بهترین جاهای دیدنی کانادا کجاست | سفر به بهترین جاهای دیدنی کانادا

بهترین جاهای دیدنی کانادا برای سفر | عکس بهترین جاهای دیدنی کانادا

سفر به کانادا چشمان ما را به جهانی فراتر از جهان خودمان باز می‌کند. ایجا کشوری با تنوع زیستی فوق العاده، زیبا و پُر از انرژی و عشق است. برای آشنایی به بهترین جاهای دیدنی کانادا با ویکی گردی همراه باشید.

جاهای دیدنی کانادا
ویکی گردی:

آبشار نیاگارا (Niagara Falls)

جاهای دیدنی کانادا

آبشار نیاگارا قطعاً مشهورترین جاذبه طبیعی کانادا است که سالانه میلیون‌ها گردشگر از آن بازدید به عمل می‌آورند. در واقع سه مجموعه آبشار در این منطقه وجود دارند اما مهمترین و بزرگترین آنها آبشار نعل اسبی است که تقریباً 57 متر ارتقاع دارد. به غیر از ریزش آب‌های خروشان نیاگارا، بسیاری از جاذبه‌های دیگر مانند رستوران‌ها، موزه‌ها، فروشگاه‌ها، پارک‌های آبی و سایر موارد، در نزدیکی این منطقه قرار دارند.

 

کیپ برتون (Cape Breton)

جاهای دیدنی کانادا

جزیره کیپ برتون در ساحل اقیانوس اطلس، در استان نوا اسکوشیا واقع شده است. معروف‌ترین بخش این منطقه مسیر جاده‌ای کابوت (Cabot) است که لذت رانندگی را دوچندان می‌کند. این بزرگراه به طول 298 کیلومتر (185 مایل) در امتداد ساحل شمالی صخره کیپ برتون قرار دارد. این جاده از داخل پارک ملی کوهنوردی کیپ برتون و از کنار رودخانه مارگاری که پُر از ماهی‌های قزل آلا است، عبور می‌کند و هشت اجتماع انسانی مختلف را به هم متصل می‌کند. پَس اگر می‌خواهید از دیدن مناظر طبیعی و خرچنگ‌های دریایی لذت ببرید، کیپ برتون مناسب شماست!

 

آبشار آتاباسکا (Athabasca Falls)

جاهای دیدنی کانادا

آتاباسکا آبشاری در پارک ملی جاسپر (غرب شهر ادمونتون) است که به دلیل میزان ریزش آب در تنگه معروف است. به راحتی می‌توانید این آبشار زیبا را از نقاط و مسیرهای مختلف مشاهده کنید. حتی هنگامی که در فصول سرد سال سطح رودخانه آتاباسکا در پایین‌ترین مقدار خود قرار می‌گیرد، بازهم مقدار زیادی آب بر روی آبریزها جاری می‌شود. زیبایی نفس گیر آبشار آتاباسکا، این مکان را در لیست بهترین جاذبه های توریستی کانادا قرار می‌دهد.

 

چرچیل (Churchill)

جاهای دیدنی کانادا

شهر چرچیل مسیر آسفالت شده ندارد! بنابراین گردشگران باید با قطار یا هواپیما وارد این مکان شگفت انگیز شوند. از ژوئیه تا نوامبر (از 1 مرداد تا 1 آذر)، حدود هزار خرس قطبی به چرچیل مهاجرت می‌کنند، به همین دلیل چرچیل را «پایتخت خرس قطبی جهان» لقب داده‌اند. همچنین، در تابستان هزاران نهنگ سفیدِ مهاجر به نزدیک ساحل می‌آیند و بازدیدکنندگان می‌توانند سوار بر کشتی از دیدن آنها لذت ببرند. اگر میزان فعالیت خورشیدی زیاد باشد، گاهی اوقات می‌توان در آسمان چرچیل از دیدن شفق قطبی (نورهای قطب شمالی) لذت بُرد.

 

ماسکوکا لیکس (Muskoka Lakes)

جاهای دیدنی کانادا

در طول زمستان امکان ماهیگیری در یخ، سورتمه سواری، اسکی روی زمین و پیاده روی در برف وجود دارند. اما تابستان زمانی است که دریاچه‌های مسکوکا رونق زیادی پیدا کرده و گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کنند. مسکوکا مملوء از دریاچه‌های آب شیرین و کلبه‌های دنج است که شرایط تفریح برای چندین هفته را فراهم می‌کند. بسیاری از افراد مشهور به دلیل حفظ حریم خصوصی و لذت از مناظر فوق العاده این منطقه، کلبه‌هایی را در دریاچه‌های مسکوکا خریداری کرده‌اند. مسکوکا لیکس یکی از متفاوت‌ترین مناطق جهان برای زندگی کلبه‌ای است.

 

اِس گنگ گوایی (SGang Gwaay)

جاهای دیدنی کانادا

روستای نینستینتس در جزیره کوچک اِس گنگ گوایی در ساحل غربی مجمع الجزایر ملکه شارلوت (گوایی هاناس) واقع شده است. این منطقه روزگاری یک جامعه پُر رونق از مردم بومی هایدا بود. اما در دهۀ 1880، بیماری به طور کامل جمعیت روستا را نابود کرد. امروزه این مکان بقایای 10 خانه اصلی هایدا در قرن نوزدهم و 32 تیر توتم مرده حکاکی شده را در خود جای داده است. اِس گنگ گوایی شاهدی بر هنر، فرهنگ و تاریخ ملت اول هایدا است.

 

کبک قدیم (Old Québec)

جاهای دیدنی کانادا

محوطه شتو فرانتونک (Château Frontenac) یکی از پُربازدیدترین جاذبه‌های کبک قدیم است که در بالای شهر قرار دارد. شتو فرانتونک از مکان‌هایی است که هنگام بازدید از کبک باید دیدن آن را در برنامه سفر خود قرار دهید. اگر اهل غذاهای متفاوت هستید، تور 2.5 ساعته غذای کبک قدیم را تجربه کنید که دارای پنج مکان مهم فرهنگی است که میراث تاریخی اروپا را در این محوطه به نمایش می‌گذارد. همچنین موزه‌های زیادی برای بازدید و کسب اطلاعات در مورد تاریخ باستان کبک وجود دارند که مربوط به قرن 17 هستند.

 

فانوس دریایی پگی کاو (Peggy’s Cove)

جاهای دیدنی کانادا

بگی کاو در ساحل استان نوا اسکوشیا واقع شده است و به دلیل داشتن منطقه‌ای برای ماهیگیری، غذاهای دریایی خوش طعم و مناظر زیبا مشهور است. این شهر بیشتر به دلیل فانوس دریایی تاریخی‌اش که در سال 1915 ساخته شده است، شناخته می‌شود. فانوس دریایی پگی کاو مکانی مناسب برای گرفتن عکس و لذت بردن از چشم اندازهای طبیعی فوق العاده است. بیش از نیم میلیون گردشگر سالانه به نوا اسکوشیا می‌روند تا فقط از فانوس دریایی معروف این منطقه دیدن کنند و عکس‌های یادگاری بگیرند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر