لکه جوهر | پاک کردن لکه | تمیز کردن لکه جوهر | رفع لکه جوهر

لکه جوهر رو چجوری از روی لباس پاک کنیم؟ | 4 ترفند خفن برای پاک کردن لکه جوهر

در این بخش از سایت ویکی تعدادی راه حل خانگی برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس را به شما معرفی میکنیم، امیدواریم مفید واقع شده و مورد استفاده قرار بگیرد.

از بین بردن لکه جوهر
ویکی گردی:

از بین بردن لکه جوهر از روی لباس کار سختی نیست فقط باید روشش رو بلد باشین. اگر روی لباس شما لکه جوهر خودکار ریخته شده اصلا نگران نباشید می توانید با روش های ساده و مواد خانگی برای از بین بردن لکه جوهر اقدام کنید. راه های زیادی برای از بین بردن لکه جوهر از روی لباس وجود دارد که بسیاری از آن ها با استفاده از محصولات خانگی می باشد اما نکته ای که قبل از هر چیزی باید بدانید، این است که هرگز این لباس را نشویید، اول لکه را پاک کنید زیرا بعد از شستن و خشک کردن لباس، پاک کردن آن کار بسیار سخت تری خواهد بود حال در این قسمت تعدادی از این راه های خانگی را به شما معرفی می کنیم.

قبل از شروع کار

اولین مرحله این است نوع جوهری که روی لباس ریخته شده است را بدانید. جوهرهایی که پایه آب دارند مثل ماژیک های قابل شستشو که راحت ترین نوع برای پاک کردن هستند. لکه جوهر دائمی مثل ماژیک ها و هایلایت های دائمی می تواند چالش بزرگ تری برای پاک کردن داشته باشند.

لکه مام و سفیدک رو از روی لباس چجوری پاک کنیم؟ + آموزش

راهکارهای از بین بردن لکه های جوهر

لکه های تازه جوهر راحت تر از لکه های خشک شده پاک می شوند و در نتیجه اگر خوش شانس باشید، قبل از خشک شدن متوجه وجود لکه روی لباس خود می شوید پس قبل از اینکه جوهر خشک شود، کمی نمک روی آن بریزید و یک حوله خیس کوچک را به آرامی روی آن بزنید و سپس با مسواک، نمک ها را پاک کنید و این کار را تا جایی انجام دهید که لکه کاملا محو شود.

پاک کردن لکه های تازه جوهر

مواد و لوازم مورد نیاز:

  • مایع های شوینده لباس
  • حوله خشک تمیز یا پارچه
  • یک عدد کاسه با عمق کم

طرز انجام کار:

لباس را روی یک حوله یا پارچه خشک قرار دهید و سپس آب را به ناحیه لک دار بزنید و بعد با یک پارچه تمیز روی قسمت لک دار بکشید ، این کار باعث می شود که لکه لباس به پارچه تمیز منتقل شود.

سپس مقداری مایع شوینده لباس را به روی قسمت جوهری شده بزنید و اجازه دهید که لباس جوهری شده سه تا پنج دقیقه در همان حالت بماند.

لباس را در آب گرم بشویید، آب را برای لباس های پارچه ای در داغ ترین حالت قرار دهید و با آن لباس را بشویید و قبل از خشک شدن لباس، آن را چک کنید تا مطمئن شوید که جوهر کاملا از رویش پاک شده است و اگر هر گونه ردی از جوهر روی لباس باقی مانده بود، این مرحله از شستشو را تکرار کنید.

پاک کردن لکه های جوهر دائمی

مقداری الکل را روی قسمت جوهردار دائمی بزنید که معمولا تاثیرگزار است و این مایع نمی تواند لکه را به طور دائمی از بین ببرد. اما به پاک کردن آن کمک می کند و اگر بتوانید پارچه را سفید کنید، فرصت بیشتری برای پاک کردن لکه خواهید داشت.

لکه های سیاه جوراب رو با این روش های ساده از بین ببر + آموزش

مواد و لوازم نیاز:

  • الکل
  • مایع شوینده لباس
  • سفید کننده پایه اکسیژن
  • حوله سفید تمیز

طرز انجام کار:

پارچه را تست کنید:

یک حوله تمیز بردارید و پارچه لک شده را روی آن قرار دهید و سپس قسمتی را که الکل زده بودید بررسی کنید و اگر این قسمت آسیب ندیده بود، مرحله بعد را آغاز کنید.

لکه اغشته به الکل را به یک پارچه تمیز انتقال دهید:

از یک حوله کاغذی یا پارچه تمیز استفاده کنید و قسمت الکلی شده را روی این لباس بزنید، این کار باعث می شود که لکه راحت تر پاک شود و ممکن است که حوله زیر آن خیس شود و جوهر روی آن پاک شود که اگر این اتفاق بیافتد، بباید قسمت خشک حوله را زیر قسمت جوهری انتقال دهید و این کار را تا جایی تکرار کنید که هیچ جوهری باقی نماند و سپس محل جوهری شده را کاملا شستشو دهید.

اگر این جوهر از خودکار بود، بعد از استفاده کردن از الکل مقداری مایع شوینده را به محل بزنید و سه تا پنج دقیقه صبر کنید.

در این مرحله باید ناحیه را چک کنید:

اگر جوهر از بین رفته بود، آب را در داغ ترین درجه قرار دهید و مثل همیشه شروع به شستن لباس کنید و اگر لکه هنوز باقی بود، آن را با سفید کننده پایه اکسیژن و آب سرد مخلوط کنید و همچنین می توانید از دستورالعمل های روی مواد شوینده نیز استفاده کنید.

گاهی اوقات باید اجازه دهید که لباس جوهری شده شما حداقل تا هشت ساعت درون آب باقی بماند و اگر این لکه هنوز هم باقی بود، باید این کار را با مواد تازه دوباره تکرار کنید و حتما به یاد داشته باشید که قبل از خشک شدن لباس، لکه کاملا از بین رفته باشد.

برای سفید کردن لباس از قرص آسپرین کمک بگیر +روش استفاده

سایر راه های پاک کردن لکه از روی لباس

ریموور لاک ناخن

این روش برای جوهرهای دائمی مناسب است اما ممکن است که به لباس شما آسیب وارد کند. برای اینکه متوجه شوید به لباس آسیب می زند یا خیر، می توانید آن را در قسمت داخل لباس امتحان کنید و اگر تمام جوهر از بین رفت، همین دستورالعمل استفاده از الکل را برای آن استفاده کنید و بعد از انجام تمام مراحل بالا  حتما با مایع شوینده لباس تمام ریموور لاک ناخن را پاک کنید که شوینده مناسب لباس معمولا روی برچسب آن نوشته شده است.

شیر

کاسه کم عمق یا یک ظرف دیگر را با میزان کافی شیر پر کنید تا با استفاده از آن بتوانید قسمت جوهری لباس را داخلش قرار دهید و سپس روز بعد آن را از شیر در بیاورید.

اسپری مو

بیشتر اسپری های مو حاوی الکل هستند که به حل کردن جوهر و لکه های آن کمک می کند و فقط سعی کنید اسپری مویی را انتخاب کنید که حاوی میزان زیادی الکل باشد که معمولا این برند ها گران قیمت تر نیز می باشد و برای ین کار یک حوله تمیز را ر زیر لباس قرار دهید و اسپری مو را روی آن بزنید و سپس حوله تمیز را روی آن بکشید تا جوهر به حوله انتقال پیدا کند.

سرکه و آرد سفید

اول از همه اینکه لکه لباس را به سرکه آغشته کنید، زمانی که این قسمت از لباس با سرکه حالت خمیری پیدا کرد، یک مخلوط با دو قسمت سرکه و سه قسمت آرد سفید ایجاد کنید و روی پارچه بزنید و اجازه دهید که این قسمت خمیری شده کاملا پاک شود و بعد آن را بشویید.

نکته:اگر هیچ ردی از جواهر باقی نماند ، دفعه بعد نیز دوباره از همین روش استفاده کنید.

اگر از بسته پاک کننده خانگی استفاده می کنید ، حتما قبل از خشک شدن لباس مطمئن شوید که لکه به طور کامل از بین رفته است.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر