جاهای دیدنی چین برای سفر | جاهای دیدنی چین + عکس

جاهای دیدنی چین کجاست؟ | راهنمای بازدید از جاهای دیدنی چین

حدود 700 سال از معرفی چین توسط سفرنامه مارکوپلو می‌گذرد و امروزه این کشور، پرجمعیت‌ترین کشور دنیا است. طبیعت و آب و هوای این کشور بسیار متغیر و متنوع است و همین موضوع باعث شده، جاهای دیدنی چین بسیار جالب باشد.

جاهای دیدنی چین
ویکی گردی:

آشنایی با جاهای دیدنی چین، چه برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند و چه کسانی که به این کشور را دارند و چه کسانی که به این کشور و فرهنگ و تاریخ غنی آن علاقه دارند، جذاب و منحصر به فرد است، جاهای دیدنی چین که بسیاری از آن ها مربوط به طبیعت خاص آن و بسیاری دیگر مربوط به تاریخ پرماجرای این کشور است. با پیشرفت تکنولوژی و رشد این کشور، بسیاری دیگر از جاهای دیدنی چین نیز مربوط به مراکز خرید پیشرفته و مکان های مدرن این کشور است. برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی چین با ویکی گردی همراه باشید.

بودای بزرگ لشان

جاهای دیدنی چین

بودای بزرگ لشان که با نام بودای بزرگ لیشان نیز شناخته می‌شود، در بخش جنوبی استان سیچوآن در چین، در نزدیکی شهر لشان قرار دارد و در دوران سلسله تانگ (حدود ۸۰۰ سال بعد از میلاد مسیح) ساخته شده‌ است. این مکان نخستین پرستشگاه بودایی‌ها و یکی از مهم‌ترین مکان‌های مقدس بودیسم محسوب می‌شود. ارتفاع این پیکره‌ی سنگی ۷۱ متر است و بزرگ‌ترین بودای سنگی دنیا به‌شمار می‌رود. عرض شانه‌های آن ۲۸ متر است و سرش ۱۴.۷ متر طول و ۱۰ متر عرض دارد. روی پاهای ۸.۵ متری این مجسمه به راحتی ۱۰۰ نفر جای می‌گیرند. بودای بزرگ لشان در سال ۱۹۹۶ در میراث جهانی یونسکو ثبت شد. هرچند این مجسمه در طول سالیان متمادی در معرض آب و هوا قرار داشته و آسیب‌هایی دیده، اما از عظمت آن کاسته نشده است.

 

شهر ممنوعه

جاهای دیدنی چین

شهر ممنوعه نام منطقه ای در پکن، پایتخت چین است که به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری چین به حساب می آید. این شهر در واقع مجموعه ای از قصرهای دیدنی است که روزگاری محل زندگی امپراطورهای سلسله های مختلف چین بوده است. از آنجائیکه ورود افرادی غیر از خاندان امپراطور به آن ممنوع بوده، نام «شهر ممنوعه» روی آن گذاشتند. البته امروزه شهر ممنوعه در پکن به عنوان جاذبه ای مهم محسوب می شود.

 

پارک ملی زمین شناسی ژانگی دانکسیا

جاهای دیدنی چین

پارک ملی زمین‌شناسی ژانگی دانکسیا ۳۲۲ کیلومتر مربع مساحت دارد. این منطقه که برای فرم‌های صخره‌ای رنگارنگ خود شهرت دارد، یکی از زیباترین چشم‌اندازهای زمین‌شناسی چین به‌شمار می‌رود و نمونه‌ی مشابهی ندارد. این زمین‌ها به دلیل وجود شن‌های قرمز و فشار وارد شده از طرف زمین به آن‌ها، به شکل امروزی در آمده‌اند. در سال ۲۰۱۰، پارک ملی زمین شناسی ژانگیه در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. 

 

شهر باستانی پینگایو

جاهای دیدنی چین

شهر باستانی پینگایو در قرن ۱۴ میلادی، پایتخت مالی کشور چین محسوب می‌شد. امروزه به دلیل وجود بناهای تاریخی، این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. خیابان‌های باریک قرون وسطایی و فروشگاه‌های قدیمی این شهر شما را به سفری در زمان می‌برد. در پینگایو تعداد زیادی مکان تاریخی از دوران امپراتوری مینگ و چینگ نیز به‌جای مانده است. در ماه سپتامبر جشنواره فانوس در این شهر برگزار می‌شود و سراسر پینگایو رنگ و بویی عاشقانه به خود می‌گیرد. 

 

غار موگای

جاهای دیدنی چین

غارهای "موگای دون حوان "درشمال غربی چین پردامنه ترین وپرشکوه ترین و کامل ترین گنجینه هنر بودایی جهان است . سال 1987 غارهای موگا در " فهرست میراث جهانی " ثبت شد . ارزیابی کمیته میراث جهانی بران است که غارهای موگا به عنوان مجسمه ها و نقاشی های دیواری در جهان شهرت دارد و هنر بودایی یکهزار ساله را نمایان کرده است  . در حومه شهر دون حوان استان گان سو در شمال غربی چین کوه مین شان مشاهده می شود که در پرتگاه های شرقی این کوه در دو کیلومتری از جنوب تا شمال از بالا تا پایین پنج طبقه غار دیده می شود که بسیار پر ابهت است .  این غارها را " موگای دون حوان " می نامند.

 

کاخ پوتالا

جاهای دیدنی چین

کاخ با عظمت پوتالا، مرتفع ‌ترین کاخ باستانی در سراسر دنیا به شمار می ‌رود، میانگین ارتفاع آن 3750 متر  بالا تر از سطح دریا است و در 100 متری از سطح زمین شهر لهاسا قرار دارد. گفتنی است که این بنای با شکوه به عنوان مرکزی برای دولت تبت، توسط دالایی لاما پنجم در سال 1645 ساخته شد. این کاخ بلند دارای 13 طبقه بوده، بیش از هزار اتاق داشته و فضایی بیش از 13 هکتار زمین را به خود اختصاص داده است. میانگین ضخامت دیوار های سنگی کاخ تقریبا 3 متر می باشد. این بنای بزرگ در پایتخت سنتی تبت در مرکز شهر لهاسا واقع شده است و در فاصله ی دو کیلومتری از شمال رود لهاسا، و در 5 کیلومتری جنوب معبد سرا قرار دارد.

 

پارک ژانگ جیاجی

جاهای دیدنی چین

پارک ژانگ جیاجی چین یکی از جاذبه های طبیعی چین است که مناظر شگفت انگیزی را در خود جای داده است. این پارک مساحتی برابر با ۱۳۰ کیلومتر مربع را دارا می باشد و در ۳۲ کیلومتری حومه شمالی شهر چانگ ژیاژیه یا جیاجیه قرار گرفته است. این پارک ملی چینی ها در سال ۱۹۹۲ توسط سازمان یونسکو به عنوان منطقه باستانی و تاریخی ثبت گردید. جالب است بدانید که در سال ۲۰۰۴ هم پارک ژانگ جیاجی چین به عنوان یک جئوپارک جهانی هم به شهرت رسید.

 

کاخ تابستانی پکن

جاهای دیدنی چین

باغ و کاخ تابستانی پکن در شهر پکن چین واقع شده است و به عنوان بهترین و بزرگ‌ ترین باغ امپریالیستی جهان شناخته شده است. این باغ با ۱۵ کیلومتر فاصله از مرکز شهر توسط تپه Longevity و دریاچه Kunming احاطه شده و همانند جهانی دیگر به نظر می رسد و جزو باشکوه ترین باغ های سلطنتی کشور چین محسوب می شود. به دلیل اینکه شهر پکن دارای آب و هوای گرمی است، در طول فصل تابستان امپراتورها همراه با خانواده‌ خود در کاخ تابستانی زندگی می کردند. از سال ۱۹۶۱ نیز کاخ تابستانی پکن به یکی از مراکز ملی حفظ آثار تاریخی تبدیل گردید و در سال ۱۹۹۸ در فهرست میراث جهانی ثبت شد، همچنین در سال ۲۰۰۷ به عنوان ۵ جاذبه گردشگری برتر جهان شناخته شده است.

 

ارتش سفالین چین

جاهای دیدنی چین

ارتش سفالین چین، مجموعه ای عظیم از سازه های سفالی ست که ارتش کاین شی هوانگ(Qin Shi Huang) را به تصویر می کشد. کاین شی هوانگ نخستین امپراتور کشور پهناور چین بوده که در طی سال های ۲۴۷ – ۲۲۰ پیش از میلاد مسیح به امپراتوری این کشور دست یافت. در این لشکر سفالین، مجموعه ای عظیم از سربازان و اسب های آن ها به چشم می خورد که همگی در ابعاد واقعی ساخته شده و هر کدام از سربازان شمایل منحصربه فردی دارند، به گونه ای که گفته می شود این ارتش سفالین از روی ارتش واقعی نخستین امپراتور چین ساخته شده است. به همین دلیل است که این مجموعه را یکی از چشمگیرترین حفریات باستانی قرن بیستم می دانند.

 

باغ فرماندار فروتن

جاهای دیدنی چین

باغ فرماندار فروتن که با نام باغ مدیر فروتن نیز شناخته می‌شود، یکی از مشهورترین باغ‌ها در سوژو چین، با مساحت ۵.۲ هکتار است. از این باغ به‌‌عنوان بزرگ‌ترین باغ در سوژو و یکی از بزرگ‌ترین‌ها در جنوب چین یاد می‌شود. علاوه بر چشم‌‌اندازهای زیبای طبیعی، حوضچه‌ها، جزیره‌ها و درختان قدیمی، تعداد زیادی بنا، آلاچیق و پل نیز در باغ جای گرفته‌اند. با توجه به ارزش تاریخی و فرهنگی، باغ فرماندار فروتن در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. 

 

دیوار بزرگ موتیانیو

جاهای دیدنی چین

دیوار بزرگ موتیانیو بخشی از دیوار چین است که در فاصله ۷۰ کیلومتری از شمال شرق مرکز پکن قرار دارد. با طول پنج کیلومتر، موتیانیو یکی از سالم‌ترین قسمت‌های دیوار چین به‌شمار می‌رود. در گذشته از این قسمت به‌عنوان مانعی برای دفاع از پایتخت و گور امپراتوران استفاده می‌شد. موتیانیو به‌عنوان بخشی از دیوار بزرگ چین، در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر از جمعیت بیزار هستید یا کودکی به همراه خود دارید، این بخش از دیوار بزرگ چین برای شما بهترین گزینه است. پس از تماشای مناظر اطراف و قدم زدن روی دیوار، می‌توانید تمام مسیر را تا پایین کوه سر بخورید و خاطره‌ای فراموش‌نشدنی را ثبت کنید. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر