رفع خواب آلودگی | رفع خواب آلودگی در محل کار | روش های رفع خواب آلودگی

اگه سرکار خوابت میاد بخون! | 11 پیشنهاد برای رفع خواب آلودگی در محل کار

افراد کم خواب اغلب در محیط کار با مشکل خواب آلودگی مواجه میشوند که در این مطلب چند روش بسیار ساده را برای رفع خواب آلودگی در محیط کار ارائه داده ایم.

خواب آلودگی
ویکی گردی:

رفع خواب آلودگی در محل کار یکی از واجباته. حس خواب آلودگی و خستگی در محیط کار اتفاقی شایع برای تمامی ساعات کاری بوده و به ویژه برای افرادی که در ساعات بعد از ظهر و شیفت های شبانه به کار می پردازند، حسی آزاردهنده و متداول است.برای رفع خواب آلودگی روشهای مناسبی را در این بخش از ویکی گردی پیشنهاد می کنیم. با ما همراه باشید تا 11 روش برای رفع خواب آلودگی در محیط کار را برایتان توضیح دهیم.

1. تحرک داشته باشید

برای لحظاتی، در اطراف دفتر کار قدم بزنید. با همکاران گپ بزنید؛ اگر می توانید در معرض هوای تازه ای قرا بگیرید یا دقایقی جایتان را تغییر دهید.ممکن است به دلیل اینکه چند دقیقه از میزتان دور شده اید، عذاب وجدان داشته باشید اما زمانی که دوباره بر می گردید، خیلی کارآمدتر هستید.

برای درمان بی خوابی این غذاها رو بخور

2. ارتباط رو در رو برقرار کنید

با دیگران تماس بگیرید، بهترین حالت تماس رو در رو است. ما موجودات اجتماعی هستیم؛ از یکدیگر انرژی می گیریم حتی افراد درونگرا هم با روابط اجتماعی تقویت روحیه می شوند. هر چند که ممکن است آن ها به اندازه برونگرا ها به روابط اجتماعی تمایل نداشته باشند اما بازهم از این ارتباطات حس خوب را دریافت می کنند.

3. از عرق نعنا استفاده کنید

عرق نعنا نعنا یک محرک طبیعی است که به خوبی برای بالا بردن انرژی کارآمد است. یک بطری کوچک از عرق نعنا را می توانید در محل کارتان نگهداری کنید. هر زمان احساس خستگی کردید یک جرعه کوچک بنوشید، سپس خواهید دید که فورا انرژی و تمرکز شما به صورت طبیعی بالا می رود.

4. خوراکی مختصری بخورید

اگر احساس می کنید که کم کم در حال غش کردن هستید، غذاهایی را انتخاب کنید که به طور طبیعی به شما انرژی می دهند. غذاهایی مانند تخم مرغ، آووکادو، دانه های کامل و آجیل.

ممکن است حس کنید که خسته هستید، اما ممکن است گرسنه باشید. گاهی اوقات زمانی که مشغول کاری هستیم فراموش می کنیم که هر چند ساعت یکبار چیزی بخوریم. اگر نیاز دارید یادآور را روی گوشی خود تنظیم کنید تا هر دو تا سه ساعت یکبار یک میان وعده مختصر ( اما سالم )بخورید.

چه افرادی به هیچ عنوان نباید بعد از ظهر بخوابند؟

5. درست بنشینید

اگر احساس خواب آلودگی می کنید، احتمالا روی صندلیتان بد نشسته اید. تلاش برای نشستن درست می تواند اثرات اعجاب آوری داشته باشد. یک مطالعه از مجله روانشناسی بهداشتی دریافته است که وضعیت نشستن می تواند سطح انرژی شما را تحت تاثیر قرار دهد. افرادی که راحت و صحیح می نشینند، پر انرژی تر و هیجان زده تر از کسانی هستند که عادت به بد نشستن روی صندلی دارند.

6 . مقداری آب بنوشید

شاید گرسنه نیستید، اما به جای آن تشنه اید. یک بطری آب قابل استفاده مجدد را همیشه کنار میز خود داشته باشید.صبح آن را پر کنید، و برای یک روز خوب آماده شوید. اغلب اوقات، تنها یک لیوان آب نیاز است تا ما احساس چابکی بیشتری داشته باشیم. یک مطالعه نشان می دهد که حتی کم آبی خفیف می تواند باعث خستگی و مشکلات تمرکز شود.

7. صورتتان را با آب سرد بشویید

به سرویس بهداشتی بروید و صورت خود را با آب سرد کمی خنک کنید تا سریعا خوابتان بپرد. بدن شما پاسخ فیزیولوژیکی به آب خواهد داد و این واکنش بدنتان را از حالت آرامش بیرون می آورد.

8. چند ثانیه ماساژ بگیرید

" ماساژ دادن خود یک راه عالی برای جذب گردش خون و تحریک سیستم اعصاب شما است. مالش پشت گردنتان و جمجمه تان می تواند موجب افزایش انرژی شود. همچنین ماساژ های انگشتان دست که اصول خاص خود را نیز دارد، همین تاثیر را دارد.

9. نفس عمیق بکشید

رسیدن به احساس انرژی بیشتر می تواند، با تکرار نفس های عمیق ساده ایجاد شود. تمرکز بر 10 نفس عمیق و آهسته در هر دقیقه می تواند انرژی و توانایی های شناختی شما را افزایش دهد. حتما امتحان کنید، نتیجه شما را حیرت زده می سازد.

10. آدامس بجوید

یک مطالعه انجام شده از سوی یکی از مجلات روانشناسی بریتانیا نشان داده است که شرکت کنندگانی که 15 دقیقه آدامس جویده اند، احساس هوشیاری بیشتری از کسانی که هیچ آدامسی نجویده اند دارند. تحریک عضلات صورتتان با جویدن، کمک می کند تا جریان خون به سر افزایش یابد و در نتیجه میزان خستگی و خواب آلودگی به سرعت کم شود.

نکات مهم برای جلوگیری از خواب آلودگی هنگام رانندگی

11. روی چیزی های لذت بخش تمرکز کنید

این به نظر ساده است، زمانی که روی کاری که علاقمند هستید تمرکز میکنید، مغز شما در حالت پیروی قرار دارد و متمرکز و هوشیار است. هر آنچه که هست، چیز جالبی پیدا کنید و روی آن تمرکز کنید. هیچ چیز نمی تواند جایگزین یک خواب خوب شود اما اگر در خلال کارتان خسته شدید از یک قهوه استفاده کنید و یا لحظاتی روی یک فعالیت کوتاه خوشایند و لذت بخش متمرکز شوید.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر