هواشناسی | هواشناسی امروز | وضعیت آب و هوا

بارش برف و باران در ۸ استان | هواشناسی امروز 13 اسفند 1401

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار باران و رعد و برق ، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان‌آب در سه استان هشدار داد.

هواشناسی
ویکی گردی:

هشدار هواشناسی برای بارش‌های شدید در برخی استان‌ها. سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور از شنبه 13 اسفند ماه خبر داد و اعلام کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور و تشدید فعالیت آن در برخی مناطق بارش برف، باران و وزش باد شدید طی امروز تا چهارشنبه خواهیم داشت. سازمان هواشناسی با هشدار نفوذ سامانه بارشی به کشور خبر از بارش برف و باران در 8 استان خبر داد.

هواشناسی ایران و تهران شنبه 13 اسفند ماه

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی 24 ساعت آینده در کردستان،‌ کرمانشاه، جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران بارش‌های پراکنده روی می‌دهد، فردا یکشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرامی پیش‌بینی شده است.

مبلغ جدید سود سهام عدالت اعلام شد

روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور به‌تدریج در غرب استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و شمال ایلام بارش‌ روی می‌دهد.

روز سه‌شنبه گستره فعالیت سامانه بارشی در غرب،‌ جنوب غرب،‌ دامنه‌های جنوبی البرز و مناطقی از اصفهان و کردستان است، همچنین با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش رخ می‌دهد، در این روز شدت بارندگی‌ها برای استان‌های خوزستان،‌ چهارمحال و بختیاری و ارتفاعات البرز است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز چهارشنبه فعالیت سامانه بارشی ضمن تشدید در مناطق یادشده، شمال شرق کشور را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

زیباترین مناطق دیدنی ایران برای سفرهای نوروزی

از بعدازظهر امروز تا دوشنبه وزش باد گرم جنوبی همراه با افزایش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و از سه‌شنبه تا جمعه با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، کاهش محسوس دما روی می‌دهد، دریای خزر سه‌شنبه مواج خواهد بود، همچنین طی سه روز آینده در اکثر مناطق کشور وزش باد شدید روی می‌دهد که در نیمه غربی کشور پدیده باد و گردوخاک دور از انتظار نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

  • یار محمدی

    چرا یارانه براماها کم میریزن برا اونایی که دارن زیاد میریزن برا اونا نفری ۴۰۰ میریزن بعضی که میشناسم خیلی دارن خدارو خوش نمیاد ناحقی میکنین رسیدگی کنین