باقلا | تمیز کردن باقلا

آسان ترین روش پوست کندن باقالی | باقلا سبز رو اینجوری پوست بکن + فیلم آموزشی

در این مطلب با آموزش بهترین و سریع‌ترین راه پوست کندن باقلا سبز با ویکی گردی همراه باشید.

باقلا
ویکی گردی:

از آنجا که فصل رویش باقلا در بهار است، بسیاری از افراد این گیاه خوشمزه و مفید را برای روز‌های پاییز و زمستان ذخیره می‌کنند. روش‌های ذخیره کردن باقلا شامل خشک کردن و فریز کردن آن است. برای ذخیره و نگهداری باقلا در طولانی مدت ابتدا باید آن را پوست و پاک کرد.

معمولا پوست کردن باقلا کمی سخت است؛ زیرا در بسیاری از موارد باقلا به صورت درسته و کامل از پوسته دوم خود خارج نمی‌شود. در این مطلب از سایت ویکی گردی بهترین و سریع‌ترین روش مناسب برای پوست کندن باقلا تقدیم به شما کاربران گرامی خواهد شد.

چطوری با باقلا سبز خورش درست کنم؟ + طرز تهیه

فیلم تمیز کردن باقلا با روشی ساده

جهت تماشای فیلم زیر فیلترشکن خود را غیر فعال کنید

 

1 ـ ابتدا دانه‌های باقالا را از پوسته اولیه خارج کنید؛ سپس یک قابلمه بزرگ را پر از آب کنید و آن را روی شعله اجاق گاز بگذارید تا به جوش بیاید.

۲ ـ در این مرحله باقلا را داخل آب درحال جوش بریزید و شعله اجاق گاز را زیاد کنید. حدود ۴ دقیقه زمان بدهید تا باقلا داخل آب بجوشد. بعد از گذشت این مدت زمان باقلا را داخل سبد آبکش کنید.

۳ ـ حالا داخل یک کاسه بزرگ را از آب و یخ پر کنید و بلافاصله باقلا را پس از آبکش کردن داخل کاسه آب یخ بریزید. دو تا سه دقیقه زمان بدهید تا باقلا داخل آب یخ بماند.

با نخود فرنگی غذا چی بپزم؟ | انواع غذاهای نونی با نخود فرنگی

۴ ـ در مرحله بعد دوباره باقلا را داخل سبد آبکش کنید و اجازه بدهید تا آب اضافی آن خارج شود. حالا می‌توانید به‌راحتی پوست باقلا را از آن جدا کنید. به دلیل شوکی که در اثر تغییرات دمای آب به باقلا وارد شده است، پوست آن خیلی راحت و نرم جدا خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۱ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

  • ناشناس

    جل الخالق اینکارا چیه ؟ باقالی رو پاک کن بزار تو فریزر تا یکسال تر و تازه میمونه

  • لیلی

    پوست اولی را بگیر و بسته بندیش کن بگذارش تو فریزر بعد هر موقع خواستی استفاده کنی یک دقیقه بریزش داخل آب جوش و بعدش با آب سرد بشور راحت و سریع پوستش گرفته میشه🌹