فر کردن مو| فر کردن مو دخترانه| فر کردن مو پسرانه

فر کردن مو با ترفندهای جالب خانگی | موهایت را به همین سادگی فر کن!

وبسایت stylecraze لیستی از ۹ روش را برای فر کردن موهایتان در خانه با سبک‌های مختلف و البته به ساده‌ترین روش‌ها در نظر گرفته است.

فر کردن مو
ویکی گردی:

انسانها به ویژه خانمها همیشه علاقه دارند در چهره خود تنوع ایجاد کنند و فر کردن مو یکی از راه‌هایی است که این امکان را به افراد می‌دهد. افرادی که موهایت لخت دارند به روش های مختلف می‌توانند فر کردن مو را انجام دهند. فر کردن مو می‌تواند موقتی یا دائم باشد. در ادامه با برخی از روش‌های فر کردن مو آشنا خواهید شد.

شاید شما هم جزو افرادی باشید که دوست دارید مو‌های خود را به حالت فر شده دربیاورید و البته حتما می‌دانید که اگر مو‌های شما به صورت طبیعی صاف باشد، برای فر کردن مو‌های خود نیاز به استفاده از مواد شیمایی و اتو‌های موی مخصوص دارید. البته احتمالا این را هم می‌دانید که تنها داشتن این مواد اولیه کافی نیست و افراد اغلب به علت فرآیند سخت فر کردن مو، دست به دامن آرایشگاه‌ها می‌شوند. اما از آرایشگاه هم نباید انتظار بیش از حدی داشته باشید چرا که علاوه بر اینکه فرآیند فر کردن مو در آرایشگاه نیز چندان برای افراد راحت نخواهد بود و نتایج نیز دائمی نیست، باید عوارض ناخوشایند اتو‌های مخصوص فرکننده بر مو‌های خود را نیز پذیرا باشید. اما آیا می‌دانید که برای فر کردن موهایتان الزامی به رفتن به آرایشگاه و استفاده از اتو مو‌های مخصوص، یا هر وسیله دیگر حرارتی ندارید؟ اگر تا پیش از این برای فر کردن مو‌های خود با مشکلاتی همچون عرق کردن، درد بازو و آسیب مو درگیر شده باشید، خوشحال خواهید شد اگر بدانید که چندین روش خانگی دیگر برای فرکردن مو‌های شما وجود دارد، که بیشتر آن‌ها نتیجه طبیعی‌تر به شما می‌دهند. وبسایت stylecraze لیستی از ۹ روش را برای فر کردن موهایتان در خانه با سبک‌های مختلف، و البته به ساده‌ترین روش‌ها در نظر گرفته است که در ادامه شما را با این روش‌ها آشنا خواهیم کرد. بسیاری از این روش‌ها بر روی مو‌های شما جواب خواهد داد و می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مو‌های شما برای مدت ۲ الی ۳ روز و بدون استفاده از روش‌های زیان آور، فر خواهد ماند.

 

 

 

فر کردن مو بدون حرارت چگونه است؟

شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر برسد که چگونه ممکن است بدون استفاده از اتو‌های مخصوص و حرارت، مو‌های خود را فر کرد؟ اما واقعیت این است که قرن هاست که زنان مو‌های خود را بدون گرما فر می‌کنند! یکی از این روش‌ها خوابیدن با مو‌هایی است که کمی مرطوب و بیدار شدن با مو‌های کاملاً حلقه دار است. اما امروزه هم روش‌های خانگی کارامدی وجود دارد که برخی از آن‌ها با تأکید بر موج طبیعی مو‌های شما عمل می‌کنند. شما می‌توانید از لیست زیر استفاده کنید و بهترین روش را برای ظاهر و سبکی که مد نظرتان است انتخاب کنید.

۱. فر کردن مو با روش اسکرانچ کردن

اسکرانچ در واقع به معنای جمع کردن مو‌ها در کف دست و فشار دادن آن به کف سر است. اسکرانچ کردن به مو‌های شما حالت فر طبیعی می‌دهد و میزان فر یا موج دار شدن مو‌ها در این روش، به بافت طبیعی مو‌های شما بستگی دارد. این راهکار یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین روش‌ها برای ایجاد فر‌های نامرتب است.

وسایل مورد نیاز اسکرانچ کردن مو

۱. مواد تقویت کننده فر (موس / ژل)

۲. شامپو حجم دهنده

۳. حوله

۴. ژل مو یا محصولات نگهدارنده دیگر

چگونگی فر کردن مو به روش اسکرانچ

۱. مو‌های خود را با یک شامپو حجم دهنده بشویید و سپس حالت دهید.

۲. نرم کننده را فقط به انتهای مو‌های خود بمالید، این کار باعث می‌شود مو‌های شما وزن بیشتری نگیرند و آویزان نشوند. در حالی که این کار را انجام می‌دهید، ژولیدگی مو‌های خود را نیز برطرف کنید.

۳. مو‌های خود را کاملاً شستشو دهید تا هرگونه مواد باقی مانده پاک شود.

۴. حوله را به دور مو‌های خود بپیچید و با فشار دادن، آب مو‌های خود را بگیرید. توجه داشته باشید مو‌های خود را با حوله مالش ندهید، زیرا باعث شکستگی و وز شدن مو می‌شود. بجای این کار، همانگونه که اشاره شد به آرامی مو‌های خود را با حوله فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود.

۵. در حالی که مو‌های شما هنوز مرطوب است، به اندازه یک نخود یا بند انگشت، ژل و یا به اندازه یک توپ گلف، موس را در دستان خود قرار دهید.

۶. به جلو خم شوید و شروع به اسکرانچ کردن مو‌های خود با ژل یا موس کنید. مو‌های خود را با همان حرکتی که برای مچاله کردن یک تکه کاغذ استفاده می‌شود، مالش دهید.

۷. توجه داشته باشید هیچ ماده‌ای را به نزدیک ریشه مو‌های خود نمالید، زیرا ممکن است مو‌های شما چرب به نظر برسد. مو‌های اسکرانچ شده را به سمت بالا نگه دارید و بگذارید موهایتان خشک شود.

۲. فر کردن مو با استفاده از سنجاق

این سبک کلاسیک هرگز از مد نمی‌افتد و همچنین روش بسیار ساده‌ای برای فر دادن مو بدون گرما است. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که مو‌های خود را قبل از خواب سنجاق کنید تا صبح با فر‌های زرق و برق دار از خواب بیدار شوید.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با سنجاق

۱. حوله

۲. شانه دندانه پهن

۳. ژل مو

۴. سنجاق مو

۵. روسری نخی

۶. اسپری مو

چگونگی فر کردن مو با استفاده از سنجاق

۱. مو‌های خود را با یک شامپو حجم دهنده خوب بشویید و سپس حالت دهید. بهتر است مو‌های خود را با شانه دندان پهن حالت دهید.

۲. با حوله مو‌های خود را خشک کنید، اما باز هم توجه داشته باشید که به جای مالش مو با حوله، به آرامی آب اضافی را با فشار دادن از مو‌های خود خارج کنید.

۳. مقداری ژل مو یا هر محصول دیگر حالت دهنده را به مو‌های خود بزنید.

۴. بالای مو‌های خود را جدا کنید و آن را در یک دسته ثابت کنید چراکه این دسته از مو‌های شما، آخرین بخش کار خواهد بود.

۵. یک دسته ۳ سانتی متری از مو‌های خود را از سمت کنار بگیرید و انتهای آن را به دور انگشت اشاره خود بپیچید تا حلقه ایجاد شود. با انگشت شست و انگشت اشاره آن را در جای خود نگه دارید.

۶. دسته مو را به سمت بالا بچرخانید تا جایی که تا ریشه‌های مو ادامه یابد. اطمینان حاصل کنید که مو‌ها را به دور از صورت خود و به سمت بالا می‌چرخانید.

۷. قسمت رول شده را صاف روی کف سر خود نگه دارید و آن را با گیره محکم کنید. توجه داشته باشید اگر دسته‌های مو خیلی ضخیم باشند، سنجاق‌های مو، فرورفتگی‌هایی را در مو‌های شما ایجاد می‌کنند.

۸. این روند را برای بقیه مو‌های خود تکرار کنید. پس از پایان کار با مو‌های پایین و دور سر، کار بر روی مو‌های بالای سر را آغاز کنید تا تمام مو‌های شما با سنجاق محکم شود.

۹. مو‌های خود را با یک روسری نخی بپیچید تا سنجاق‌ها در جای خود محکم قرار بگیرند و بخوابند. روسری همچنین به جذب رطوبت مو کمک می‌کند.

۱۰. صبح که بیدار شدید، فر‌های خود را باز کنید. سنجاق‌ها را فقط وقتی باز کنید که موهایتان کاملاً خشک شده باشد. از سشوار استفاده نکنید، زیرا مو‌های شما را وز و فر‌ها را باز می‌کند.

۱۱. هنگامی که همه سنجاق‌ها را برداشتید، مو‌های خود را به آرامی با انگشت شانه کنید تا ظاهر تکه‌ای آن از بین برود. برای حفظ بیشتر حالت فر، می‌توانید از مقداری اسپری مو استفاده کنید.

۳. فر کردن مو به روش بافتن

اگر مو‌های مواج بی عیب و نقص همان چیزی است که شما به دنبال آن هستید، راه آن استفاده از روش بافتن مو است. این روش یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای فر دادن مو است.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو به روش بافتن

۱. دو عدد بند مو

۲. اسپری مو یا هر محصول دیگر حالت دهنده مو

چگونگی فر کردن مو به روش بافتن

۱. مو‌های خود را بشویید و صبر کنید تا ۷۰ ٪ خشک شود. در واقع مو‌های شما باید مرطوب باشد، اما نه اینکه کاملا خیس باشد.

۲. مو‌های خود را جدا کرده و آن را به دو طرف ببافید.

۳. اگر بخواهید فقط در قسمت انتهایی مو‌های خود فر ایجاد کنید، تنها کافی است که دو طرف مو‌های خود را به صورت معمولی ببافید.

۴. اگر می‌خواهید که فر مو‌های شما از نزدیک ریشه مو‌ها شروع شوند، باید از دو روش بافت موی متفاوت استفاده کنید که هر دوی آن‌ها از ریشه مو آغاز می‌شود. روش اول بافت موسوم به بافت فرانسوی است که در آن تمام موی سر و از جلو، بافت سر انجام می‌شود، اما اندازه بافت مو تقریبا تفاوتی با بافت موی معمولی ندارد. روش دوم نیز نیز بافت باکس نام دارد که به بافت آفریقایی نیز موسوم است. در این روش نیز بافتن موی سر از ریشه آغاز می‌شود، ولی دسته بافت‌ها بسیار باریکتر هستند.

۵. اطمینان حاصل کنید که نوار‌های گره‌ای محکم هستند تا موهایتان هنگام باز شدن موخوره نداشته باشد.

۶. گره‌ها را تا زمانی که مو‌های شما کاملا خشک نشود، باز نکنید. می‌توانید با نوار‌های بافته شده در موهایتان به رختخواب بروید و سپس صبح آن‌ها را باز کنید.

۷. با انگشت مو‌های خود را شانه کرده و سپس با مقداری اسپری مو یا محصولات نگه دارنده دیگر، حالت مو‌های خود را ثابت کنید.

۴. فر کردن مو با بیگودی‌های ولکرو (چسبی)

بیگودی‌های ولکرو یا چسبی، یک روش عالی دیگر برای فر کردن مو است که باعث می‌شود مو‌های شما برای فر شدن نیازی به استفاده از حرارت و بالطبع عوارض ناشی از آن نداشته باشد. ویژگی دیگر بیگودی ها، داشتن اندازه‌های مختلف است که به شما این امکان را می‌دهد برای فر‌های ریز، بیگودی‌های کوچکتر و برای فر‌های بزرگ و حجیم، بیگودی‌های بزرگتر را انتخاب کنید.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن با بیگودی‌های ولکرو

۱. بیگودی‌های ولکرو (چسبی)

۲. حوله

۳. شانه

۴. اسپری مو یا سایر محصولات حالت دهنده مو

چگونگی فر کردن مو با بیگودی‌های ولکرو

۱. مو‌های خود را با یک شامپوی حجم دهنده بشویید یا می‌توانید به روش راحت تری با استفاده از بطری اسپری آن را مرطوب کنید.

۲. با استفاده از حوله، رطوبت اضافی مو‌های خود را بگیرید و باز توجه داشته باشید که مو‌های خود را با حوله مالش ندهید.

۳. اگر مو‌های ضخیمی دارید، آن‌ها را دسته دسته کرده و به سمت بالا بغلتانید، اما اگر مو‌های شما خوب است می‌توانید از دسته دسته کردن مو‌های خود صرفنظر کنید.

۴. اطمینان حاصل کنید که در هنگام پیچاندن مو‌های خود به سمت بالا، این کار را تا زمانی دنبال کنید که بیگودی‌ها به آرامی بر روی پوست سر شما بنشینند.

۵. برای محکم کردن غلتک‌ها نیازی به استفاده از سنجاق نخواهید داشت. اگر غلتک به درستی به سر شما نچسبد، ممکن است دسته مویی که ایجاد کرده اید بسیار ضخیم باشد.

۶. بیگودی‌ها را به مدت چند ساعت بر روی سر خود نگاه دارید و بگذارید تا موهایتان کاملا خشک شود. می‌توانید از این زمان برای آرایش و یا به پایان رساندن کار‌های خانه استفاده کنید.

۷. فر‌ها را باز کرده و با انگشتان خود موهایتان را شانه کنید. برای حفظ حالت فر مو‌های خود می‌توانید از اسپری مو استفاده کنید.

۵. فر کردن مو با گره‌های بانتو

این روش به دلیل ایجاد فر‌های ریز و فنری که به مو‌ها می‌دهد، مورد علاقه بسیاری از افراد است. روش بانتو برای انواع مختلف مو به خوبی جواب می‌دهد و ضمن ایجاد فر‌هایی کاملاً مشخص، مو‌های شما را ملایم می‌کند.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن به روش بانتو

۱. حوله

۲. سنجاق سر

۳. کلاه دوش

۴. ژل مو یا محصولات دیگر نگهدارنده حالت مو

۵. اسپری مو

چگونگی فر کردن مو به روش بانتو

۱. مو‌های خود را بشویید و حالت دهید.

۲. هنگامی که مو‌های شما حدود ۸۰ ٪ خشک شد، یک دسته ۳ تا ۵ سانتی متری از مو‌های خود را جمع کنید (هرچه دسته‌ها کوچکتر باشد، فر‌های شما محکم‌تر خواهد بود) و شروع به پیچاندن آن‌ها کنید تا به طناب شبیه شود.

۳. این قسمت‌ها را محکم به دور یکدیگر بچرخانید و یک دسته پیچ خورده ایجاد شود.

۴. با سنجاق سر آن‌ها را محکم کنید.

۵. این کار را برای تمام مو‌های خود تکرار کنید تا تمام مو‌های شما در گره‌های بانتو قرار بگیرند.

۶. کلاه دوش بپوشید و بگذارید یک شب بماند.

۷. صبح کلاه دوش را برداشته و بگذارید موهایتان خشک شود.

۸. هر دسته مو را یکی یکی باز کنید و با انگشتان آن‌ها را شانه کنید.

۹. برای حفظ حالت فر مو‌های خود می‌توانید از اسپری مو استفاده کنید.

۶. فر کردن مو با دستمال کاغذی

شاید کمی تعجب آور باشد، اما با دستمال کاغذی هم می‌توان مو‌ها را فر کرد. در واقع استفاده از دستمال کاغذی برای فر دادن مو‌های شما می‌تواند جایگزین مناسبی برای استفاده از بیگودی باشد. این روش به مو‌های شما فر‌های تنگ و فنری می‌دهد که طبیعی به نظر می‌رسند.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با دستمال کاغذی

۱. حوله

۲. رول حوله کاغذی

۳. اسپری مو

چگونگی فر کردن مو با استفاده از دستمال کاغذی

۱. مو‌های خود را بشویید و سپس آب اضافی آن را با استفاده از حوله بگیرید.

۲. در صورت تمایل، می‌توانید مو‌های خود را با استفاده از بطری اسپری آب مرطوب کنید.

۳. یک حوله کاغذی بردارید و آن را تا جایی که تقریباً ۳ سانتی متر عرض و حدود ۱۲ الی ۱۵ سانتی متر طول داشته باشد، تا کنید. یک دسته ۳ تا ۵ سانتی متری از مو‌های خود را برداشته و انتهای مو‌های خود را به دور وسط حوله کاغذی بپیچید.

۴. مو‌های هود را آنقدر به دور حوله کاغذی بپیچانید تا به کف سر خود برسید. سپس حوله کاغذی را با بستن آن در اطراف مو‌های جمع شده، محکم کنید.

۵. همین کار را برای دیگر دسته‌های موی خود تکرار کنید.

۶. در همین حالت و با حوله‌های کاغذی در مو‌های خود، بخوابید.

۷. صبح حوله‌های کاغذی را باز کرده و با استفاده از انگشتان، مو‌های خود را شانه کنید.

۸. با کمی اسپری مو برای حفظ حالت فر بودن مو، کار را تمام کنید.

۷. فر کردن مو با استفاده از جوراب

این هم یکی از روش‌هایی است که احتمالا برای بسیاری کمی غیر عادی جلوه کند، اما واقعیت این است که استفاده از جوراب بهترین راه‌ها برای رسیدن به امواج ملایم در مو‌های بلند است. اطمینان داشته باشید که با استفاده از این روش، مو‌های شما در هنگام فر شدن بسیار زیبا به نظر خواهد رسید.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با جوراب

۱. کش مو

۲. سنجاق سر

۳. جوراب

۴. قیچی

۵. اسپری مو

چگونگی فر کردن مو با استفاده از جوراب

۱. مو‌های خود را شسته یا با استفاده از بطری اسپری آب، مرطوب کنید.

۲. آب اضافی را با حوله بگیرید و صبر کنید تا مو‌های شما تا حدود ۸۰ ٪ خشک شود.

۳. مو‌های خود را به حالت دم اسبی بالا کشیده و با کش مو محکم کنید.

۴. قسمت جلوی یک جوراب (قسمت انگشتان پا) را با استفاده از یک قیچی جدا کرده و به شکل دونات (دایره) درآورید.

۵. انتهای مو‌های خود را از سوراخ (داخل) جوراب خارج کنید.

۶. انتهای مو‌های خود را به دور جوراب بپیچید و شروع به غلت دادن کنید تا جایی که کاملاً به کف سر شما برسد.

۷. با استفاده از برخی از سنجاق‌های سر، مو‌ها را محکم کنید.

۸. وقتی موهایتان کاملا خشک شد، آن را باز کنید. می‌توانید با این حالت بخوابید یا ۵-۶ ساعت صبر کنید تا مو‌های شما خشک شود.

۹. دسته جوراب و کش مو را باز کنید. با استفاده از انگشت خود، موهایتان را شانه کرده و با استفاده از اسپری مو، حالت فری موی خود را تثبیت کنید.

۸. فر کردن مو با استفاده از سربند

این روش مناسب برای فر‌های مواج و فر‌های بزرگ و حجیم است.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با سربند

۱. سربند (هد بند) یا دستمال سر

۲. سشوار (اختیاری)

۳. اسپری نمک دریایی

چگونگی فر کردن مو با استفاده از سربند

۱. در حالی که مو‌های شما کمی مرطوب است، یک سر بند را به دور سر خود بپیچید.

۲. مو‌های خود را به دو نیم تقسیم کنید و شروع به پیچیدن آن‌ها به دور سربند کنید.

۳. هنگامی که به انتهای مو‌های خود رسیدید، آن‌ها را سنجاق کنید تا در جای خود محکم شود.

۴. این کار را برای قسمت دوم مو‌های خود تکرار کرده و آن‌ها را در جای خود سنجاق کنید.

۵. برای تسریع در روند خشک شدن می‌توانید از سشوار در حالت خنک استفاده کنید، یا می‌توانید با همین مو‌های خود به تختخواب بروید.

۶. هنگامی که مو‌های شما کاملا خشک شد، سربند را برداشته و بگذارید مو‌های شما باز شود.

۷. مو‌های خود را با انگشتان خود شانه کنید و با سشوار کشیدن مو‌های خود به همراه استفاده از اسپری نمک دریایی، مو‌های خود را جمع کنید تا حجم آن را حفظ شود.

۹. فر کردن مو با پیچاندن آن‌ها

این روش یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای داشتن مو‌هایی با فر‌های کوتاه و مواج است.

وسایل مورد نیاز برای فر کردن مو با پیچاندن آن‌ها

۱. دو عدد کش مو

۲. اسپری نمک دریایی

چگونگی فر کردن مو با پیچاندن آن‌ها

۱. با شستن یا استفاده از بطری اسپری آب، مو‌های خود را مرطوب کنید. همچنین استفاده از شامپوی حجم دهنده نیز ایده خوبی خواهد بود.

۲. مو‌های خود را از وسط تقسیم کرده تا دو قسمت ایجاد شود.

۳. قسمت اول را جمع کرده و شروع به پیچاندن کنید تا شبیه طناب شود.

۴. مو‌ها را به دور خود بچرخانید تا به انتها برسد.

۵. مو‌های پیچیده شده را با کش مو محکم کنید.

۶. این روند را برای قسمت دیگر تکرار کنید و سپس به رختخواب بروید.

۷. به صورت اختیاری می‌توانید چند ساعت این مدل مو را نگه دارید تا موهایتان کاملا خشک شود.

۸. هنگامی که مو‌های شما خشک شد، دسته‌های پیچ خورده را باز کرده و با استفاده از انگشتان خود موهایتان را شانه بزنید.

۹. کار را با اسپری کردن مقداری اسپری نمک دریایی روی مو‌های خود به پایان برسانید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر