ساکت ترین اتاق دنیا | اتاق سکوت

تو این اتاق یه شب بخواب و میلیاردر شو! + عکس

یکی از عجیب و غریب ترین مکان های جهان ساکت ترین اتاق جهان است این اتاق به قدری عجیب است که هیچکس نمیتواند در آنجا برای دقایقی دوام بیاورد.

اتاق سکوت
ویکی گردی:

اتاق سکوت اتاقیه که اگه یه شب توش بخوابی 50 میلیارد میگیری.  شاید برایتان عجیب باشد، اگر بگوییم شما میتوانید با یک شب خوابیدن در اتاق سکوت 50 میلیارد تومان دریافت کنید اما اتاق سکوت کجاست و چگونه است که این مقدار پول را در ازای یک شب خوابیدن در آن می پردازند؟ با ادامه این بخش از ویکی گردی همراه شوید تا پاسخ سوالتان را دریافت نمایید.

احتمالاً بگویید گذراندن شبی در یک اتاق آسانی است اما بگذارید توضیح دهیم که چقدر ترسناک و غیر قابل تحمل است. این اتاق بخشی از آزمایشگاه اورفیلد در مینه سوتاست و ساکت ترین نقطه جهان است، آن قدر ساکت است که نمی توانید آن را تحمل کنید.

شهر کوتوله ها؛ جادویی ترین نقطه گردشگری لهستان + عکس

اتاق سکوت

بیش از 200 نفر چالش ماندن در ساکت ترین اتاق دنیا را امتحان کردند اما به طور میانگین هر کسی توانسته تنها کمتر از یک دقیقه دوام بیاورد. رکورددار این اتاق توانسته 45 دقیقه دوام بیاورد و علائمی مثل مردمک‌های گشاد شده و توهمات شنیداری را تجربه کرده است. افرادی که وارد ساکت ترین نقطه جهان می شوند، پس از مدتی در جهت یابی و حتی ایستادن هم دچار مشکل می شوند چرا که ایستادن، راه رفتن و جهت یابی ما انسان ها هم تا حد زیادی به سر و صداهای اطرافمان بستگی دارد.

میگن این پل 3 طبقه رو شیطان ساخته! + دلیل و عکس

براساس گفته های استیو اورفیلد، موسس و بنیانگذار این آزمایشگاه، هنگامی که در این اتاق قرار می گیرید، گوش هایتان حساسیت بیشتری پیدا می کنند و شروع به شنیدن چیزهایی می کنید که قبلا نشنیده اید. مثلا می توانید صدای ضربان قلبان، حتی صدای شش هایتان که از هوا پر و خالی می شوند و صدای قار و قور بلند شکمتان را بشنوید! اگر نیم ساعت در این اتاق بمانید نمی توانید از روی صندلی بلند شوید!

اتاق سکوت

اتاق سکوت یا اتاق های مرده چیست؟

این اتاق از شش لایه بتن ساخته شده است، دیوارها و در اتاق با فایبرگلاس پوشانده شده‌اند و کف این اتاق مجهز به 68 فنر ضربه گیر است.

ایده اتاق های بدون پژواک، بدون اکو یا «اتاق های مرده» اولین بار در جریان جنگ جهانی دوم برای تست و بررسی تجهیزات ارتباطی و شنودی نظامی مطرح و ساخته شدند. هدف از ساخت ساکت ترین مکان در جهان این بوده که شرکت ها و کمپانی های مختلف محصولاتشان را در این اتاق تست می کنند تا بلندی صدای آن ها را اندازه گیری کنند. به تازگی سازمان فضانوردی ناسا هم فضانوردانش را به این اتاق می فرستد تا خود را برای تحمل سکوت کر کننده فضا آماده کنند.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر