حالت خوابیدن | خوابیدن | خوابیدن به پهلوی چپ

علت این که باید به پهلوی چپ بخوابیم چیه؟

از قدیم الایام در خصوص اینکه به پهلوی چپ بخوابیم یا راست زیاد صحبت شده، بیایید از نظر علمی این موضوع را بررسی کنیم.

خواب
ویکی گردی:

خوابیدن به پهلو، مخصوصا خوابیدن به پهلوی چپ، باعث باز شدن مجرای تنفسی و تنفس راحت‌تر می‌شود. افزایش سلامت ناحیه شکم نیز منفعت دیگر خوابیدن به پهلوی چپاست، زیرا وقتی بدن در چنین وضعیتی باشد، به کارکرد بهتر دستگاه گوارش کمک می‌کند. خوابیدن به پهلوی چپ می‌تواند این منافع را داشته باشد:

  1.  امکان دفع بهتر مواد زائد از طریق دستگاه لنفاوی را می‌دهد. دستگاه لنفاوی در طرف چپ بدن گسترده‌تر است.
  2. ممکن است گوارش را بهبود بخشد. خوابیدن به طرف چپ امکان حرکت راحت‌تر فصولات را در روده بزرگ می‌دهد. همچنین خوابیدن به سمت چپ کار معده و لوزالمعده و فرآیند‌های گوارشی مربوط به آن‌ها را بهبود می‌بخشد.
  3.  برای قلب شما خوب است. خوابیدن زنان باردار به سمت چپ جریان خون به سمت قلب را بهبود می‌بخشد. در افراد غیرباردار فشار واردآمده بر قلب جریان لنف به سوی قلب و جریان خون خروجی از قلب در شریان آئورت را تقویت می‌کند.
  4. برای زنان باردار مطلوب است. خوابیدن بر روی پهلوی چپ علاوه بر بهبود گردش خون زنان بادار به کاهش فشار وارد امده بر کمر می‌شود و نیز مانع فشرده شدن رحم بوسیله کبد می‌شود و جریان خون به رحم، کلیه و جنین راتشدی می‌کند.
  5.  ممکن است سوزش سردل را کاهش دهد. خواییدن روی پهلوی چپ ممکن است به کاهش علائم ریفلاکس یا بازگشت اسید معده به مری شود.
  6.  درد کمر را تسکین می‌دهد. افرادی که دچار کمردرد مزمن هستند، ممکن است از خوابیدن به پهلوی چپ سود ببرند، چرا که این کار فشار وارد بر ستون فقرات را کاهش می‌دهد.

مزایای خوابیدن به سمت چپ

منبع: همشهری آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر