جوراب | رفع لکه های جوراب | شستن جوراب

لکه های سیاه جوراب رو با این روش های ساده از بین ببر + آموزش

اگه جوراب هایتان لکه های سیاه دارد که به نظر غیرممکن است از بین برود؟ این مقاله چندین ترفند برای رفع آنها توضیح می دهد. با ویکی گردی همراه باشید.

جوراب
ویکی گردی:

اگه جوراب هات لکه دار شده و لکه هاش تمیز نمیشه غصه نخور، چون ترفندهای مختلفی وجود داره که می تونی برای از بین بردن لکه های سیاه از روی جوراب استفاده کنی، چه نخی، پشمی یا مصنوعی، سفید یا هر رنگ مشابه. به هر حال، جوراب ها اغلب در قسمت پاشنه و کف پا تیره می شوند. معمولا جوراب ها را به همراه تمام لباس ها داخل ماشین لباسشویی می گذارید. اما برای از بین بردن واقعی لکه های سیاه باید اقدامات خاصی را از زمان خیساندن و حتی هنگام آویزان کردن انجام دهید.

چه چیزی باعث ایجاد لکه های سیاه روی جوراب شما می شود؟

لکه‌های سیاه روی جوراب‌های شما اغلب روی پاشنه یا جلوی پا ظاهر می‌شوند، جایی که بیشترین وزن را وارد می‌کنید. چند دلیل برای این وجود دارد:

۶ روش از بین بردن لکه چربی با نوشابه+ فیلم

- آنها با زمین در تماس هستند. اگرچه راه رفتن با پای برهنه یا بدون کفش مفید است، اما این کار می تواند به سرعت این لباس ها را لکه دار کند.

- ممکن است پاهای خود را به درستی نشویید و خشک نکرده باشید، بنابراین مقداری از کثیفی را روی جوراب خود باقی می گذارید.

- ممکن است کفش های شما در داخل کثیف باشند، به خصوص در کفی.

- علاوه بر لکه‌های سیاه، ممکن است گلوله‌ها یا پرزها ایجاد شود، لباس‌ها بدبو شوند یا پارچه ممکن است در مناطقی که انگشتان پا بیرون می‌آیند فرسوده و پاره شود. همه اینها می تواند به این معنی باشد که گاهی اوقات، حتی در مدت زمان کوتاه و با چند بار شستشو، جوراب ها کهنه به نظر می رسند و باید آنها را دور بریزید.

نکاتی برای از بین بردن لکه های سیاه از روی جوراب

ممکن است اغلب تعجب نکنید که چگونه باید جوراب خود را به درستی بشویید. در واقع، شاید شما آن را بدیهی فرض کنید: فقط آنها را در ماشین لباسشویی می اندازید و تمام. آره خوبه. اما پس چرا لکه های سیاه باقی می مانند؟

اول از همه، باید بدانید که در موارد خاص، باید اقدامات اضافی را انجام دهید تا واقعاً آنها را تمیز کنید. در اینجا چند ترفند ساده برای از بین بردن لکه‌های سیاه از جوراب‌هایتان وجود دارد.

1. لباس های لکه دار را جدا کنید

ترجیحاً جوراب ها را همراه با لباس هایی که از پارچه های مشابه تهیه شده اند بشویید. از طرف دیگر توصیه می‌شود هنگام شست‌و‌شو آن‌ها را بر اساس رنگ جدا کرده و از ترکیب رنگ‌های تیره و روشن خودداری کنید. و اگر جوراب های لکه دار وجود داشته باشد، به شیوه خاصی نیاز دارند.

2. آنها را در یک سطل با سفید کننده خیس کنید

پس از اینکه جوراب های لکه دار را کنار گذاشتید، باید آنها را خیس کنید. اگر لباس‌های سفید هستند، می‌توانید از سفیدکننده استفاده کنید.

برای انجام این کار، این روش را دنبال کنید:

- در یک تشت دو لیتر آب سرد و 20 میلی لیتر سفید کننده اضافه کنید.

- جوراب ها را در تشت قرار دهید و اجازه دهید 30 دقیقه یا بیشتر خیس بخورند.

- سپس با آب سرد بشویید و طبق معمول بشویید.

ترفند پاک کردن لکه زردچوبه از روی لباس و سایر سطوح

- اگر می‌خواهید با دست بشویید، هنگام قرار دادن و درآوردن لباس‌ها از تشت یا هنگام مالش، توصیه می‌شود از دستکش استفاده کنید، زیرا ممکن است باعث واکنش‌های آلرژیک یا تشدید علائم درماتیت شود.

3. جوراب خود را در سرکه خیس کنید

در مورد لباس های رنگی، استفاده از سفید کننده کلر توصیه نمی شود، زیرا رنگ آن محو می شود. در عوض می توانید از سرکه همراه با مواد شوینده و کمی نمک استفاده کنید که به شما کمک می کند رنگ آن ها از بین نرود.

روش مشابه قبلی است:

- در یک تشت نیمه پر از آب، نصف فنجان سرکه و یک قاشق غذاخوری نمک و همچنین دو - قاشق غذاخوری مواد شوینده اضافه کنید.

- لباس را به مدت دو ساعت یا اگر لازم می دانید یک شب خیس بخورد.

- سپس طبق معمول آبکشی کرده و بشویید.

- استفاده از سرکه برای شستشو یا تمیز کردن به همان اندازه مؤثر است. و در مقایسه، با توجه به مطالعات انجام شده روی این موضوع، خطرات مشابه سفیدکننده را ندارد، به علاوه قابل تجزیه زیستی است.

4. جوش شیرین

می توانید از جوش شیرین برای کتانی نیز استفاده کنید. این محصول گزینه خوبی برای کمک به از بین بردن لکه های سیاه از روی جوراب محسوب می شود.

برای انجام این کار، این روش را دنبال کنید:

می توانید از جوش شیرین برای کتانی نیز استفاده کنید. این محصول گزینه خوبی برای کمک به از بین بردن لکه های سیاه از روی جوراب محسوب می شود.

برای انجام این کار، این روش را دنبال کنید:

- لباس های شسته شده را کمی مرطوب کنید.

- یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با چند قطره آب حل کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.

- آن را روی لکه ها پخش کنید.

- با مسواک استفاده شده به آرامی مالش دهید.

- سپس آن را به مدت پانزده دقیقه بگذارید تا لکه ها برطرف شود.

- در نهایت آن را با آب گرم بشویید و یا در ماشین لباسشویی قرار دهید.

5. از لیمو استفاده کنید

محصولات طبیعی مانند لیمو وجود دارد که به از بین بردن لکه ها نیز کمک می کند. این را می توان قبل از شستشو نیز استفاده کرد.

برای این کار باید لیمو را از وسط نصف کنید. می توانید نصف لیمو را روی هر جورابی که قبلا مرطوب کرده اید بمالید.

با قسمتی از پالپ، محل لکه را به شدت مالش دهید و جوراب را به آب لیمو آغشته کنید. بدون فشار دادن، لباس را به مدت دو ساعت در آفتاب آویزان کنید. سپس با آب گرم بشویید و طبق معمول بشویید.

6. پراکسید هیدروژن

از سوی دیگر، تحقیقاتی وجود دارد که نشان می دهد مخلوط خانگی با پراکسید هیدروژن مخلوط خانگی با پراکسید هیدروژن به اندازه سفید کننده موثر است و بسیار ایمن تر و مقرون به صرفه تر است.

شلوار جین رو چجوری بشوریم؟ | افزایش عمر شلوار جین با این روش

برای این کار کمی هیدروژن پراکسید روی لکه بریزید و اجازه دهید چند دقیقه عمل کند. سپس در آب سرد خیس کنید تا کثیفی از بین برود. در نهایت طبق معمول بشویید.

7. هنگام شستشو اقدامات احتیاطی را انجام دهید

هنگام قرار دادن جوراب در ماشین لباسشویی، توجه به برخی نکات در مورد جوراب بسیار مهم است:

- توصیه می‌شود قبل از قرار دادن آن‌ها را وارونه کنید.

- با لباس های ظریف یا شلوار جین نشویید.

- از مواد شوینده ملایم در وان یا دستگاه استفاده کنید، اما از نرم کننده پارچه استفاده نکنید.

- از خشک کن استفاده نکنید، زیرا گرما آنها را تغییر شکل می دهد.

- چرخش باید در دورهای کم باشد.

- از آب 30 درجه سانتیگراد استفاده کنید.

- یک چرخه شستشوی کوتاه را برنامه ریزی کنید.

- قبل از آویزان کردن کمی تکان دهید.

8. نکات نهایی برای شستن جوراب های لکه دار

اگر قصد شستشو با دست را دارید، باید این کار را با آب ولرم انجام دهید و از استفاده از نرم کننده ها و شوینده های قوی خودداری کنید. و قبل از اینکه آنها را آویزان کنید تا خشک شوند، آنها را کمی تکان دهید، یعنی بدون اینکه جوراب را فشار دهید.

چگونه از لکه های سیاه روی جوراب جلوگیری کنیم؟

تمیز نگه داشتن جوراب باید بخش مهمی از روتین و همچنین بهداشت شما باشد. این کار از پیدایش بوی بد و تشکیل قارچ هایی که باعث مشکلات سلامتی در پا می شود جلوگیری می کند.

با این حال، برای افزایش عمر مفید آنها و جلوگیری از ایجاد لکه های سیاه، توصیه می شود برخی از توصیه ها را در نظر بگیرید:

- پای برهنه راه نروید. اگر می خواهید با پای برهنه راه بروید اما به سرما بسیار حساس هستید، باید جوراب های مخصوصی برای این کار داشته باشید (ترجیحاً جوراب های تیره با کفی محافظ).

- قبل از پوشیدن کفش پاهای خود را به خوبی بشویید و خشک کنید.این نه تنها برای جوراب شما، بلکه برای سلامتی شما نیز بسیار مهم است.

اصول شستن لباس زیر که هر خانمی باید بداند

- کفی کفش‌ها را بشویید، مخصوصاً اگر کفش‌های ورزشی زیاد پوشیده شده باشند. در مورد سایر کفش ها باید داخل آن را با استفاده از پارچه ای که با کمی الکل مرطوب شده است به خوبی تمیز کنید.

- همیشه هر روز جوراب هایتان را عوض کنید.

- در کنار کفش، جوراب ها لباس هایی هستند که بسیار نزدیک به زمین هستند. بنابراین، آنها بسیار در معرض کثیف شدن هستند. به همین دلیل، آنها باید به طور مرتب شسته شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس

    بنداز دور بابا....یکی جدید بخر