بازی های دسته جمعی | بازی گروهی شب یلدا | شب یلدا

امشب آقایون رو با این بازی ها سرگرم کن

اگه شب یلدا حوصلتون سر میره و یا همه سرشون تو گوشیه با این بازی های دسته جمعی که تو این مطلب بهتون معرفی کردم کوچیک و بزرگ رو میتونی سرگرم کنی.

بازی های دسته جمعی شب یلدا
ویکی گردی:

شب یلدا یه بهونه هست که بشه دور هم جم شد و از باعم بودن لذت برد. حالا چی بهتر از این که با انجام بازی های دسته جمعی لذتش رو بیشتر کرد. ما در این بخش از سایت ویکی گردی به عنوان یک رسانه تصمصم گرفتیم بعضی از بازی های دسته جمعی و سرگرمی هایی که می تونین شب یلدا باهاشون سرگرم بشین رو براتون تهیه کنیم. با ویکی گردی و معرفی ۷ سرگرمی و بازی های دسته جمعی شب یلدا همراه باشید.

معرفی بازی های مخصوص شب یلدا

بازی‌های کارتی

کارت بازی، از سرگرمی‌های ساده و لذت بخشی است که می‌توانید در مهمانی‌ها تجربه کنید. بازی‌های کارتی معمولا طوری طراحی شده‌اند تا قوانین پیچیده نداشته باشند و در یکی دو خط بتوان روش بازی کردن آن‌ها را به افراد توضیح داد. همین موضوع باعث می‌شود تا همه بتوانند وارد بازی شوند و کل جمع از بازی کردن لذت ببرند.

معرفی بازی های دورهمی هیجان انگیز و خنده دار مخصوص دورهمی ها

خوشبختانه و به لطف ظهور جمعیت تازه و جدیدی از بازی‌سازان مستقل در کشور، در حال حاضر تا دل‌تان بخواهد بازی‌های کارتی مختلف پیدا می‌شود. بازی کارتی پیشنهادی ما، همان نوعی است که بی‌نهایت روش بازی کردن دارد. ولی ما یکی دو بازی دیگر را هم در مقابل‌تان می‌گذاریم که حسابی سرگرم کننده و بامزه هستند. مثلا بازی «اونو» (Uno) یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌های کارتی موجود است و بازی کردن آن هم هیچ کاری ندارد. اگر اونو زیادی ساده به نظر می‌رسد، می‌توانید سراغ نسخه‌ی کارتی بازی مونوپولی بروید که کمی پیچیده‌تر از اونو است، ولی بسیار با مونوپولی اصلی فاصله دارد و هر دور آن هم در ده دقیقه یا یک ربع تمام می‌شود.

البته باز هم پیشنهاد می‌کنیم سراغ همان بازی کارتی داخل کشوی‌تان بروید.

بازی های دسته جمعی شب یلدا

حافظ بازی

باز کردن دیوان حافظ و گرفتن فال از آن، از رسم و رسوم‌های مهم شب یلداست. حداقل برای امشب آن کتاب رباعیات خیام را از کنار لیوان‌های خود بردارید و حتی اگر قرار نیست حافظ بخوانید یا فال بگیرید، یک دیوان حافظ به عنوان دکور کنار آن هندوانه یا هر چیز دیگری که روی میز دارید، بگذارید.

چند راهکار مهم برای دفاع از خود در بازی مافیا + فیلم

محض سرگرمی، از دوست‌تان بخواهید تا به دامن حضرت چنگ بزند و شما هم از سمت او، آن صفحه‌ای که از یک روز قبل آماده کرده بودید را باز کنید و عمدا غزلی که برای او انتخاب کرده بودید را بخوانید. این که می‌خواهید به دوست‌تان حال بدهید یا حال او را بگیرید، پای خودتان.

پیشنهاد می‌کنیم چند صفحه و چند غزل را از قبل آماده کرده و آن صفحات را هم مشخص کرده باشید و گرفتن فال را فقط به یک نفر محدود نکنید. برای تک تک افراد فال بگیرید؛ از کجا معلوم، شاید اتفاق خوبی برای‌شان رقم زدید!

بازی های دسته جمعی شب یلدا

بازی‌های تخته‌ای

برخلاف بازی‌های کارتی، بازی‌های تخته‌ای معمولا پیچیده هستند و یاد گرفتن‌شان ممکن است کمی طول بکشد. در نتیجه بازی‌های تخته‌ای را برای جمع‌هایی توصیه می‌کنیم که سابقه‌ی بازی کردن آن‌ها را دارند؛ جمع‌هایی که به نسبت اهمیت بیشتری برای خود بازی قائل هستند و در عین حال هم بیشتر درگیر آن‌ها می‌شوند. بازی‌های تخته‌ای به نسبت دیگر بازی‌ها، طولانی‌تر هستند ولی اگر به آن‌ها دل بدهید، ممکن است متوجه شوید که چیز دیگری از یلدا نصیب‌تان نشده است و تمام شب را با دوستان‌تان پای بازی گذرانده‌اید.

ساده ترین سناریو بازی مافیا برای مبتدی ها

بازی‌های تخته‌ای انواع مختلفی دارند. حتی شطرنج هم در واقع یک بازی تخته‌ای محسوب می‌شود. ما هم پیشنهاد می‌کنیم اگر جمعی خانوادگی دارید، یک شطرنج به پدرهای خود بدهید تا دو نفره مشغول بازی کردن شوند و خودتان مشغول یک بازی تخته‌ای بزرگ شوید. بازی‌هایی مثل مونوپولی، ریسک، کاتن یا کلودو بازی کنید.

بازی‌های تخته‌ای به راحتی می‌توانند یک جمع چند نفره را برای مدت‌ها سرگرم کنند و کاملا مناسب یک دورهمی شب یلدا هستند.

بازی های دسته جمعی شب یلدا

اسم فامیل و مافیا

از جذاب‌ترین و قدیمی‌ترین بازی‌هایی که می‌توان در یک دورهمی انجام داد، اسم فامیل است. اسم فامیل نه نیاز به کارت دارد و نه نیاز به مهره‌ها و تاس‌ها و تخته‌های پیچیده؛ تنها با چند تکه کاغذ و چند قلم، یا با استفاده از گوشی‌های موبایل، می‌توان یک مسابقه‌ی اسم فامیل بزرگ راه انداخت.

با این حال، اگر احساس می‌کنید دوستان‌تان چپ و راست در حال تقلب هستند، یا اگر ایده‌های جدیدی برای جذاب کردن بازی به ذهن‌تان نمی‌رسد، می‌توانید نسخه‌ی کارتی اسم فامیل را هم تهیه کنید که از بازی‌های خوب ساخت داخل است. اسم فامیل بازی کردن می‌تواند تخیل شما و دوستان‌تان را به چالش بکشد و منجر به خلق موجودات و اسامی عجیب و غریبی شود که در زندگی‌تان مثل آن‌ها را ندیده‌اید.

معرفی ۱۰ بازی دسته‌ جمعی هیجان انگیز و پرطرفدار

اگر به نظرتان اسم فامیل بازی کردن قدیمی شده است و می‌خواهید بازی را کمی پیچیده کنید، سراغ مافیا بروید. بازی مافیا هم مثل اسم فامیل تنها به چند تکه کاغذ نیاز دارد، ولی می‌تواند ساعت‌ها شما را مشغول کند. اتفاقا همان بروبچه‌هایی که یک نسخه‌ی کارتی از اسم فامیل ساخته‌اند، بازی مافیا را هم در قالب یک بازی کارتی بسیار جذاب تهیه کرده‌اند و می‌توانید این نسخه‌ی پیچیده‌تر را هم تهیه کنید. فقط در نظر داشته باشید که نتیجه‌ی مافیا بازی کردن چیزی نیست مگر یک هفته جر و بحث سر دروغ‌هایی که قرار است از همدیگر بشنوید؛ آن هم از کسانی که انتظارش را ندارید.

بازی های دسته جمعی شب یلدا

بازی ویدیویی

بازی‌های ویدیویی هم سال‌هاست که به یکی از وسایل وقت‌گذرانی در مهمانی‌ها تبدیل شده‌اند؛ البته منظورمان بازی‌هایی است که برای چند نفره بازی کردن و برای مهمانی‌ها ساخته شده‌اند. اگر می‌گوییم بازی ویدیویی، منظورمان این نیست که وسط دورهمی یک نفره پای آنچارتد بنشینید و ناتوانی خود در بازی کردن را به بقیه نشان دهید. بلکه منظورمان بازی‌هایی است که یا از پایه چند نفره هستند، یا می‌توان آن‌ها را به صورت نوبتی بازی کرد.

احتمالا وقتی می‌گوییم بازی ویدیویی چند نفره، به فیفا و مورتال کامبت و تکن فکر می‌کنید. این گزینه‌ها به اندازه‌ی کافی جذاب و سرگرم کننده هستند و بهتر است همان ابتدای کار سراغ آن‌ها بروید، چون اکثر افراد می‌دانند چگونه فیفا یا مورتال کامبت بازی کنند. پیشنهاد می‌کنیم به جای دو دسته، چهار دسته داشته باشید تا نتیجه‌ی بهتری بگیرید و بیشتر افراد را درگیر کنید. البته اگر دو دسته دارید، نگران نباشید و نوبت به نوبت، دسته را جا به جا کنید.

بازی‌های مسابقه‌ای چند نفره امروزه دیگر مثل قبل پیدا نمی‌شوند. اگر یک پلی‌استیشن وان خسته و یک نسخه از کرش ماشینی در انبارتان پیدا می‌شود، آن را به تلویزیون‌تان وصل کنید و ذوق تمام مهمانان‌تان را ببینید. البته بازی‌های مدرن مثل کرش ماشینی هم داریم، ولی به شرط این که یک نینتندو داشته باشید. ماریو کارت بهترین جایگزین کرش است و می‌توان آن را با چهار دسته هم بازی کرد.

گزینه‌ی نهایی پیشنهادی ما، گیتار هیرو، راک بند، جاست دنس و تمام این دسته بازی‌هاست که در واقع بازی‌های مهمانی هستند. اگر این بازی‌ها و دسته‌های‌شان را دارید، منتظر باشید تا دوستان‌تان بخواهند هر هفته به سمت خانه‌ی شما سرازیر شوند.

بازی های دسته جمعی شب یلدا

بطری بازی

قبل از این که فکرتان منحرف شود، این را اضافه می‌کنیم که خوشبختانه نسخه‌های بومی‌سازی شده و تر و تمیز بطری بازی هم وجود دارند و منظور ما هم این نسخه‌هاست! نمونه‌اش همین مدلی است که در بالا می‌بینید. مجموعه‌ای از کارهای سالم و فرهنگی در این مثلا بطری قرار داده شده‌اند تا چشم بسته یکی را انتخاب کنید.

این که بطری بازی شما چقدر جذاب باشد، به قوه‌ی تخیل و سطح آگاهی شما از دوستان‌تان بازمی‌گردد. در نتیجه قبل از این که تصمیم بگیرید و ایده‌ی بطری بازی را با دوستان‌تان مطرح کنید، مطمئن شوید که جمع صحیحی را انتخاب کرده‌اید. با رییس خود که از سر رودربایستی به دورهمی دعوتش کرده‌اید، پای بطری بازی ننشینید، بلکه آن جمعی را به بطری بازی دعوت کنید که یک شب با آن‌ها در بیابان و سرما زنده مانده‌اید.

نهایتا هم اگر پیشنهادهای تمیز ما برای بطری بازی به مذاق‌تان خوش نمی‌آید، خودتان همانطور که بلد هستید دوستان را دور یک بطری بنشانید؛ ما از این نوعش را بلد نیستیم!

بازی های دسته جمعی شب یلدا

پانتومیم

پانتومیم از ساده‌ترین و در عین حال جذاب‌ترین بازی‌هایی است که می‌توانید در یک مهمانی و دورهمی ترتیب دهید. توانایی لغوی، توانایی جسمی و مشخصا تلاش دوستان شما برای حفظ ظاهر، با پانتومیم کاملا به چالش کشیده می‌شود. مثل همیشه، جمعیت خود را به دو دسته تقسیم کنید و انتخاب لغت را به آن افرادی بسپارید که چهار عدد کتاب بیشتر از شما خوانده‌اند.

اتفاقات غیرمنتظره، پای ثابت پانتومیم بازی هستند. اگر می‌بینید که مدتی است مشغول پانتومیم بازی هستید و هنوز حرکات عجیب و غریبی از سمت دوستان‌تان ندیده‌اید، بازی را عوض کنید که پانتومیم مناسب جمع‌تان نیست! بازی در واقع از زمانی شروع می‌شود که برای توصیف لغات، یکی دو آسیب جسمی و آبرویی به خود وارد کرده باشید.

بد نیست این موضوع را هم در نظر بگیرید که پانتومیم بازی کردن معمولا با مجموعه‌ای از فریادهای عجیب و غریب همراه است، در نتیجه قبل از این که ایده‌ی پانتومیم بازی کردن را ارایه کنید، نیم نگاهی هم به مکانی که در آن قرار دارید و دور و اطراف خود بیندازید.

بازی های دسته جمعی شب یلدا

منبع: دیجی کالا مگ
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر