عجیب ترین شهر های دنیا | قوانین عجیب ترین شهر های دنیا

قوانین شوکه کننده شهر های مختلف جهان + عکس

12 مورد از غیر معمول ترین و عجیب ترین شهرهای دنیا را در این مطلب از سایت ویکی گردی به شما معرفی میکنیم با ما همراه باشید.

عجیب ترین شهر های دنیا
ویکی گردی:

شاید براتون جالب باشه که بدونین عجیب ترین شهرهای دنیا چه قوانین و ظاهری دارن. هر شهری روی زمین منحصر به فرد است، اما بعضی از نمونه ها انقدر خارق العاده هستند که به سختی می توان باور کرد که آن ها واقعاً وجود دارند، ما در این مطلب از عجیب ترین های سایت ویکی گردی عجیب ترین شهرهای دنیا پیدا کرده ایم، برخی از آن ها واقعا سزاوار دیدار هستند. آشنایی با عجیب ترین شهرهای دنیا علاوه بر افزایش اطلاعات عمومی برای دقایقی شما را به جاهای متفاوت در دنیا خواهد برد. با ما همراه باشید

12 مورد از غیر معمول ترین و عجیب ترین شهرها در جهان

12. شهری که نمی توانید در آن بمیرید:

شهر لانگیربین در اسوالبارد، یکی از شمالی ترین نقاط دنیاست و مکانی است که در آن شما رسماً نمی توانید بمیرید، در شهر یک قبرستان وجود دارد، اما 70 سال گذشته مورد استفاده قرار نگرفته است، دلیل این امر آب و هوای یخ بندانش است که از تجزیه بدن های مرده جلوگیری می کند و به یک جاذبه برای حیوانات وحشی تبدیل می شود، افرادی که می میرند خیلی زود با هواپیما به سرزمین اصلی نروژ منتقل می شوند.

شهر های عجیب

11. شهری بین 2 ایالت:

شهرهایی هستند که بین 2 کشور تقسیم شده اند و این پدیده ای رایج است، اما این یکی از همه آن ها غیر عادی تر است، بوسینگن ام هوچرین یک بخش از آلمان است که در سوئیس می باشد، از لحاظ اقتصادی، این شهر قسمتی از سوییس است؛ به لحاظ اداری، بخشی از آلمان است، این شهر آلمانی با واحد پول مرکزی فرانک سوییس است.

این شهر دو کد پستی دارد، یکی آلمانی، و یکی سوییسی، شهروندانش از شماره تلفن های آلمانی و سوییسی استفاده می کنند، آلمانی با فرانک سوئیس به عنوان واحد پول اصلی است و اف سی بوسینگن تنها تیم آلمانی است که در مسابقات قهرمانی سوئیس بازی می کند.

10. جهنمی ترین شهر:

ایالت میشیگان آمریکا جایی است که می توانید جهنم را در آن پیدا کنید، منشا این نام نامشخص است، اما ساکنان این شهر از حفظ این تصویر جهنمی خوشحال هستند، توریست ها با اشتیاق عکس هایی از خودشان را با تابلوهای " به جهنم خوش آمدید" می اندازند و فروشگاه سوغات محلی، معاملات ضمانت نامه را به ازای هر 1 مربع زمین در این جهنم 6.66 دلار به فروش می رساند.

شهر های عجیب

9. یک شهر چینی اتریشی:

چینی ها مشهور به ساخت نمونه های ماهر از هر چیزی در جهان هستند - از جمله کل شهرها، آن ها برای این که بتوانند بدون ترک کشور سفر کنند، تصمیم گرفتند که دهکده اتریشی هالستات را بسازند.

چنانچه در سرگرمی نمناک گفته ایم در ابتدا کلیسایش ساخته شد و به دنبال آن خیابان هایی که دقیقاً شبیه به ساختمان های اصلی به نظر می رسیدند ساخته شدند، به این ترتیب، املاک و مستغلات در هالستات چینی گران تر از املاک اصلی در خود اتریش شد.

8. آبی ترین شهر دنیا:

دیوارها، درها و حتی پله های شهر زیبای چفچون در مراکش همه به رنگ های آبی مختلف هستند، یک نظریه این است که آن ها توسط یهودیانی نقاشی شده بودند که در اینجا زندگی می کردند و آبی یک رنگ مقدس برای آن ها بوده است، یهودیان اکنون مدت ها است که رفته اند، اما این سنت هنوز باقی مانده است.

7. شهر غاری:

ماتماتا در جنوب تونس است و شهری است که هنوز ساختمان های زیرزمینی بربری دارند و در آن ساکن هستند، در دهه 1970، خانه های سطحی در اینجا ساخته شدند، اما بسیاری از محلی ها ترجیح می دهند در خانه های سنتی خود زندگی کنند، طرفداران جنگ ستارگان این مکان را به عنوان خانه لوک اسکای وار می شناسند.

شهر های عجیب

6. یک شهر زیر سقف یکی:

کل شهر ویتیر در آلاسکا، در یک ساختمان 14 طبقه ای در ساختمان نظامی سابق قرار دارد، همچنین میزبان تمام مغازه ها، یک پاسگاه پلیس، یک بیمارستان و یک کلیسا است، هدف صرفه جویی در گرمایش از زمانی است که هوا سرد و پر باد و طوفان در تقریباً تمام سال است، جمعیت این شهر 220 نفر است.

5. شهر بیگانگان:

در سال 1947 یک بشقاب پرنده در نزدیکی شهر رازول در نیومکزیکو سقوط کرد، چیزی که واقعاً وجود داشت هنوز موضوع بحث است، اما رزول به طور جهانی به عنوان شهر بیگانگان شناخته شد، این شهر مکان فستیوال هایی با تم آدم فضایی ها است و حتی مک دونالد محلی هم با تصاویری از فضایی ها تزیین شده است.

4. آخرین شهر آزاد:

اسلب سیتی یک شهر در کالیفرنیا است که عمدتاً توسط دوره گرد ها، بازنشستگان و کسانی که هیچ جایی برای رفتن ندارند، پر شده است، مردم در اینجا بدون آب، برق و یا آدرس در منازل تریلی ها و کلبه ها زندگی می کنند، برنامه های عمومی نیز وجود دارند، مانند مالیات و اجاره، همه اینها به نظر یک دردسر زیاد است، اما بسیاری از کسانی که اینجا بوده اند می گویند در واقع یک مکان بسیار راحت است و مردم شهر آنجا را "آخرین شهر آزاد در آمریکا" می نامند.

شهر های عجیب

3. یک شهر در دریای آزاد:

نفت داسلاری، یا "سنگ نفت"، یک شهر صنعتی در آذربایجان است و در سکوهای فلزی در دریای آزاد، بالای یک میدان نفتی قرار گرفته است، این شهر هیچ جمعیت ساکنی ندارد، حدود دو هزار نفر برای چند ماه در این جا کار می کنند.

2. شهری در سنگ:

شهر ستنیل در لاس بودگاس در اسپانیا، توریست ها را از سراسر جهان جذب می کند - احتمالاً به این دلیل که این شهری سنگی در یک صخره سنگی عظیم ساخته شده است، همانطور که در بخش سرگرمی نمناک می خوانید در اینجا خیابان هایی وجود دارند که می توانید در بالای سرتان به جای آسمان، صخره ها را ببینید، ممکن است به نظر برسد که آن ها در شرف سقوط هستند، اما قرن هاست که این اتفاق نمی افتد.

1. شهری که تعداد مردگان آن بیش از زنده هایش است.

شهر کلوما در کالیفرنیا 17 قبرستان دارد، تعداد مردگان بر متولد شده ها 1000 به 1 است! این اتفاق به این دلیل رخ داد که مقامات یک بار تصمیم گرفتند تا همه قبرستان ها را از نزدیکی سان فرانسیسکو منتقل کنند و همه جسدها به اینجا فرستاده شدند.

جمعیت این شهر تنها از قبرکن ها، گل فروش ها و یادبود نویس ها استفاده می کند، اما در دهه 1980، افراد حرفه های دیگری نیز شروع به ساکن شدن در اینجا کردند، شعار امروز شهر این است:"زنده بودن در کلوما عالی است! "

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر