عادت های جالب | عادت های جالب کشور ها

جالب ترین عادت های مردم کشور های مختلف موقع خوابیدن

خیلی از عادت های جالب قبل از خواب کشور های دیگه وجود داره که ممکنه دانستن آنها برایتان تعجب برانگیز باشه.

عادت های جالب قبل از خواب
ویکی گردی:

حقایقی در مورد عادت های جالب مردم کشورهای مختلف موقع خواب. اگر بخواهیم فقط یک مورد از عادت های جالب  را نام ببریم که همه مردم دنیا آن کار را انجام می‌ دهند، چیزی نیست جز خواب شبانه. در این مقاله از سایت ویکی گردی عادت های جالب خوابیدن را در کشور های مختلف به شما معرفی کنیم که شاید برای تان جالب باشد.

اسپانیا: خواب قیلوله هنگام عصر

خواب قیلوله یا یک چرت کوتاه جزء اقداماتی است که همه اسپانیایی ها آن را انجام می‌ دهند و عقیده دارند که انجام این کار هنگام عصر یا ظهر باعث می‌ شود که ذهن تان باز شود و دوباره انرژی بگیرید که البته در کشورهای آمریکای لاتین هم این موضوع رواج دارد.

عادت های جالب قبل از خواب

کره جنوبی: خاموش کردن پنکه قبل از خواب

هوای گرم و مرطوب تابستان باعث می شود که شما به سراغ پنکه و کولر بروید اما در کره جنوبی افراد بر این عقیده هستند که این پنکه ها هنگام خواب؛باعث حضور ارواح می شوند و قبل از خواب باید آن ها را خاموش کرد که خرافه ای بیش نیست.

افغانستان: رختخواب فقط برای خوابیدن نیست

بسیاری از مردم در کشور های غربی می‌دانند که رختخواب فقط برای خوابیدن است اما در افغانستان اینگونه نیست و آن ها از رختخواب به خاطر اهداف مختلفی در طول روز استفاده می‌ کنند و بعد از بیدار شدن؛ پتو را تا می کنند اما تشک را جمع نمی کنند و خیلی از کارهای شان را روی همان انجام می دهند.

گواتمالا: بازی با عروسک قبل از خواب

خانواده‌ ها در این کشور عقیده دارند که بازی با یک سری عروسک های دست ساز که ظاهر زیبایی هم ندارند اما رنگارنگ هستند، باعث ایجاد حس آرامش و از بین بردن نگرانی بچه‌ ها هنگام خواب می شود.

ژاپن: چرت کارمندان در دفتر

شاید برایتان عجیب باشد که ببینید کسی داخل دفتر یا محل کار خوابیده است اما در ژاپن چرت وسط کار، یک اتفاق رایج است و این افراد برای افزایش انرژی این کار را انجام می دهند.

فرانسه: الزام خوابیدن بچه ها در شب؛ تا سنِ 10 هفتگی

بچه هایی که در فرانسه متولد می شوند، تا قبل از سن 10 هفتگی؛ باید کل شب را بخوابند و چرخه خواب آن ها خیلی مهم است. به خاطر همین در طول روز آنها را نمی خوابانند تا شب راحت بخوابند.

اسکاندیناوی: خواباندن بچه ها در بیرون از منزل در فصل زمستان

بسیاری از خانواده ها در این کشور عقیده دارند که یک چرت عصرگاهی کودک؛ باید در بیرون از منزل اتفاق بیفتد که معمولاً آن را در فصل زمستان هم انجام می دهند و بدون اینکه به علت این موضوع فکر کنند، از این قانون پیروی می کنند.

عادت های جالب قبل از خواب

مکزیک: دعا قبل از خواب

نظرسنجی در سال 2013 انجام شد و به این نتیجه رسیدند که 62 درصد مردم مکزیک قبل از خواب مدیتیشن یا دعا می کنند که این عدد 15 درصد بیشتر از مردم در سراسر دنیا می باشد.

بوتسوانا: نداشتن برنامه دقیقی برای خواب

مردم در این کشور برنامه دقیقی برای خوابیدن و بیدار شدن ندارند و هر وقت دوست داشته باشند، این کار را انجام می دهند؛ حتی اگر وسط روز یا شب باشد.

استرالیا: خوابیدن دسته جمعی مردم

در استرالیا فرهنگ های بسیار جالب و بامزه ای دارند که یکی از آن‌ ها خوابیدن در کنار هم یا خوابیدن به صورت دسته جمعی است. آن ها به صورت ردیفی تشک پهن می‌ کنند و همه در کنار یکدیگر می خوابند.

آلمان: محل جداگانه خوابیدن برای زوج ها

در آلمان زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند، یک مکان یا اتاق جداگانه دارند که مدل آن متفاوت است و دیوارها دقیقاً به تخت چسبیده‌اند و فضای اطراف تخت تنگ است.

ایتالیا: چرت بعد از ناهار

در ایتالیا هم مثل اسپانیا؛ مردم عقیده دارند که وسط روز باید چرت بزنند یا خواب قیلوله داشته باشند که معمولا بعد از تایم ناهار هم این کار را انجام می دهند.

عادت های جالب قبل از خواب

چین: برداشتن آینه ها از نزدیکی تخت خواب

مردم چین بر اساس فنگ شویی هشدار می دهند که هنگام خواب نباید هیچ آینه ای کنار رختخواب وجود داشته باشد، زیرا انرژی اتاق را از بین می‌ برد و در استراحت و آرامش عضلات تداخل ایجاد می‌ کند.

آفریقای جنوبی: بالا بردن تخت خواب با استفاده از آجر

مردم افریقای جنوبی، تخت خواب خود را از طریق قرار دادن آجر زیر آن بالاتر می برند تا به این شکل خواب با کیفیت تری را تجربه کنند.

برزیل: قانون عجیب و غریب در مورد ساعت خواب

مردم برزیل به قانون خوابیدن و نظم خیلی اهمیت می‌ دهند و اکثر آن ها شب ها ساعت 9:20 می خوابند و صبح ساعت 6 و نیم صبح از خواب بیدار می‌ شوند.

فنلاند: خوابیدن بچه ها داخل جعبه های مخصوص

در فنلاند خانواده‌ ها بچه را داخل جعبه های مخصوص می خوابانند که البته روی این جعبه ها باز است. ملحفه و تشک مخصوص را داخل این جعبه قرار می دهند تا بچه داخل آن آرامش زیادی داشته باشد‌.

بلژیک: زودترین تایم خواب در کل جهان

مطالعه ای در سال 2014 از 8000 مردم در سراسر جهان انجام شد و به این نتیجه رسیدند که خانم‌ ها در بلژیک زودترین تایم خواب را دارند و به طور میانگین ساعت ده و نیم به رختخواب می روند.

سوئیس: خوابیدن نوزادان تازه متولد شده داخل تخت توری

تخت توری همان تخت های آویزی هستند که شبیه به کیسه می‌ باشند و در کشور سوئیس، نوزادان تازه متولد شده را داخل آن می خوابانند‌.

مصر: خواب دو مرحله‌ای

مردم در مصر عقیده دارند که در طول 24 ساعت؛ باید دو مرحله خواب را پشت سر گذاشت. به خاطر همین آن ها 6 ساعت هنگام شب و دو ساعت در بعد از ظهر یا عصر می خوابند.

کانادا: در آغوش گرفتن قبل از خواب

در کانادا خانواده ها قبل از خوابیدن فرزندان خود را به آغوش می کشند تا حس گرما به آن ها دست بدهد که انجام این کار در مناطق سردسیری مانند کلبه های یخی بیشتر اتفاق می‌ افتد.

هند: بستن مو قبل از خواب

در جنوب کشور هند بسیاری از خانم ها موهای خود را قبل از خواب به سمت بالا می‌ بندند و هرگز با موی باز نمی خوابند.

عادت های جالب قبل از خواب

آفریقا: خوابیدن زیر پشه بند

در کشور های آفریقایی مردم عقیده دارند که حتماً باید زیر پشه ‌بند بخوابند که یک روش بسیار خوب برای خلاص شدن از شر حشرات است.

آرژانتین: دیر خوابیدن بچه ها

زمان خواب؛ خیلی در کشور آرژانتین اهمیت ندارد و به خاطر همین بچه ها دیر می خوابند.

سنگاپور :خواب نباید خیلی طولانی شود

مطالعه ای در سال 2016؛ بر روی 20 کشور انجام شده و به این نتیجه رسیده اند که مردم سنگاپور کم‌ترین میزان خواب را دارند. آن ها به طور میانگین 7 ساعت و 24 دقیقه می خوابند.

اسلواکی: بهترین کیفیت خواب

مردم در اسلواکی به طور میانگین بهترین کیفیت خواب را در جهان دارند و حتما از اپلیکیشن های مخصوص چرخه خواب استفاده می کنند. در صورتی که در مالزی ضعیف ‌ترین چرخه خواب در مقایسه با 50 دیگر کشور مشاهده شده است.

نروژ: کم‌ترین زمان خواب را دارند

در نروژ خورشید خیلی دیر غروب می کند و روز ها خیلی طولانی هستند؛ بنابراین مردم شب ها دیر می خوابند و صبح خیلی دیر از خواب بیدار می شوند.

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر