قد کوتاه ترین مردم | کشور قد کوتاه ترین مردم

قد کوتاه ترین افراد توی کدوم کشور زندگی می کنن؟

قد کوتاه ترین مردم دنیا با میانگین قدی جالب را در این مطلب از سایت ویکی گردی برایتان معرفی میکنیم با ما همراه باشید.

قد کوتاه
ویکی گردی:

شاید براتون جالب باشه که بدونین قد کوتاه ترین مردم جهان چه کسانی هستند؟ پاسخ کاملا ساده می باشد. دارنده این رکورد، جونری بالاوینگ از فیلیپین است که تنها 59.99 سانتی متر قد دارد. حالا می خوایم بفهمیم قد کوتاه ترین مردم در کدام کشور زندگی میکنن. در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی با ما همراه باشید تا به شما بگوییمقد کوتاه ترین مردم اهل کدام کشوراند.

 خوشبختانه طی تحقیقاتی که در طول سال های اخیر انجام شده، پاسخ را آسان کرده است.

این واقعیت که مردی از فیلیپین جزو کوتاه قد ترین فرد در جهان می باشد، یافتن پاسخ را در مسیر صحیحی قرار می دهد زیرا این کشور در لیست کشورهایی قرار دارد که کوتاه قد ترین افراد جهان را شامل می شود.

5 تا از کثیف ترین و آلوده ترین کشورهای دنیا

به نقل از worldatlas چنانچه در این بخش از ویکی گردی می خوانید در واقع، قد کوتاه ترین افراد در جهان در تیمور شرقی یا تیمور لسته (کشوری جزیره ای در جنوب شرقی آسیا) وجود دارند. متوسط قد افراد در این جزیره فقط 155. 47 سانتی متر است.

قد کوتاه ترین افراد

تعیین قد در جهان

جایی که در آن متولد شده اید در تعیین قد شما نقش بسزایی دارد. محققان قد میلیون ها انسان را در سراسر جهان بررسی کرده و سعی کرده اند تا تغییرات آن ها را طی سال ها بیابند. با بررسی نتایج این نوع تحقیقات، می توان فهمید که چگونه قد انسان ها در سراسر جهان تعیین می شود و در طول دهه ها تغییر کرده است.

تو این کشور ها اضافه وزن و چاقی نماد زیباییه!!

جالب این جاست که ایرانیان در طول قرن 20 بیشترین رشد قدی را داشته اند. قد متوسط آن ها 16.51 سانتی متر افزایش یافته است و آن ها را از لیست قد کوتاه ترین کشورهای جهان خارج کرده است.

بسیاری از کشورهای آفریقا و آسیای جنوبی از قد متوسط و یکسانی برخوردار هستند زیرا بسیاری از این کشورها در زمینه بهداشت و تغذیه مشکل دارند و این امر می تواند بر ثابت بودن قد آن ها تاثیر بگذارد.

قد کوتاه ترین افراد

اهمیت ژنتیک

پیش از این در نمناک گفتیم که کشور هلند، قد بلند ترین افراد را شامل می شود که به طور متوسط قد آن ها 1.82 متر می باشد. این اندازه حدود 22.86سانتی متر بلند تر از متوسط افراد در تیمور شرقی (کشوری با قد کوتاه ترین افراد) است.

با این حال، مردم تیمور شرقی از سال 1896، زمانی که به طور متوسط تنها 1.52متر قد داشتند کمی رشد قدی داشته اند، هرچند در دوره ای حتی بلند تر نیز بودند اما در دهه 1970 قد آنان دوباره کاهش یافت.

10 تا از کوچکترین کشور های جهان که کمتر از 400 کیلومتر مربع مساحت دارن!!

درآن دوره، این کشور درگیر جنگ های داخلی و اشغال اندونزیایی بود که می توانست بر رشد متوقف شده تاثیر بگذارد.

قد کوتاه ترین افراد

یک اتفاق مشابه نیز در یمن رخ داد که باعث شد با مشکلات بسیاری روبرو شود.

با این حال، برخی از افراد تنها زمینه های ژنتیکی دارند که باعث می شود کوتاه تر از حد متوسط باقی بمانند.

اعتقاد براین است که بیش از 60 درصد قد افراد را ژنتیک تعیین می کند.

بنابراین اگر چه ممکن است دوره های خاصی را در گذشته، مقصر قد کوتاهی افراد در تیمور شرقی بدانیم اما دلیل کوتاهی افراد بیشتر مربوط به ژنتیک می شود.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر