مسیرهای ریلی | مسیرهای ریلی عجیب | معرفی عجیب ترین مسیرهای ریلی

عجیب ترین مسیرهای ریلی جهان که حیرت زده تان می کنند! + عکس

قطار همواره یکی از وسیله‌ های محبوب برای سفر بوده از همین رو در این مطلب از سایت ویکی گردی عجیب ترین مسیرهای ریلی جهان را به شما معرفی می کنیم.

مسیر ریل
ویکی گردی:

اگر دوست دارید سفر بعدی خود را با قطار تجربه کنید، بد نیست نگاهی به عجیب‌ ترین مسیرهای ریلی جهان داشته باشید. حتما این‌مقاله عجیب‌ ترین مسیرهای ریلی جهان را خوانده و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اگر هنوز برای انتخاب قطار به‌عنوان وسیله سفر خود تصمیم قطعی نگرفته‌اید، مطالعه مطلب عجیب‌ ترین مسیرهای ریلی جهان برای شما مفید خواهد بود و می‌توانید با مطالعه این‌مقاله داستان‌ هایی برای هم‌‌ سفران خود داشته باشید.

مونوریل چونگ کینگ

یکی از پرجمعیت‌ترین شهرها در پرجمعیت‌ترین کشورهای زمین، چونگ کینگ چین است. معماران و شهرسازان هنگام ساخت مونوریل با مشکل منحصر‌به‌فردی روبه‌رو شدند. در راه یک بلوک آپارتمان 19 طبقه بود. فقط دو گزینه برای حمل‌و‌نقل ریلی وجود داشت: تخریب کل بلوک یا برداشتن دو طبقه و استفاده از فضا برای یک تونل اختصاصی. در 13 سالی که از ایجاد تونل می‌گذرد، مقامات شهر هنوز بر این باور هستند که انتخاب درستی انجام داده‌اند. این‌قطار به معنای واقعی کلمه مستقیما از میان یک بلوک از ساختمان‌های آپارتمانی عبور می‌کند.

مسیریابی این مونوریل مشکلات زیادی داشت که اکثر افراد نمی‌توانند یا نمی‌خواهند با آن‌ها روبه‌رو شوند. چونگ کینگ با تپه‌ها و کوه‌ها احاطه شده است. داخل محدوده شهر به‌سختی برای ساخت‌و‌ساز جدید و توسعه مفید است. با 49 میلیون شهروند و زیرساخت‌های شدید موجود، در‌حال‌حاضر، عبور قطار از وسط یک بلوک آپارتمانی موجود واقعا تنها تصمیمی بود که می‌شد گرفت. این‌امر چونگ کینگ را از اکثر سیستم‌های راه‌آهن دیگر در جهان متمایز می‌کند.

مونوریل چونگ کینگ

محله قدیمی، هانوی

با نگاه‌کردن به این‌ریل قطار عجیب یک کلمه به ذهن خطور می‌کند و آن باریکی زیاد است. یکی از نگرانی‌های اولیه در مورد توسعه و برنامه‌ریزی هر سیستم ریلی در جهان ایمنی است. نه فقط برای مسیرها، وسایل حمل‌و‌‌نقل یا مسافران، بلکه برای افراد غیر مسافر نیز ایمنی مسئله‌ای مهم است. نمونه‌ای از این‌توجه می‌تواند حصار‌کشی پل‌ها و مواردی مشابه باشد. ظاهرا قطار عجیبی در هانوی این‌اقدامات ایمنی را یا رها کرده یا کاملا نادیده گرفته است. این‌خط مستقیما از وسط یک خیابان باریک شهری عبور می‌کند. هر‌زمان که قطاری نزدیک می‌شود، خیابان شلوغ به‌طور‌کامل متوقف می‌شود تا قطار از آنجا بگذرد. مغازه‌ها بسته می‌شوند و مردم باید از مسیر خود خارج شوند. زمانی‌که هیچ قطاری نیست، مردم عملا ریل قطار را نادیده گرفته و برخی حتی در آن‌جا عکس می‌گیرند. اگر می‌خواهید بلیط قطار بخرید حتما این‌مسیر را هم بررسی کنید.

محله قدیمی، هانوی

قطار فرودگاه گیزبورن

مسیر یک خط راه‌آهن از وسط یک خیابان شلوغ یک چیز است، اما از میان فرودگاه چطور؟ فرودگاه در ساحل شرقی جزیره شمالی نیوزلند قرار دارد. گیسبورن یک فرودگاه کوچک است و 160 هکتار وسعت دارد. دلیل خاصی برای شهرت این‌فرودگاه وجود دارد و آن عبور یک ریل قطار، درست از روی باند اصلی است. قطارهای زیادی برای ادامه سفر خود مجبور به دریافت مجوز از کنترل‌کننده‌های ترافیک هوایی نیستند، اما خط راه‌آهن پالمرستون شمالی – گیزبورن این کار را انجام می‌دهد. این‌فرودگاه فقط بین ساعت 6:30 صبح تا 8:30 بعدازظهر کار می‌کند و خارج از این‌زمان‌ها، قطارها می‌توانند هر‌طور که می‌خواهند حرکت کنند.

قطار فرودگاه گیزبورن

پل بروسیو

یکی از مشهورترین قطارهای کل جهان باید Orient Express باشد. سرزمین اصلی اروپا همچنین راه‌آهن‌هایی دارد که به‌دلایل عجیب‌وغریب دیگری نیز شناخته می‌شوند. از‌این‌میان می‌توان به پل بروسیو در منطقه کانتون گرابوندن سوئیس اشاره کرد. یک راهرو مارپیچی که در اواخر قرن گذشته ساخته شد تا به قطارها اجازه دهد در فاصله کوتاهی به همان اندازه ارتفاع پیدا کنند. سازه به طول 110 متر شعاع انحنای افقی 70 متر و شیب طولی 7 درصد دارد.

پل بروسیو

منبع: آلامتو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر