پارک کردن | پارک کردن ماشین | جریمه پارک کردن ماشین

پارک کردن ماشین جلوی درب خونه ها چه مجازاتی دارد؟

اگر شما هم مشکل پارک کردن ماشین افراد مقابل پارکینگتان را دارید تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

پارک کردن
ویکی گردی:

به گزارش ویکی گردی به نقل از مهر، شاید برای شما هم پیش آمده باشد که هنگام خروج از پارکینگ منزلتان متوجه شوید که خودروی مقابل آن پارک کرده است. پارک کردن خودرو جلوی پل خلاف مقررات است و پلیس می تواند برای پارک کردن جلوی پل و ایجاد سد معبر خودروی شما رو جریمه کند. با این حال اگر بخواهید ماشینتان را فوراً از پارکینگ خارج کنید ولی خودروی دیگری جلوی درب پارکینگ شما باشد چه اقدامی می‌توانید انجام دهید؟ در ادامه مطلب اقدامات ضروری برای رفع مشکل پارک کردن خودرو مقابل منزل راه حلی ارائه داده ایم.

در پاسخ به این موضوع باید گفت بهتر است ابتدا چند دقیقه صبر کنید تا شخصی که خودروی خود را مقابل پارکینگ قرار داده و سد معبر کرده مراجعه کند و اگر مراجعه نکرد با پلیس تماس گرفته موضوع را گزارش دهید و با توجه به پلاک خودروی پارک شده پلیس با مالک خودرو تماس می‌گیرد و برای جابجایی خودرو به او تذکر خواهد داد.

اگر در صورت تماس پلیس، باز هم مالک مراجعه نکرد مجدداً با پلیس تماس گرفته و تقاضای اعزام جرثقیل کنید در این زمان پلیس می‌تواند طبق قانون جرثقیل به محل اعزام کند و خودرویی که سد معبر کرده را از محل خارج کند و به محلی دیگر یا پارکینگ منتقل کند.

کارهای ضروری که هنگام کار نکردن ترمز ماشین باید انجام بدی! + فیلم

اما گاهی اوقات توقف خودرو مقابل درب پارکینگ ممکن است تبدیل به یک عادت شود که حتی با وجود تذکرات پی در پی و با استفاده از روش‌های مسالمت‌آمیز هم اصلاح نمی‌شود و در صورت وقوع چنین اتفاقی بهترین راه شکایت از راننده متخلف در دادسرا است.

برای شکایت از فرد خاطی باید از خودروی پارک شده در مقابل پارکینگ خود در ساعات مختلف روز عکس بگیرید و آن را به محاکم قضائی ارائه دهید تا به این ترتیب بتوانید اثبات کنید که خودرو در ساعات طولانی و مستمر مقابل پارکینگ شما پارک کرده است.

سپس شما می‌توانید در دادسرا با عنوان ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق تان، از فرد مورد نظر شکایت کنید. تمام محاکم قضائی موظف به رسیدگی به شکایت «مزاحمت و ممانعت از حق» هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

  • امیرحسین حمیدیان

    من چند بار برام پیش آمده و با پلیس تماس گرفتم ولی پلیس با راننده تماس نگرفته و مجبور شدم خودم اقدام کنم