بازی گروهی سیزده بدر | معرفی بازی های سیزده بدر | بازی برای فضای بسته

سیزده به در تو خونه بودی با این بازی ها سرگرم شو | بازی های دسته جمعی خانگی

از اونجایی که سیزده به در امسال هم ماه رمضونه و هم افتاده روز شهادت و بیرون رفتن خیلی معنی نداره میخوام چند تا از بازی های سیزده بدر مخصوص خونه ور بهتون معرفی کنم که مطمئنم به کارتون میاد.

بازی دسته جمعی
ویکی گردی:

بازی‌ های سیزده بدر معمولا جزو بازی‌ های دسته جمعی و گروهی هستند. آشنا بودن با بازی‌ های سیزده بدر در کنار اعضای خانواده می‌تواند خاطره این روز را برای شما شیرین‌تر و جذاب‌تر کند. در این مقاله از از سایت ویکی گردی می‌توانید با چند تا از بهترین بازی‌ های سیزده بدر خانگی آشنا شوید.

پانتومیم؛ یکی از بهترین بازی‌های سیزده بدر

بازی «پانتومیم» یکی از بهترین بازی ها برای دورهمی‌های سیزده بدر محسوب می‌شود. در این بازی دورهمی فرد با حرکات صورت و بدن مفهوم را به دیگران می‌رساند و شخص مقابل باید حدس بزند که موضوع مورد نظر چیست.

جدید ترین بازی های دسته جمعی مناسب جمع های باحال!

برای انجام این بازی جذاب شما باید به دو گروه تقسیم شوید. سپس هر گروه یک نفر را به نمایندگی انتخاب می‌کنند. نماینده گروه اول باید کلمه‌ای را که توسط گروه دوم انتخاب شده است، به وسیله پانتومیم اجرا کند، تا در نهایت هم گروهی آن‌ها متوجه این کلمه شود.

در این بازی فرد تنها باید با ایما و اشاره مفهوم کلمه را به هم گروهی‌های خود بفهماند و امکان صحبت کردن و ایجاد صدا وجود ندارد. زمانی که هم گروهی‌های گروه اول بتوانند متوجه کلمه مورد نظر شوند، امتیاز می‌گیرند. سپس این کار به وسیله گروه دوم نیز تکرار می ‌شود. در نهایت هر گروهی که امتیاز بیشتری کسب کند برنده مسابقه خواهد بود.

اسم فامیل؛ از بهترین بازی‌های سرگرم کننده خانوادگی

از قدیمی‌ترین و سرگرم‌کننده ترین بازی‌های خانوادگی بازی «اسم فامیل» است که در لیست بهترین بازی های مناسب سیزده بدر نیز قرار دارد. برای انجام این بازی ساده به یک قلم و کاغذ و کمی خلاقیت احتیاج دارید. انجام این بازی به این گونه است که موضوعاتی همچون اسم، فامیل، شهر، کشور، حیوان، اشیا و هر چیزی را که دوست دارید در قسمت بالای کاغذ می‌نویسید.

سپس به نوبت یک حرف را انتخاب می‌کنید. همه افراد باید کلماتی را بنویسند که حرف اول آن‌ها با حرف مشخص شده آغاز ‌شود. هر فردی که زودتر تمام کلمات را کامل کند، اعلام می‌کند و سایر افراد نیز دیگر نباید به نوشتن ادامه دهند. در انتها نیز کلمات امتیاز بندی می‌شوند. در نهایت هر فردی امتیاز بیشتری داشته باشد برنده است.

این جملات سخت رو عمرا بتونی تکرار کنی!!

برای این بازی چالش برانگیز هیچ محدودیتی در تعداد شرکت کنندگان وجود ندارد. شما می‌توانید تا هر زمان که دوست دارید بازی را ادامه دهید. در این بازی به جواب‌های صحیح و منحصر به فرد ۱۰ امتیاز تعلق می‌گیرد. اگر دو نفر کلمه تکراری انتخاب کرده باشند هر دو نفر ۵ امتیاز می‌گیرند. امتیاز کلمات غیرتکراری ۱۰ است.

منچ و مارپله؛ یکی از جذاب‌ترین بازی‌های مناسب سیزده بدر

«منچ و مارپله» از بهترین بازی‌های سرگرم کننده خانگی در سیزده به در است که می‌توان آن را به صورت گروهی نیز انجام دهید. برای انجام این بازی‌ مناسب سیزده بدر هر فرد باید یک رنگ مهره را انتخاب کند. سپس هر فرد با انداختن تاس به اندازه عدد آن، مهره خود را حرکت ‌دهد.

هم در بازی مارپله و همه منچ، زمانی که فرد عدد ۶ را بیاورد، یک دور دیگر هم به عنوان جایزه تاس می‌اندازد. در بازی مارپله هر زمان که در انتهای حرکت خود به نردبان برخورد کردید به سمت بالا حرکت می‌‌کنید و در صورتی که نیش مار در مقابل شما قرار بگیرید، باید تا انتهای دم مار مهره‌تان را حرکت دهید. در نهایت هر کس که زودتر مهره خود را تا انتهای بازی برساند برنده است.

اسم روی پیشانی؛ از مهیج‌ترین بازی‌های سیزده بدر

بازی «اسم روی پیشانی» یکی دیگر از بازی‌ های مناسب سیزده بدر است که هیجان زیادی دارد. به منظور انجام این بازی اسم فرد یا شخصیت معروفی را روی کاغذی کوچک می‌نویسید. سپس آن را روی پیشانی فرد می‌چسبانید. توجه داشته باشید که باید آن را طوری روی پیشانی هم بازی خود بچسبانید که خود فرد قادر به خواندن آن نباشد. سپس به دو گروه تقسیم شوید.

فردی که کاغذ روی پیشانی او چسبانده شده، می‌تواند از هم گروهی‌هایش سوالاتی بپرسد. او می‌تواند از طریق این سوالات که پاسخ آن ها تنها بله و خیر است، حدس بزند که چه چیزی روی پیشانی اش نوشته شده است.

برای مثال فرد باید بپرسد که آیا این فرد زن است؟ آیا بازیگر ایرانی است یا خارجی و غیره. در نهایت هر بازیکنی که بتواند تا ۱۰ بار درست حدس بزنند، برنده بازی محسوب می‌شود. سپس این کار برای گروه بعدی نیز تکرار می شود.

این چالش های هیجان انگیز رو حتما با دوستات امتحان کن!!

دروغ و حقیقت؛ از بهترین بازی‌های خانوادگی در سیزده بدر

برای انجام این بازی جذاب که از بهترین بازی‌های خانوادگی سیزده به در است، تمام اعضای خانواده دور هم جمع شوید و سپس هر فرد یک دروغ و دو حقیقت را در مورد خودش بیان می‌کند. سپس نفر سمت راست باید حدس بزند که کدام یک از گفته هایش دروغ است.

هر فرد که درست حدس بزند می تواند خودش نیز یک دروغ و دو حقیقت بیان کند و بقیه دروغ او را حدس بزنند. کسی که تا انتهای بازی در دایره باقی بماند برنده بازی محسوب می‌شود.

بله نه معکوس؛ یک بازی پر هیجان برای روز سیزده به در

این بازی یکی از هیجان انگیزترین بازی‌های سیزده بدر است. در این بازی باید کاملاً متمرکز و هوشیار باشید و در پاسخ به سوالات، پاسخ برعکس بدهید. یک نفر شروع به پرسیدن سوال می کند و شما باید هر زمان که لازم است با بله پاسخ دهید، بگویید خیر و برای پاسخ به سوالاتی که جوابشان خیر است، بگویید بله.

برای مثال اگر از شما پرسیده شد که خورشید آبی است باید بگویید بله. اینکه آیا طوطی همان قناری است بگویید بله. کسی که بتواند به سوالات بیشتری پاسخ دهد، برنده این بازی محسوب می‌شود.

منبع: افق کروش
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر