خواب | بی خوابی | دلایل نداشتن خواب راحت

شب‌ ها کنار همسرتان نخوابید! | توصیه عجیب و جنجالی یک روانشناس در مورد خواب راحت

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اعلام کرده که تعداد کمی از مردم خواب خوب دارند. شاید دلیل این خوب نخوابیدن کسی باشد که کنارتان می‌خوابد.

8-20
ویکی گردی:

وقتی صحبت از خواب می‌شود، کیفیت و کمیت خواب اهمیت پیدا می‌کند. تحقیقات نشان داده که جدا خوابیدن همسران باعث بهبود در کیفیت خوابشان می‌شود! مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اعلام کرده که تعداد کمی از مردم خواب خوب دارند. شاید دلیل این خوب نخوابیدن کسی باشد که کنارتان می‌خوابد.

تحقیقات نشان داده که جدا خوابیدن همسران باعث بهبود در کیفیت خوابشان می‌شود

وقتی صحبت از خواب می‌شود، کیفیت و کمیت خواب اهمیت پیدا می‌کند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها اعلام کرده که تعداد کمی از مردم خوب می‌خوابند. شاید دلیل این خوب نخوابیدن کسی باشد که کنارتان می‌خوابد.

بلای عجیبی که بی خوابی بر سرتان می آورد!

مارلو گاریسون، مشاور جنسی و رئیس انجمن مشاوران و درمانگران امریکا می‌گوید که با هزاران زوجی که می‌خواهند رابطه خود را بهبود دهند صحبت کرده و دریافته که خوابیدن به صورت جدا (استفاده از تخت‌های یک‌نفره در یک اتاق) به تقویت پیوند بسیاری از این زوج‌ها کمک کرده است. 

جوزف کیلونا، روان‌شناس، هم نظر مشابهی دارد و معتقد است که کم‌خوابی باعث بروز مشکلات فیزیکی و عاطفی می‌گردد. جدا خوابیدن می‌تواند مشکلات خواب را به حداقل برساند یا آن را از بین ببرد. همچنین این کار در مواردی باعث تقویت رابطه و نجات آن می‌شود.

وندی تروکسل، نویسنده کتاب «راهنمای زوج‌ها برای خواب بهتر» می‌گوید که دریافته جدایی در خواب باعث می‌شود زوج‌ها بیشتر قدر یکدیگر را بدانند و صبح روز بعد که هم‌دیگر را ببینند حس خوبی داشته باشند. او معتقد است که این کار مثل آن است که به اندازه یک خواب مرخصی بگیرید و بعد دوباره با هم یکی شوید. 

زوج‌هایی که تصمیم می‌گیرند جدا از هم بخوابند باید از جنبه‌های منفی این قضیه نیز آگاه باشند و برای آن برنامه داشته باشند. هنین، روان‌شناس، می‌گوید: «خوابیدن جدا از هم می‌تواند مشکل‌ساز شود و آن در صورتی است که یکی از طرفین نخواهد این کار را انجام دهد.»

اگراین علائم را دارید مرگتان نزدیک است! 

کارشناسان معتقدند که زوج‌هایی که جدا از هم می‌خوابند ممکن است موقع خوابیدن احساس امنیت کمتری داشته باشند. همچنین این احتمال وجود دارد که صمیمیت بین زوجین کم شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود اگر تصمیم دارید جدا از همسرتان بخوابید نکات منفی و مثبت این کار را به خوبی ارزیابی کنید و مطمئن شوید که شریک زندگی‌تان از این کار رضایت کامل دارد. 

منبع: جلد نیوز

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر