دروازه جهنم | دروازه جهنم ترکمنستان | فیلم دروازه جهنم ترکمنستان

جهنمی که تو دنیای واقعی وجود داره!! + فیلم و عکس

دروازه جهنم گودالی بسیار عمیق و بزرگ در ترکمنستان است که به‌طور دائمی در آتش می‌سوزد در ادامه تماشا کنید.

عکس های دروازه جهنم ترکمنستان
ویکی گردی:

دروازه جهنم کجاست و چطوری ایجاد شد؟ ترکمنستان یکی از کشورهایی‌ست که جزو مدار هیچ گردشگری نیست و چندان افراد خاصی جذب جاذبه‌های این کشور نمی‌شوند. اما با شناخته‌ شدن دروازه جهنم، گردشگرهای زیادی در سراسر دنیا علاقه‌مند به دیدن این چاه مصنوعی شدند. در میانه‌ صحرای قره‌قوم و با فاصله‌ی ۲۶۰ کیلومتری از شهر عشق‌آباد، گودالی عظیم به قطر ۷۰ و عمق ۲۰ متر قرار دارد. به دلیل آتشی که از ۴۰ سال پیش تا‌کنون درون این گودال در‌ حال سوختن بوده، این منطقه به یکی از بزرگ‌ترین مناطق گازی جهان تبدیل شده و به دروازه جهنم شهرت یافته است.

خب اول فیلم این دروازه جهنم رو با هم ببینیم و بعد بریم برای معرفیش:

برای تماشای این فیلم فیلتر شکن خود را خاموش کنید

توضیحات کامل و خلاصه در مورد ایجاد شدن دروازه جهنم ترکمنستان

به دنبال فعالیت‌های اکتشاف نفت در محدودهٔ یاد شده در سال ۱۹۷۱ میلادی توسط محققان اتحاد جماهیر شوروی این میدان گازی در محل کشف شد. در پی نصب تجهیزات برای حفاری چاه‌های اکتشافی و شناسایی میزان ذخایر گازی میدان، توسط گروه‌های اکتشافی یاد شده، و پس از شروع عملیات حفاری، زمین مجاور دکل حفاری و تأسیسات جانبی در حفره‌ای عظیم ریزش کرد و ناپدید شد.

گرچه در این حادثه به کسی آسیب نرسید اما در پی ریزش و پدید آمدن گودال بزرگ، مقادیر بسیار زیادی گاز و خصوصاً گاز متان در فضا پخش گردید که باعث بروز خطرات محیط زیستی در منطقه و تهدیدی برای سلامتی ساکنان روستا گردید.

به علت سمی بودن گازها متخصصان به جای کنترل مخزن با هزینه‌های سنگین تصمیم به سوزاندن آن‌ها گرفتند چرا که در چنین حالاتی که کنترل منابع نشت گاز غیرممکن یا پرهزینه می‌باشد راه‌حل بعدی سوزاندن گازهای سمی است. با این تصور که گازهای محدوده سوخته و آتش خاموش می‌شود اقدام به آتش زدن گودال نمودند ولی برخلاف تصور آن‌ها آتش از سال ۱۳۴۹ شمسی تاکنون (سال ۱۴۰۲ شمسی) ادامه دارد و با توجه به وجود منابع گاز و نفت در آن منطقه کماکان ادامه خواهد داشت.

عکس های دروازه جهنم ترکمنستان

 

منبع: ایده آل مگ
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر