خوابیدن | بدترین حالت خوابیدن

بدترین و مضرترین حالت خوابیدن چیه؟ + فیلم

شما به چه حالتی می خوابید؟ میدونستین حالت خوابیدن شما چقدر روی سلامتیتون تاثیر داره؟با ویکی گردی همراه باشید.

خوابیدن
ویکی گردی:

حالت خوابیدن ما تاثیر زیادی در سلامت ما دارد. به طوری که بد خوابیدن ممکن است به دیسک کمر ما آسیب بزند. دراین مقاله فیلمی آماده کردیم تا به طور دقیق و تصویری به شما بگوییم که بدترین حالت خوابیدن چیست تا اگر این عادت را دارید به زودی آن را ترک کنید.

چه بخوریم تا بهتر بخوابیم؟ | خوراکی های خواب آور را بشناسید

متأسفانه خوابیدن روی شکم و سر را به بالشت فروکردن ایده ال‌ترین حالت خواب برای خیلی‌هاست، اما متخصصان معتقدند که این راحت‌ترین کار برای شروع یک صبح دردناک است. با این حالت خوابیدن شکم به سمت پایین کشیده می‌شود و انحنای ستون فقرات بسیار آسیب می‌بیند.

سر به‌صورت ۹۰ درجه روی بالشت فرو می‌رود و علاوه بر اینکه نفس کشیدن سخت‌تر می‌شود و کابوس‌های شبانه زیاد می‌شوند فشار زیادی به گردن وارد می‌شود. برای کمتر کردن آسیب این عادت بد بهتر است بالشت‌های نرم و پفی و پر خودمان را با یک بالشت نازک‌تر و مسطح‌تر عوض کنیم. این کار باعث می‌شود گردن ما بیش‌ازحد بالا قرار نگیرد و ستون فقرات کمتر آسیب ببیند.

علاوه بر این با قرار دادن دو بالشت نازک زیر لگن مانع از فشار زیاد به قوس کمر شوید این کار تقسیم وزن را در بدن هم‌تراز می‌کند و ستون فقرات با بقیه اعضای بدن هم‌سطح می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر