فواید بالش بین زانوها | گذاشتن بالش بین پاها

7 معجزه گذاشتن بالش بین پاها موقع خوابیدن!!

تا به حال خوابیدن با یک بالش بین پاها را تجربه کرده اید؟ما مزایای آن را در این مطلب بررسی کرده ایم.

خوابیدن
ویکی گردی:

 شاید شما هم تجربه کرده اید که گذاشتن بالش بین پا هایتان قرار می دهید خواب راحتتری دارید. خوابیدن با گذاشتن بالش بین پا ها دارای فواید بسیاری است. در این راه استفاده از یک بالش سفت به جای بالش نرم کمک بیشتری می‌کند به این دلیل که سفتی بالش از حرکت قسمت ران بر روی ساق پا جلوگیری می‌کند. در ادامه مطلب اطلاعات بیشتری در مورد مزایای گذاشتن بالش بین پا هنگام خواب در اختیارتان می‌گذاریم.

 

مزایای خوابیدن با بالش بین زانوها

قرار گرفتن بالش بین زانوها کمک میکند تا زانوها در طول شب روی هم قرار گیرند. بدون بالش، مفصل ران و پشت می‌چرخند و تراز بدن حفظ نمیشود. قرار دادن بالش بین پاها برای تنظیم وضعیت بدن هنگام خواب دارای فوایدی است که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

آیا خروپف باعث مرگ می شود؟


کاهش درد پشت و مفصل لگن

حدود ۲۳ درصد از مردم جهان از کمردرد مزمن رنج میبرند. تصحیح وضعیت خواب یکی از راه‌های ساده برای کاهش کمردرد ناشی از وضعیت بدنی نامطلوب است.

قرار دادن بالش بین زانوها و ران‌ها به حفظ تراز طبیعی مفصل هیپ و لگن در طول خواب کمک میکند. به این ترتیب از التهاب رباط و عضلات و احساس ناراحتی جلوگیری میکند.
کاهش درد سیاتیک

اصطلاح سیاتیک در واقع نوعی آسیب عصبی سیاتیک است که معمولا منجر به درد باسن و قسمت تحتانی ساق پا میشود. پوزیشن‌هایی از خواب که منجر به چرخش کمر و ران شود، فشار زیادی را به اعصاب سیاتیک وارد کرده و باعث بدتر شدن درد سیاتیک میشود. قرار دادن یک بالش بین زانوها باعث هم تراز شدن ستون فقرات و کاهش فشردگی اعصاب میشود.


کاهش دردهای فتق دیسک کمر

اگر با فتق دیسک کمر مواجه هستید، هرگونه چرخش اضافی ستون فقرات منجر درد ناشی از وارد شدن فشار بر اعصاب ستون فقرات خواهد شد. انتخاب وضعیت مناسب خواب که سبب حداقل چرخش ستون فقرات شود، مانند خوابیدن با بالش بین پاها، به تسکین درد کمک میکند.


بهبود پاسچر

مطالعات نشان میدهد که خوابیدن در وضعیت غیر متقارن سبب تغییرات منفی ستون فقرات خواهد شد. قرار دادن بالش بین پاها به حفظ سلامت ستون فقرات کمک میکند.

از خروپف پیشگیری می کند

دلیل کابوس های شبانه چیست؟ 

به گفته کارشناسان، اگر از خروپف کردن رنج می برید، خوابیدن به پهلو بهترین موقعیت برای شماست اما از آن جا که خوابیدن به یک طرف می تواند به کمر و باسن شما فشار وارد کند ، توصیه می شود بالشی را بین پاهایتان قرار دهید تا بتوانید آرام باشید و تا حد زیادی خر و پف را کاهش دهید .

به کاهش فشار زانو ها کمک می کند

اگر درد زانو غالبا باعث شب بیداری شما شده است ، شاید زمان آن رسیده است که بالشی را میان دو زانو خود قرار دهید تا آرام شوید و دردتان تسکین یابد. اگر به پشت می خوابید ، بالشی را زیر زانوی خود قرار دهید یا اگر به پهلو می خوابید سعی کنید آن را بین زانوهایتان قرار دهید .

به شما کمک می کند تا وضعیت صحیح خواب را حفظ کنید

خوابیدن به روشی نادرست بیش از آنچه تصور می کنید به بدن آسیب می رساند و می تواند باعث درد کمر، لگن و مفاصل شود . خوابیدن با بالشی بین پاها و زانو فشار کمر و ستون فقرات را کاهش می دهد . اگر به پشت می خوابید ، گذاشتن بالشی کوچک در زیر ستون فقرات تان ممکن است به شما کمک کند تا بدن را به حالت خوبی حین خوابیدن قرار دهید. 

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۷ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس

  عالی سپاسگزارم

 • ناصر

  سلام خیلی عالی بود تشکر

 • وبگرد

  کاملا درسته من حدود ده ساله از بالش استفاده میکنم ودر طول این مدت. کمتر. دچار کمر درد و درد سیاتیک شدم.. امتحان کنید.. عالیه...

 • مف

  بنده درحدودسی سال بدون کوچکترین اطلاعاتی دراین زمینه،بین دوتازانوبالش میزارم وخیلی راحت میخوام،شخصاتجربه کرده ام خیلی مفیداست

 • ناشناس

  ازبچه گی بدون بالش بین پاهام نمیتونستم بخوابم

 • اسماعیل باهو

  عالی بود