اجزای صورت | شخصیت شناسی با اجزای صورت | روانشناسی اجزای صورت

راز هایی که اجزای صورتمان در مورد ما می گویند!!

در این مطلب از سایت ویکی گردی به روانشانی یا شخصیت شناسی از طریق اجزای صورت می پردازیم. با ما همراه باشید.

اجزای صورت
ویکی گردی:

اجزای صورت ما نقش بسیار مهمی در ارزیابی مردم نسبت به ما دارند و برخی مطالعات حتی نشان می دهند که اجزای صورت ما می تواند جزئیات پنهانی از شخصیت ما را آشکار کند. از اندازه گونه هایتان تا حرکت چشم هایتان، در چهره معمولی چیزهای زیادی برای کشف وجود دارد. اجزای صورت شما درباره شما چه می گوید؟

ابرو

ابروهای ما بخش بسیار بیانگری از صورتمان هستند. ابرو آنقدر مهم است که نتایج یک مطالعه نشان داد که احتمالا ابرو بخش مهمی از تکامل انسانی ماست. این تحقیقات نشان داد که ابروهای برجسته به نیاکان ما توانایی ارتباط در طیف گسترده تری از هیجانات را داده است، که به آنها کمک کرده تا پیوندهای اجتماعی حیاتی برقرار کنند.

حرکات کوچک ابروها همچنین بخش کلیدی برداشت قابل اعتماد بودن و یا فریبکار بودن افراد است. پس، صرف داشتن ابروهای بزرگ می تواند شما را قابل اعتمادتر و همدل تر نشان دهد.

اما این هم مهم است که ابروهای شما در کجای صورتتان قرار دارند. طبق تحقیقات چهره هایی با ابروهای بالا رفته، ثروتمندتر، قابل اعتمادتر، گرم تر و شایسته تر ارزیابی می شوند. از سوی دیگر، ابروهای پایین افتاده، نشان غیرقابل اعتماد بودن در نظر گرفته می شود. با این حال، محققان توضیح می دهند که برداشت ها از اجزای صورت، بیشتر منعکس کننده کلیشه ها هستند تا واقعیت شخصیت افراد.

دهان

لازم نیست یک روانشناس تایید کند کسی که بیشتر لبخند می زند، احتمالا خوشحال تر است. اما دهان نیز نقش حیاتی در ادراک ما از دیگران دارد. چهره هایی با لب های پایین کشیده شده، فقیر، ناشایسته، سرد و غیرقابل اعتماد ارزیابی می شوند.

این ادراکات نیز ممکن است ریشه در برخی مشاهدات معتبر و اجتماعی مفید داشته باشند. از آنجا که برای انسانها از نظر تکاملی مهم است، آنها به تفاوت های ظریف در دهان افراد و ارتباط آن با هیجانات بسیار حساس هستند.

محققان معتقدند عوامل اجتماعی-اقتصادی شاید اجزای صورت افراد را به روش هایی ظریف تغییر دهند که انسان ها قادر به تشخیص آن هستند. در واقع این ایده وجود دارد که افرادی که از سلامت و بهزیستی بیشتری برخوردارند، زمان بیشتری را صرف نمایش احساسات مثبت مانند لبخندزدن می کنند.

شکل صورت

اینکه صورت شما پهن، مربعی یا باریک باشد، ممکن است نشانه ای از نوع شخصیت شما نیز باشد.

برخی دانشمندان معتقدند که «نسبت عرض به ارتفاع صورت» می تواند نشانه مهمی از ویژگی های شخصیتی باشد.

سر مربع شکل یا پهن با ویژگی هایی از جمله غلبه جویی، پرخاشگری و رفتارهای کلیشه ای مردانه مرتبط هستند. محققان دریافتند احتمال بیشتری وجود دارد که مردانی با چهره پهن تر، بی بند و باری و سلطه جویی بی باکانه از خود نشان دهند و دیگران را برای مشکلات خود مقصر بدانند.

در مطالعه ای، محققان دریافتند افرادی با چهره پهن تر میل جنسی بالاتری دارند و احتمال بیشتری دارد در یک رابطه رفتار نامناسب داشته باشند. آنها معتقدند که چهره های مربعی مردان جوان ممکن است نشانه ای از قدرت جسمانی باشد، که باعث می شود آنها را پرخاشگرتر ببینیم.

خط فک

فک خوش تراش نماد کلاسیک ستارگان سینما است، اما آیا فراتر از یک چهره زیبا معنای دیگری هم دارد؟ نتایج مطالعه ای نشان داد که زاویه خط فک پایین تر، که به معنای فک مربعی تر است، به خصوص در مردان، نمرات بالاتری در جسارت اجتماعی و اعتماد به نفس کسب کردند. البته ارتباط ژنتیکی یا دلیل مشترکی میان فک مربعی و اعتماد به نفس وجود ندارد. در واقع به این موضوع برمی گردد که افراد دارای فک مربعی جذابتر دیده می شوند و بنابراین به طور کلی از تعاملات اجتماعی مثبت تری برخوردارند.

اما فک و گونه های ما ممکن است حاوی اطلاعاتی درباره زیست شناسی ما باشند. مطالعات نشان داده اند که انسان ها به طور کلی در پیش بینی سلامت دیگران از روی چهره شان مهارت دارند. چهره های لاغرتر، سالمتر ارزیابی می شوند. چهره هایی با چربی صورتی کمتر دور گونه ها و چانه، با فشارخون طبیعی، شاخص توده بدنی سالم و درصد چربی بدن پایین تری همراه بودند.

چشم

احتمالا این جمله را شنیده اید که «چشم، پنجره روح است» و در حالی که شاید دانشمندان تا این حد پیش نروند، واقعاً چشم ها می توانند چیزهای زیادی درباره انسان ها بگویند. در حقیقت، توجه به محل نگاه کردن افراد، روش خوبی برای شناخت آنها از روی چشمهایشان است.

نتایج تحقیقاتی نشان داد کسانی که در آزمون های خوشبینی نمرات بالایی گرفته بودند، زمان کمتری صرف نگاه کردن به محرک های منفی می کردند. یافته های محققان با استفاده از هوش مصنوعی تأثیر قابل توجه شخصیت بر کنترل روزمره حرکات چشم را نشان داد. آنها دریافتند افرادی با نمرات بالاتر در روان رنجوری، ویژگی مرتبط با اضطراب، نگرانی و دلواپسی، تمایل به پلک زدن بیشتری داشتند.

پس اگر می خواهید شخصیت کسی را درک کنید، نگاه کردن به چشم های او قطعاً جای خوبی برای شروع است.

منبع: روزیاتو
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر