شهر مناسب سفر با بچه | | مسافرت با کودک | با بچه کجا بریم سفر | سفر رفتن با بچه

اگه بچه داری به این شهرها سفر کن! | کدوم شهرهای ایران مناسب سفر با کودکه؟

از اونجایی که ایران مکان های مناسبی برای مسافرت با کودک نداره می خوام تو این بخش از سایت ویکی چهارتا از شهر های ایران که گزینه مناسبی برای سفر با بچه ها هستند رو بهتون معرفی کنم.

مسافرت با کودک
ویکی گردی:

مقصد مسافرت با کودک کجا رو انتخاب کنیم؟ ایران، امکانات مناسبی برای بچه دارها ندارد و فضاهای شهری، مناسب آنها ساخته نشده. وقتی با فرزندان مان سفر می کنیم یا باید بیشتر وقت ها آنها را پارک ببریم یا همراه خودمان به جاهایی که بیشتر وقت ها به ما خوش می گذرد ولی به آنها نه. همین مسئله هم تا حد زیادی مسافرت با کودک را دشوار می کند؛ می خواهیم کودک مان را سرگرم کنیم و نمی دانیم چطور. با همراه باشید تا چند شهر ایران که برای مسافرت با کودک مناسبه رو بهتون معرفی کنیم.

از بین 1148 شهر ایران شاید انگشت شمار باشند شهرهایی که فضاهایی مناسب کودکان هم در آن در نظر گرفته شده و ما در این نوشته تعدادی از آنها را معرفی کرده ایم تا موقع برنامه ریزی برای سفر بدانید کدام شهرهای ایران بشتر مناسب سفر با کودکان هستند.

امن ترین شهرهای ایران برای سفر کدام اند؟ +دلیل و توضیحات

تهران

تهران، پایتخت است و همین هم باعث شده که به نسبت دیگر شهرها، امکانات بیشتری چه برای بزرگ ترها و چه بچه ها داشته باشد. جاهای تفریحی مناسب کودکان در این شهر هرچند کافی نیست، ولی به نسبت سایر شهرها بیشتر است. از وقتی باغ کتاب تهران در کنار کتابخانه ملی و بزرگراه شهید حقانی ساخته شده و بخش هایی مناسب کودکان هم دارد، خیلی از مسافرانی که همراه فرزندشان به تهران می آیند، زمانی را برای رفتن به این باغ اختصاص می دهند. جاهای دیگری هم برای اینکه دست کودک مان را بگیریم و به آنها برویم هست، مثل باغ پرندگان، دریاچه چیتگر، پارک ژوراسیک و باغ وحش و شهربازی ارم.

اگه میخوای سفر ارزان و به صرفه داشته باشی، به این کشور ها سفر کن!

مشهد

مشهد را به پارک های آبی اش می شناسند. پارک های آبی مشهد در قسمت های مختلف شهر قرار گرفته اند و بیشتر آنها سرسره ها و استخرهای کوچکی برای کودکان هم دارند. این شهر زیارتی، پارک های زیادی را هم در خودش جای داده، مثل پارک و شهربازی ملت که مناسب کودکان است. همچنین در موزه پروفسور بازیما، امکان تجربه هایی مثل مریخ نوردی، ژیروسکوپ فضایی، آسمان نمای خورشیدی و آکادمی زیست شناسی برای بچه ها هست. مجتمع الماس شرق با سرزمین عجایب آن از جمله جاهای دیگری در مشهد هستند که بچه ها در آن سرگرم می شوند.

اصفهان

شاید فکر کنید اصفهان شهری سنتی ست و کمتر بچه ایست که در آن خوش بگذراند، در صورتی که کالسکه سواری دور میدان نقش جهان هم می تواند خنده را به لب خیلی از کوچک ترها بیاورد. پارک ناژوان با باغ پرندگان و زمین های متعدد بازی اش و آکواریوم اصفهان از دیگر جاهایی ست که مناسب خوشگذرانی بچه هاست.

چند توصیه مهم به زنان بارداری که قصد سفر دارن!

کیش

کیش، جزیره ایست که بیشتر از هرجایی امکان تفریح های آبی در آن هست و خیلی از این تفریح ها برای بچه ها هم جذاب است. مثلا بناناسواری یا قایق های پدالی و شیشه ای که از آنها می شود ماهی های رنگارنگ را  دید برای هر آدمی با هر سن و سالی جذاب است. در کیش، تم پارک آبی اوشن، جایی ست با سرسره های فراوان و در ساحل مرجان می توان دوچرخه کرایه کرد و گشتی در جزیره زد. در کیش هم مثل بیشتر شهرهای دیگر ایران، باغ پرندگان هم وجود دارد و تماشای دلفین ها در پارک دلفین جزیره هم می تواند هیجان انگیز باشد.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر