جلوگیری از کابوس با دعا | رفع تعبیر خواب های بد با دعا

هر وقت خواب بد دیدی این دعا رو بخون!

خواب های ما به چند دسته ترسناک، تلخ و شیرین تقسیم می شوند، خواب های ترسناک حس ناخوشایندی به انسان می دهند، ولی میتوانید از تعبیر این کابوس ها جلوگیری کنید.

بی خوابی
ویکی گردی:

رفع تعبیر خواب های بد با دعا امکان پذیر است. فقط باید روش رفع تعبیر خواب های بد با دعا را بلد تا باشید. در ادامه با ویکی گردی همراه باشید تا رفع تعبیر خواب های بد با دعا را بیاموزید.

اعمال مذهبی برای رفع تعبیر خواب های بد

امام صادق (ع) درباره خواب ها می فرماید:

رؤیا، بر سه قسم است:گاهی بشارتی از ناحیه خدا است. گاهی وسیله غم و اندوه از سوی شیطان است. گاه، مسائلی است که انسان در فکر خود (در روزها هنگام بیداری) می پروراند و آن ها را در خواب می بیند.( ثقة الاسلام کلینی، کافی، ج 8، ص 90)

از این فرمایش امام صادق (ع) می توان استنباط نمود که اکثر خواب ها به دلیل دل مشغولی ها، نگرانی ها، میل ها و ترس های نفسانی است و بیش تر انسان‌ها به دلیل دل مشغولی‌های دنیوی، از دیدن رؤیای رحمانی محروم اند پس نباید بیش از حد به کابوس ها اعتنا نمود.

بسیاری از خواب هایی که به ظاهر بد و نگران کننده هستند، معنای خوبی دارند که تنها معبران قوی آن را می فهمند، به همین خاطر باید کابوس ها را حمل بر خیر کنیم. اگر کابوس دیده اید که در کتاب تعبیر خواب، تعبیر خوبی برای آن ذکر نشده، نگران نباشید زیرا یک خواب، برای افراد مختلف یا در زمان های مختلف، دارای معانی مختلف می باشد و لذا فکر نکنید که معنای خواب همان چیزی است که در کتاب های تعبیر خواب آمده است.

حتی خواب بد، ممکن است القاء شیطان بوده تا فرد را بترساند یا توجه او را از چیز خوب و معنوی ای که در بیداری به آن دست یافته اند منحرف سازد.

 

راه حل؛ بعد از دیدن خواب بد چه کنیم؟

اگر خواب بد دیدید، آن را تعبیر به خیر کنید و نگران نباشید و برای رفع تعبیر خواب های بد طبق احادیث امامان بزرگوار عمل کنید.

آیات و سوره های مناسب برای رفع خواب بد

یکی از راه کارهای رفع خواب بد و پریشان، خواندن آیاتی است که دراحادیث امامام معصوم عنوان شده است.

امام صادق(علیه السلام) فرمود:

هر گاه کسی خوابی پریشان و ناخوشایند دید (و از خواب بیدار شد) پهلو به پهلو شود و آیه 10 سوره مبارکه «مجادله» را بخواند:«إِنَّمَا النَّجْوَی مِنَ الشَّیْطَانِ لِیَحْزُنَ الَّذِینَ آمَنُوا وَلَیْسَ بِضَارِّهِمْ شَیْئًا إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ»

سپس بگوید:

«عذت بما عاذت به ملائکة الله المقربون و انبیاۆه المرسلون و عباده الصالحون من شر ما رأیت و من شر الشیطان الرجیم» به آنچه فرشتگان مقرب الهی و پیامبر مرسل و بندگان شایسته خدا پناه برده‌اند، پناه می‌برم از شر خوابی که دیده‌ام و از شر شیطان رجیم. (الکافی، جلد 8، ص 142)

امام باقر (ع) می فرماید:

مَنْ‌ أَصَابَهُ‌ فَزَعٌ‌ عِنْدَ مَنَامِهِ‌ فَلْیَقْرَأْ إِذَا أَوَی إِلَی فِرَاشِهِ- الْمُعَوِّذَتَیْنِ وَ آیَةَ الْکُرْسِی‌

کسی که ناراحتی یا ترسی در خواب به وی دست دهد باید هنگامی که به خوابگاه خود رود معوذیتن و آیة الکرسی را بخواند.( شیخ صدوق‌، من لا یحضره الفقیه،ج‌1، ص 470)

بهترین ذکر برای رفع تعبیر خواب بد

علاوه بر آیات، ذکرهایی نیز برای شرایطی که خواب بد دیده می شود توصیه شده است که شامل:

 

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر