میگو | پاک کردن میگو | ترفندهای پاک کردن میگو

آموزش پاک کردن میگو به روشی ساده و آسان | چطور به درستی میگو را پاک کنیم ؟

میگوی سالم و تازه، سفت و صورتی رنگ است و پاک کردن آن هم ترفندهای خاص خود را دارد که هر کسی نمی داند.

میگو
ویکی گردی:

اکثر ما به دلیل سختی مراحل پاک کردم میگو از خیر خوردنش میگذریم در حالی که آماده یا پاک کردن میگو خام یا پختن آن اساسا شامل مراحل خاصی است که این کار را ساده تر می کند . هر نوع میگو داشته باشید، می توانید با روش ساده ای که در این بخش از نکات خانه داری ویکی گردی خواهیم گفت یاد بگیرید چطور آن ها را تمیز کنید.

مشخصات میگو تازه و سالم

میگو را بررسی کنید تازه باشد، تمام میگوها باید بین دمای 32 تا 38 درجه در یخچال نگهداری شود.

میگو خام باید ظرف مدت 48 ساعت بعد خرید مصرف شود در حالی که میگو پخته می تواند عرض 5 تا 7 روز مصرف شود، میگو منجمد معمولا 5 تا 6 ماه قابل نگهداری است .

طرز تهیه ماهی شکم پر مجلسی + نکات پخت

میگو پخته باید سفت و صورتی -روشن و نباید بوی ماهی بدهد ، برخی از میگوهای پخته شده، سر، پاها، و پوست همگی متصل هستند .

میگو خام باید سفت شفاف، و تا حدی براق و بدون هیچ بوی قابل توجهی باشد. اغلب اوقات میگو خام پاها و پوست و اغلب سردارد.

میگو منجمد، پخته شده یا خام، باید قبل از شروع مراحل تمیز کردن در یخچال قرار بگیرند. همچنین می توانید تعداد میگویی را که می خواهید مصرف کنید در کاسه آب سرد قرار دهید تا یخ آن آب شود که این کار یعنی باز شدن یخ میگوها تنها 20 تا 30 دقیقه طول می کشد.

برای پاک کردن میگو چه کنیم؟

میگو را بشویید

میگو را در سبد مناسبی قرار دهید و آن ها را کاملا با آب سرد بشویید. در حالی که در حال تمیز کردن هستید، میگو را بررسی کنید تا از لحاظ رنگ ، بو و غیره سالم باشد . فراموش نکنید که حتما با آب سرد میگو را بشویید و انجماد آن را ازبین ببرید . به دلیل اینکه میگو خیلی زود می پزد آن را در آب داغ نگذارید .

سر میگو را از تن آن جدا کنید

سر را بین انگشت سبابه و انگشت شست تان قرار دهید، طوری که بدن را ببیند، بدن را محکم با دست دیگر نگه دارید. خم کنید و سر را بچرخانید تا جدا شود.بعضی از مردم ترجیح می دهند در حین پخت غذا سر میگو را بخورند مزه خوبی دارد اما اگر حالتان را بهم می زند از قبل سر آن را جدا کنید.

سر و آشغال های میگو را در پلاستیکی جداگانه بریزید و بعد از اتمام کارتان به سرعت بیرون ببرید چراکه اگر بماند بو ایجاد می کند . ار مایل باشید می توانید برای درست کردن غذاهای دریایی خانگی سر میگو را نگه دارید.

پاها را از هم جدا کنید

بعد از جدا کردن سر، شکم را بالا بگیرید و روبروی خود قرار دهید. پاها را محکم با نوک انگشتان بگیرید و آن ها را به طرف دم بکشید و آن ها را جدا کنید. آن ها باید نسبتا به راحتی کنده شوند، اما ممکن است نتوانید همه آن ها را فورا جدا کنید ، در این شرایط دوباره تلاش کنید و هر کدام از پاها را به صورت جداگانه بکشید.

پوست کندن میگو

در این نقطه، چند راه مختلف برای ادامه کار وجود دارد بستگی به این دارد آیا میگو خام یا پخته شده دارید یا نه. رایج ترین روش کندن پوست از جایی است که پاها ازآن جا کنده می شوند . از یک چاقوی کوچک استفاده کنید تا پوست را بکنید و میگو را در بخش های مختلف خرد کنید. اگر ترجیح می دهید، می توانید از جایی شروع کنید که سر برداشته شده است، و پوسته را از لبه میگو بکنید.

متناوبا، می توانید از چاقو استفاده کنید تا در امتداد لبه قوس دار میگو، جایی که سیاه رگ از طریق پوسته جدا می شود و آن را از هر طرف جدا کند، ببرید. از آنجا که نیاز به از بین بردن رگ میگو خام دارید، استفاده از این روش برای میگو خام رایج است.

فوت و فن و راز خوشمزه‌تر شدن سبزی پلو با ماهی+ طرز تهیه

جدا کردن دم میگو (سلیقه ای)

بیشتر اوقات میگو با دم پخته می شود و بسته به این که چطور می خواهید آن را بپزید دارد ، بهتر است که دم را جدا کنید. اگر مشکل دارید می توانید از چاقو کوچک در قسمت زیرین دم استفاده کنید تا راحت تر این کار را انجام دهید.

رگ تیره را جدا کنید

در امتداد پشت میگو یک رگ تیره وجود دارد که مجرای روده ای میگو است. با چاقوی تیز براحتی اینکار را انجام دهید ، لازم نیست عمقی برش بزنید تا زمانی که به رگ برسید کافی است .

با نوک چاقو سیاه رگ را بیرون بیاورید، سپس آن را با انگشتان خود بگیرید و آن را به طرف دم میگو عقب بکشید، باید به راحتی جدا شود. دقت کنید که همه آن جدا شود.

نگهداری میگو

میگو را به درستی نگهداری کنید:

  1.     میگو را با آب سرد برای از بین بردن هر تکه از قطعات شل و یا کثیفی بشویید. معمولا بهتر است بلافاصله بعد از تمیز کردن میگو خام آن را بپزید ، یا می توانید آن ها را تا 24 ساعت در یخچال نگه دارید تا زمانی که می خواهید آن ها را بپزید.
  2.     میگو باید در یخچال، بین 32 تا 38 درجه فارنهایت، در پوشش محکم و یا در یک ظرف در دار نگهداری شوند.
  3.     دستور العمل های بسیاری برای درست کردن میگو وجود دارد اما قبل از کباب کردن آن را بجوشانید یا سرخ کنید، آماده سازی آن چند دقیقه زمان نیاز دارد. این فرآیند تقریبا در میگو تازه و یخ زده شبیه به هم است .
  4.     میگو یخ زده را قبل از تمیز کردن در آب نمک خیس کنید تا میگوها تازه شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر