جوجه کباب | اشتباهات رایج در پخت جوجه کباب

5 اشتباه بزرگ در درست کردن جوجه کباب | هرگز جوجه کباب را این‌گونه نپزید

برای داشتن یک جوجه کباب خوشمزه و حرفه ای باید این 5 نکته مهم را بدانید تا بتوانید جوجه کباب مخصوص سرآشپز را تهیه کنید.

جوجه کباب
ویکی گردی:

جوجه کباب یکی از محبوب ترین غذاهای کبابی در بین ایرانیان است که مرسوم است از مرغ ریز و ترد استفاده می شود و آن را پس از خرد کردن در مواد جوجه کباب مزه دار می کنند. مواد جوجه کباب عموما شامل: پیاز، ماست، روغن، زعفران، نمک و فلفل سیاه است البته برخی با توجه به علاقه شخصی خود مقدار فلفل دلمه ای و سیر نیز اضافه می کنند.

اما 5 اشتباهی که در درست کردن جوجه کباب نباید مرتکب شوید:

1. اول آبلیمو و نمک نزنید: قبل از اضافه کردن آبلیمو و نمک ابتدا روغن به آن اضافه کنید تا جوجه ها با روغن کاور شوند و بعد آبلیمو و نمک بزنید. به این شکل جوجه ها هرگز بعد از پخت خشک نمی شوند.

نکات کلیدی در پخت جوجه کباب خانگی که نمی دانستید! 

2. هرگز پیاز را رنده نکنید: اگر پیاز را رنده کنید به تکه های جوجه می چشبند و در هنگام کباب کردن پیاز ها سیاه می شوند و شما فکر می کنید جوجه آماده است درحالی که جوجه خام است و از طرفی دیگر پیاز ها نیز مرغ را تلخ می کنند. بهتر است جوجه پیاز را خلالی کنید.

3. زعفران را با موادقاطی نکنید: هرگز زعفران دم شده با دیگر مواد ترکیب نکنید در این صورت فقط مواد جوجه رنگ می گیرد و جوجه رنگ کمی دارد. بلکه بهتر است زعفران را در ابتدا به سطح مرغ بزنید و بگذارید یک ساعت استراحت کند و سپس مابقی مواد را اضافه کنید.

4. از ادویه ها غافل نشوید: مرغ ذاتا دارای بوی نامطبوعی است که اضافه کردن پیاز و زعفران تا حد زیادی این بو را می گیرد با این حال اضافه کردن ادویه هایی مانند پودر سیر و فلفل سیاه و پودر پیاز می تواند طعم جوجه ها را خوشمزه کند.

طرز تهیه فوق العاده کباب مرغ با نکات آن 

5. کره را جایگزین روغن مایع نکنیدک کره در اثر سرما سفت می شود حتی اگر ان را گرم کنید اما مرغ سرد است و در نهایت موادجوجه در یخچال قرار می گیرد و هیچ تاثیری بر روی نرم ماندن جوجه ها ندارد در نهایت اگر بخواهید می توانید برای عطر و طعم آن یک قاشق کره آب شده به جوجه های پخته شده اضافه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر