بازی دسته جمعی | بازی گروهی ترسناک

معرفی ترسناک ترین بازی های گروهی + آموزش بازی

اگر انتخاب شما ژانر ترس و وحشت است، ما در ادامه این مقاله بازی های ترسناک بسیار جالبی را معرفی کرده ایم.

بازی
ویکی گردی:

هیجان بازی های ترسناک گروهی به هیچ عنوان قابل مقایسه با سایر بازی ها نیست. افرادی که بازی های ترسناک را انتخاب می کنند قطعا دنبال هیجان و آدرنالین بیشتری هستند. ما در این مقاله 4 بازی ترسناک گروهی که در خانه می توانید انجام دهید را معرفی کرده ایم.

 

1.مهمان‌خانه خونین

اگر به دنبال یک بازی گروهی در منزل هستید، که در ژانر ترسناک طراحی شده باشد، مهمان‌خانه خونین را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این بازی از انواع بازی های گروهی ترسناک است که می‌تواند به صورت فردی یا گروهی (یک تا چهار نفر) بازی شود. نیکلا روبرت اهل فرانسه است. ویژگی‌های گرافیکی این بازی کاندید دریافت جایزه شده است. همچنین اسکار بازی‌های ترسناک را به خود اختصاص داده است.

جدید ترین بازی های دسته جمعی مناسب جمع های باحال!

مهمان‌خانه خونین یک بازی استراتژیک است و داستانی دارد. ماجرا از این قرار است که در دهکده‌ای دور افتاده در فرانسه، خانواده‌ای تصمیم به برپایی یک مهمان‌خانه می‌کنند. آنان از همان ابتدا نقشه‌های شومی از برپایی این مهمان‌خانه داشته‌اند. این خانواده در مهمان‌خانه خود تلاش می‌کنند مهمانان را به قتل برسانند و پول آن‌ها را بزدند. در پایان بازی کسی که پول بیشتری به دست آورده باشد، برنده محسوب می‌شود.

نسخه ایرانی این بازی با کارت‌های دارای نوشته‌های فارسی موجود است. اجزای این بازی عبارت است از:

 • یک صفحه که محیط مهمان‌خانه را نشان می‌دهد. این مهمانخانه یک سالن و هشت اتاق دارد؛
 • مهره امتیاز شمار؛
 • کلید‌های مخصوص اتاق‌ها؛
 • چک‌های ده فرانکی؛
 • کارت‌های بازی که نشان‌دهنده مهمان‌هایی گوناگون با مشاغل مختلف هستند؛
 • کارت‌های جانبی دیگر شامل کارت رعیت و کارت کمکی.

بسته به تعداد افرادی که بازی می‌کنند، باید تعدادی از کارت‌ها از بازی خارج شود. همچنین پشت هر کارت مهمان نقش یک تابوت به علاوه رتبه آن کارت و دارایی مهمان وجود دارد.

بازی مهمان‌خانه خونین از جمله بازی های گروهی ترسناک بسیار جذاب است. این بازی در دو فاز زمانی انجام می‌شود. همچنین می‌توان انتخاب کرد که بازی کوتاه یا طولانی باشد. این توضیح لازم است که مهمان‌خانه خونین برای افراد مبتدی بازی پیچیده‌ای خواهد بود.

2.اسکیپ باکس ویروس

«این بازی را تنها یک بار می‌توانید بازی کنید! چون بعضی از اتفاقات و فرآیندهای بازی تکرارناپذیر است.» این جملات که در پشت جعبه بازی اسکیپ باکس ویروس درج شده است، از نخستین مواردی است که پیش از جعبه‌گشایی بازی با آن مواجه می‌شوید.

تو دور همی ها با این چالش حسابی سرگرم بشین +فیلم

نخستین جزء بازی که پس از باز کردن جعبه می‌بینید، دفترچه راهنما است. روی آن یک هشدار جدی دیگر داده شده و آن این است که پیش از مطالعه کامل دفترچه راهنما به سایر اجزای بازی دست نزنید زیرا ممکن است بازی خراب شود.

بازی اسکیپ باکس ویروس از بازی های گروهی ترسناک همراه با اپلیکیشن است. این اپلیکیشن که روی تلفن همراه شما نصب می‌شود، شما را قادر می‌سازد رمزها را ذخیره کنید و از برخی امکانات دیگر بازی بهره بگیرید.

این بازی شامل پاکت‌هایی است که طی فرآیند بازی باز می‌شوند. هر پاکت زمان خاص خود را برای گشودن دارد که اگر رعایت نشود یا پیش از موعد باز شود، بازی خراب خواهد شد.

تعدادی از پاکت‌ها که با حروف انگلیسی مشخص شده‌اند، حاوی نقشه هستند. پاکت‌هایی که با اعداد مشخص شده‌اند، حاوی سرنخ‌هایی هستند که به شما کمک می‌کنند معماهای بازی را حل کنید. ممکن است طی مراحل بازی، در نقشه یا در اپلیکیشن به شما نشان داده شود که وقت باز کردن کدام پاکت فرا رسیده است.

اگر بیش از این بخواهیم محتویات پاکت‌ها را برای شما شرح دهیم، خطر اسپویل بازی وجود دارد. پس بهتر است خودتان آن را تجربه کنید.

3.جنگل مخوف

این بازی برای بزرگسال (افراد بالای بیست سال) مناسب است. جنگل مخوف از جمله بازی های گروهی ترسناک است که به صورت انفرادی نمی‌توان آن را بازی کرد. تعداد بازیکنان باید دست کم دو نفر باشد و می‌تواند تا شش نفر افزایش یابد.

بازی جنگل مخوف از بازی های کارتی است. کارت‌ها در این بازی در پنج دسته قرار می‌گیرند:

 • کارت‌های حیوانات
 • کارت‌های مکان‌ها
 • کارت‌های طلسم
 • کارت‌های نشان ویژه
 • کارت‌های فراطبیعی

بازی را می‌توانیم با کارت‌های فراطبیعی و نشان ویژه آغاز کنیم. کارت‌های فراطبیعی شامل 32 کارت هستند که روی هریک از آن‌ها نوعی از توانایی‌های فراطبیعی نوشته شده است.

اصطلاحات بازی مافیا رو بلدی؟ | توضیح کامل اصطلاحات بازی مافیا

با کارت‌های نشان ویژه می‌توانید کارهای ویژه انجام دهید. کارت‌های طلسم نیز می‌توانند محافظت‌های ویژه‌ای در برابر عملکرد سایر بازیکنان برای شما ایجاد کنند.

با کارت‌های حیوانات یا مکان‌ها می‌توانید تحت شرایط خاص و با تعداد خاص کمبو تشکیل دهید. بازی تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که کارت‌های زمین تمام شود. سپس بازیکنان کارت‌های خود را بررسی می‌کنند و هر کس امتیاز بیشتری کسب کند، برنده بازی است.

4.نفرین شب

بازی نفرین شب از جمله بازی های گروهی ترسناک است که تقریبا تمام رده‌های سنی می‌توانند آن را بازی کنند. تعداد بازیکنان آن دست کم باید چهار نفر باشد و هر دور آن تقریبا نیم تا یک ساعت طول می‌کشد.

این بازی نیز کارتی است و از اجزای زیر تشکیل شده است:

 • دفترچه راهنمای بازی؛
 • صفحه اصلی بازی؛
 • صفحه جادوگران؛ کارت مخصوص بازیکنان
 • کارت در دسته طلسم جادوگران؛
 • توکن حقه؛
 • توکن گیج‌کننده جادوگران؛
 • توکن گربه سیاه؛
 • توکن خورشید.

این بازی که توانسته است امتیاز بالایی از دیدگاه کاربران بگیرد، برگردانی از بازی دیزنی هوکوس پوکوس است. داستان این بازی بسیار جذاب دانسته شده است و روایت‌گر سه جادوگر است که قصد دارند با ساخت یک معجون جادویی، تمام مردم شهر را به تسخیر خود درآورند. هدف بازیکنان این است که معجون جادوگران را بی‌اثر کنند و شهر را نجات دهند.

این بازی برخلاف بازی‌هایی چون مهمان‌خانه شب که از بازی های گروهی ترسناک بدآموز به شمار می‌رود، روبکردی مثبت و آموزشی دارد و در تقویت حس همکاری بازیکنان مؤثر است. کاربران همچنین گرافیک خوب این بازی و قیمت مناسبش را نسبت به سایر بازی‌ها تحسین کرده‌‌اند. بنابراین یکی از بهترین بازی های فکری دورهمی است.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر