هواشناسی | هواشناسی روزهای آینده | هواشناسی امروز

هوای کل کشور بارانی می‌شود | هواشناسی امروز 10 آبان

جهت اطلاع از وضعیت آب و هوای امروز 10 آبان و هواشناسی روزهای آینده را در این گزارش از سایت ویکی گردی را مطالعه کنید.

هواشناسی
ویکی گردی:

 به نقل از تسنیم : هواشناسی امروز 10 آبان 1402 اعلام شد. صادق ضیاییان رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران درباره شرایط جوی کشور اظهار نظرکرد. هواشناسی امروز از آغاز بارندگی در برخی از استان های کشور خبر می دهد. در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی جزئیات اعلام شده هواشناسی امروز را می توانید مطالعه کنید.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار ادامه فعالیت سامانه بارشی از بارش باران، برف و وزش باد طی امروز تا یکشنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور خبر داد.

فیلم فجایع خونباری که در حین برگزاری جشن هالووین رخ داده!

به نقل از تسنیم، پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می‌دهد امروز با گذر متناوب امواج تراز میانی جو در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی در غرب و جنوب غرب کشور، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین و البرز، برخی مناطق اصفهان، غرب یزد، ارتفاعات زاگرس جنوبی در شمال فارس و غرب کرمان، شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان ابرناکی، بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد روی می‌دهد.

پنجشنبه بارش در نوار غربی و مرکز ادامه دارد و برای نوار شرقی کشور جو آرام و پایداری پیش‌بینی شده است. جمعه در مناطقی از غرب، جنوب غرب، نیمه شمالی فارس، اصفهان، یزد، کرمان، نیمه غربی کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان،‌ اردبیل گیلان و مازندران بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

شنبه هفته آینده با گذر سامانه بارشی از غرب کشور در مناطقی از غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، مرکز، شرق و جنوب شرق کشور بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده، ضمن این‌که در این روز با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در این مناطق و استان اردبیل بارش باران و در ارتفاعات بارش برف آغاز می‌شود.

یکشنبه هفته آینده سامانه بارشی در نیمه شرقی کشور فعال است و باعث بارش و وزش باد در این مناطق می‌شود، بارش در سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز نیز ادامه دارد.

به نقل از تسنیم، برای سواحل دریای خزر تا روز جمعه افزایش نسبی دما و طی روزهای شنبه و یکشنبه آینده کاهش نسبی دما پیش‌بینی شده است. دریای خزر نیز شنبه و یکشنبه هفته آینده مواج است.

 

سهام عدالت متوفی رو چجوری انتقال بدیم؟

  • توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه های بارشی
  • زمان پایان: شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۳
  • نوع مخاطره: باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ و در ارتفاعات البرز و ارتفاعات زاگرس مرکزی احتمال بارش برف
  • منطقه اثر: چهارشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۰: غرب و جنوب اصفهان، یزد، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کردستان، لرستان، قزوین، همدان، مرکزی، کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، نیمه شمالی فارس، مرکز و غرب کرمان، هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان.
  • پنجشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۱: خوزستان، ایلام، کرمانشاه، همدان، لرستان، تهران، البرز، قم، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس، ارتفاعات کرمان.
  • جمعه ۱۴۰۲/۰۸/۱۲: فارس، یزد، نیمه شمالی کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ارتفاعات استانهای مازندران، البرز، تهران و سمنان. شمال هرمزگان.
  • شنبه ۱۴۰۲/۰۸/۱۳: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، زنجان، همدان، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات سمنان، مرکزی، اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی.
  • اثر مخاطره: احتمال لغزندگی جاده‌ها، احتمال آبگرفتگی محدود معابر، احتمال جاری شدن روان‌آب ، وزش باد شدید موقتی، احتمال خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی و احتمال شکستن درختان کهن‌سال، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به محصولات و ماشین‌آلات کشاورزی.
  • توصیه: عدم توقف در بستر و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابجایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، اجتناب از پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره و انتقال محصولات کشاورزی به انبارهای استاندارد.

منبع: تسنیم

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر