شهر کوتوله های لهستان | شهر کوتوله های وروتسواو

شهر کوتوله ها؛ جادویی ترین نقطه گردشگری لهستان + عکس

در این مطلب از سایت ویکی گردی یکی از جاذبه های دیدنی و جالب دنیا که شهر کوتوله های لهستان است را به شما معرفی می کنیم با ما همراه باشید.

شهر کوتوله ها
ویکی گردی:

با ورود به شهر کوتوله های لهستان، مانند ورود به دنیایی از خیال و جادو؛ جایی که مجسمه های کوچک و دوست داشتنی به نام کوتوله ها در سراسر شهر پراکنده شده اند و به گونه ای سرگرم کننده و شگفت انگیز، جذابیت گردشگران را جلب می کنند. شهر کوتوله های لهستان، با بیش از 600 مجسمه کوتوله، به عنوان یکی از مقاصد گردشگری برجسته در اروپا شناخته می شود. در این مقاله از سایت ویکی گردی، با هم به کاوش در دنیای جذاب و شگفت انگیز شهر کوتوله های لهستانمی پردازیم و با زیبایی ها و جاذبه های این شهر آشنا خواهیم شد.

شهر وروتسواو

شهر وروتسواو، چهارمین شهر بزرگ لهستان و پایتخت تاریخی منطقه‌ی سیلسیا، یک تاریخچه‌ی پرحادثه دارد و در طول تاریخ به عنوان بخشی از پادشاهی لهستان، بوهمیا، مجارستان، سلطنت هابسبورگ، پروس، امپراتوری آلمان، جمهوری وایمار و آلمان نازی شناخته شده است. پس از جنگ جهانی دوم و تغییر مرزها، وروتسواو دوباره بخشی از لهستان شد.

رودی که به جای آب خون ازش جاریه

در سال ۲۰۱۶، وروتسواو به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شد. این شهر با خیابان‌های باریک، خانه‌های پاستلی، کلیساهای باشکوه و چراغ‌های خیابانی باستانی، به عنوان یک شهر قدیمی شگفت‌انگیز شناخته می‌شود.

 

تالار شهر وروتسواو، که از قرن سیزدهم به عنوان یکی از نمادهای شهر شناخته می‌شود، یکی از جاذبه‌های اصلی این شهر است. این تالار با سبک گوتیک و زیبایی تزئیناتش، به عنوان یکی از جاذبه‌های برجسته و تاریخی شهر محسوب می‌شود. امروزه این تالار به عنوان یک موزه عمل می‌کند و زمانی به برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای فرهنگی هم می‌پردازد.

 

واکاوی شهر قدیمی وروتسواو نیز تجربه‌ای جذاب است. با مرور خیابان‌های پر از زیبایی و غنی از نقاط تاریخی مانند کلیساها و بازارها، شما به جاهایی مانند کلیسای سنت الیزابت و کلیسای سنت مریم مجدلیه خواهید رسید. همچنین، قدیمی‌ترین بخش شهر، جزیره Ostrów Tumski یا "جزیره کلیسای جامع"، محل کلیسای جامع وروتسواو که در قرن دهم ساخته شد، جاذبه‌ی دیدنی دیگری است.

 

کاخ سلطنتی وروتسواو که در گذشته برای سلطنت پروس ساخته شد، امروزه به عنوان موزه‌ای مهم در شهر شناخته می‌شود.

میگن این پل 3 طبقه رو شیطان ساخته! + دلیل و عکس

فواره وروتسواو نیز جاذبه‌ای خاص در این شهر است. این فواره، یک فواره موزیکال است که از ماه مه تا اکتبر هر سال اجرا می‌شود و تجربه‌ی دیدنی و شگفت‌انگیزی برای بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

مجسمه‌های کوتوله وروتسواو

مجسمه‌های کوتوله وروتسواو یکی از جذابیت‌های منحصر به فرد این شهر هستند. این مجسمه‌های کوتوله یا گنوم‌های وروتسواو (به لهستانی: Wrocławskie krasnale) به عنوان مجسمه‌های کوچک با ارتفاع 20 تا 30 سانتی‌متر شهرت دارند که برای اولین بار در سال 2005 در خیابان‌های Wrocław، لهستان ظاهر شدند. از آن زمان، تعداد آنها همچنان در حال افزایش بوده و به عنوان یک جذابیت گردشگری مطرح شده‌اند. گردشگران اغلب با استفاده از نقشه شهر سعی می‌کنند تمامی این مجسمه‌ها را پیدا کنند.

تاریخچه مجسمه‌های کوتوله لهستان

تاریخچه این مجسمه‌ها به سال 2001 بازمی‌گردد، زمانی که بنای یادبود یک کوتوله در خیابان Świdnicka به عنوان نمادی برای جایگزینی نارنجی، نماد جنبش ضد کمونیستی لهستانی، برپا شد. این تدبیر به دنبال تلاش شهردار وروتسواو بود که سنت جدیدی را آغاز کند. از آن زمان، مجسمه‌های کوتوله در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف در نقاط مختلف شهر نصب شده‌اند .

در سال ۲۰۰۸، مراسمی برای معرفی دو کوتوله جدید در خیابان Świdnicka برگزار شد که نمایانگر دو مجسمه ناتوان بودند، یعنی ناشنوایان و کوران. این مجسمه‌ها بخشی از کمپین "Wrocław Without Barriers" بودند که هدف آن جلب توجه به مسائل افراد معلول در این شهر بود.

 

منبع: بیتوته
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر