می شود. گلوکسینیا، یکی از بستگان نزدیک بنفشه آفریقایی است که گل های مخملی و شیپور مانند در انواع رنگ ها ایجاد می کند. این گیاه را ماهی یکبار با کود مایع گیاهان آپارتمانی تغذیه کنید.

  • نور: نور روشن، غیر مستقیم
  • آب: زمانی که سطح خاک خشک شود.

7-1

گیاه افرا

این گیاه شکاف های کاغذ مانند به رنگ سایه های قرمز، صورتی یا زرد رنگ در میان برگ هایی مانند فانوس های جشن دارند که بسیاری از گونه های آن شاخ و برگ های متنوعی را به خود اختصاص داده اند. توصیه می شود که گیاه را به صورت عمودی و به شکل درخت رشد دهید و سپس آن را هرس کنید تا بدنه آن به شکل بوته شود و یا می توانید گیاه را در یک سبد آویزان شده پرورش دهید. بهتر است که بدانید که نام رایج گیاه افرا یکی از چند گل آپارتمانی از برگ های آن آمده است که شبیه به افرا می باشد.

گیاه افرا

منبع: تاپ ناز
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر