گیاهان آپارتمانی | علت سوراخ شدن برگ گیاه

چرا برگ گیاهان آپارتمانی سوراخ میشن؟

سوراخ شدن برگ گیاه به عوامل مختلفی بستگی دارده در صورتی که علاقه‌ مند هستیت تا علت سوراخ شدن برگ گیاهان آپارتمانی رو بدونین با ما همراه باشید.

سوراخ شدن برگ گیاهان
ویکی گردی:

نگهداری از گیاهان آپارتمانی در محیط خانه خصوصا آپارتمان علاوه بر زیبایی، به ساکنین خانه کمک می‌کند تا انرژی و نشاط خود را در طول روز حفظ کنند. برای داشتن یک گیاهان آپارتمانی  شاداب و سالم، نیاز است تا اطلاعت کافی درباره گیاه خود داشته باشیم. یکی از مشکلاتی که ممکن است هنگام نگهداری گیاهان آپارتمانی  با آن مواجه شویم، سوراخ شدن برگ گیاه است.

علت سوراخ شدن برگ گیاهان آپارتمانی

سوراخ شدن برگ گیاهان یکی از عواملی است که بر روی ظاهر گیاه شما تاثیر بسیار زیادی می‌گذارد و باعث از بین رفتن زیبایی گیاه می‌شود. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث سوراخ شدن برگ گیاهانی مانند پتوس و یا آگلونما می‌شود بیماری های رایج گیاهان است که در ادامه درباره این بیماری‌ها توضیح می‌دهیم.

با این روش ها از شر پشه های ریز گلدان خلاص شو + فیلم

حمله حشرات به برگ گیاه آپارتمانی

دلیل اصلی سوراخ شدن ناگهانی برگ انواع گیاه آپارتمانی، می‌تواند حمله حشرات و آفت‌ها باشد. شته‌ها از جمله حشراتی هستند که به برگ گیاهان حمله کرده و از شهد آن‌‎ها تغذیه می‌کنند. شته‌ها به صورت قرمز رنگ، سفید، مشکی و قهوه ای یافت می‌شوند که می‌توانند باعث پژمرده‌شدن و سوراخ شدن برگ گیاهان شوند. کپک‌های پودری و آفت تریپس از جمله بیماری‌های بسیار شایع در گیاهان می‌باشند که باعث پژمرده‌شدن گیاه و در نهایت از بین رفتن آن می‌شود.

سوراخ شدن برگ گیاهان

نور نامناسب علت سوراخ شدن برگ گیاهان آپارتمانی

از مهم‌ترین علت سوراخ شدن برگ گیاه می‌تواند نور نامناسب باشد. بهتر است بدانید که نور مستقیم آفتاب می‌تواند باعث سوزاندن برگ گیاه شود. باید توجه داشته باشید که مناسب‌ترین نور برای گیاهان آپارتمانی نور غیر مستقیم و پشت پنجره اتاق است که می‌تواند از سوختگی برگ گیاه جلوگیری کند.

گیاهان آپارتمانی

بیماری های قارچی برگ گیاه

اگر تاکنون با سوراخ‌هایی بر روی برگ گیاه خود با حاشیه‌های زرد مواجه شده‌اید، بهتر است بدانید که بیماری‌های قارچی علت سوراخ شدن برگ گیاهان آپارتمانی شما است. برای جلوگیری از این اتفاق باید به آبیاری گیاه خود توجه داشته باشید. اکثرا بیماری‌های قارچی گیاهان به دلیل آبیاری بیش از اندازه و یا کم به وجود می‌آید که در این مواقع می‌توانید از تقویت کننده‌ها و سنگ ریزه برای جلوگیری این اتفاق استفاده نمایید.

رفع سفیدک گیاهان آپارتمانی با این محلول خانگی + طرز تهیه

کمبود مواد مغذی گیاهان علت سوراخ شدن برگ گیاهان آپارتمانی

کمبود فسفر، پتاسیم و نیتروژن نیز یکی از دلایل بسیار موثر در ایجاد سوراخ بر روی برگ گیاهان آپارتمانی می‌باشد. در این مواقع ممکن است با زرد شدن برگ گیاه نیز رو به رو شوید که برای پیشگیری آن استفاده از کودهای تقویتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشند.

چگونه از خورده شدن برگ گیاه توسط حشرات جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از سوراخ شدن برگ گیاهان آپارتمانی باید آفات و حشرات مزاحم موجود بر روی برگ گیاه را از بین ببرید، سم پاشی ماهانه و یا هفتگی، بکارگیری صابون مخصوص کشتن حشرات، استفاده از کودهای تقویتی و آبیاری مناسب می‌تواند از اصلی ترین مواردی باشد که باعث جلوگیری از ایجاد بیماری‌های آفتی گیاهان آپارتمانی شود.

منبع: دلتا مگ
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر