ویتامین | کمبود ویتامین | علائم کمبود ویتامین

کمبود این ویتامین باعث میشه بزرگتر از سنت دیده بشی!

یه ویتامینی هست که اگه مصرفش کنی جوون تر دیده میشی و اگه بدنت کمبود این ویتامین روداشته باشه پیرتر از چیزی که هستی دیده میشی! بیا بهت بگم کدومه؟

کمبود ویتامین دی
ویکی گردی:

دانشمندان معتقدند کمبود ویتامین D می‌تواند از نظر بیولوژیکی باعث پیری سریع‌ تر شود. مطمئنا وقتی یکی بهتون میگه بزرگتر یا پیرتر از سنتون نشون میدین احساس خوبی ندارین. به گفته دانشگاه ایالتی کلرادو مصرف ویتامین دی برای جبران کمبود ویتامین D در بدن کمک می کنه تا افراد نسبت به سنشون جوان تر دیده بشن. در ادامه می توانید توضیحات بیشتر در مورد کمبود ویتامین D و پیرتر دیده شدن را بخوانید.

محققان این دانشگاه می‌گویند این مسئله ممکن است به تاثیر این ویتامین روی ژن‌های بدن ارتباط داشته باشد.

میخوای وزن کم کنی این ویتامین ها رو بخور!

مطالعه اپی ژنتیک (چگونه رفتار یا محیط شما می‌تواند بر ژن‌های شما تاثیر بگذارد) این دانشگاه به ریاست روندا پاتریک، زیست‌شناس سلولی و یکی از بنیان‌گذاران تفکر تناسب اندام بر اساس سن نشان می‌دهد که مصرف مداوم ویتامین مذکور تاثیری شدیدی روی ژن‌ها دارد. کمبود ویتامین D می‌تواند از نظر بیولوژیکی باعث پیری سریع‌تر شود. به گفته پاتریک چگونگی تاثیر این ویتامین بر ژن‌ها به کروموزوم‌های مربوط می‌شود. کروموزوم‌ها توسط عنصری به نام تلومرها از آسیب DNA محافظت می‌شوند.

بهترین زمان برای جذب هر ویتامین چه ساعتیه؟ + عکس

مانند نحوه محافظت از بند کفش‌ها از ساییدگی توسط نوک‌های پلاستیکی انتهای آن... پاتریک می‌گوید: دو مطالعه اپیدمیولوژیک روی دوقلوها نشان داد که افرادی که کمترین سطح ویتامین D را داشتند، کوتاه‌ترین تلومرها را نیز داشتند و این کوتاه شدن تلومر با پنج سال پیری بیولوژیکی مرتبط است. تلومرهای کوتاهتر با پیری و بیماری مزمن مرتبط است.

منبع: خبر آنلاین
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر