شهر بدون کولر | معرفی چالدران

چالدران، شهری که مردمش اصلا از کولر استفاده نمی کنن + عکس

چالدران شهری در شمال غربی ایران که به آن شهر بدون کولر ایران نیز میگویند که این شهر در دامنه کوه‌های زاگرس و در نزدیکی مرز ایران و ترکیه واقع شده است.

2044693_929
ویکی گردی:

شهر بدون کولر ایران کجاست؟ مگر میشود گرمای تابستان باشد و کولر نباشد؟ همه جای دنیا در ساعات و روزهای گرم تابستان نیاز به وسیله سرمایشی دارد اما در گوشه از ایران عزیزمان، شهری وجود دارد که اغلب گردشگران آن را به نام شهر بدون کولر ایران می شناسند؛ شهر چالدران شهر بدون کولر ایران که با موقعیت جغرافیایی اش در ادامه این بخش از ویکی گردی آشنا می شوید.

چالدران، شهر بی کولر ایران

در توصیف موقعیت جغرافیایی چالدران اینطور میتوان گفت که، این شهر خوش آب و هوا در دامنه رشته‌کوه‌های زاگرس واقع شده است و بودنش در ارتفاع، آب و هوای خنکی را برایش به وجود آورده از این رو مردمانش احساس نیاز به کولر را تجربه نمیکنند.

عکس های دیدنی از آرامگاه شمس تبریزی

resized_1847798_237

چالدران یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی است و میتوان آن را یکی از مرتفع‌ترین شهرهای ایران دانست که بدلیل قرار گیری در ارتفاع، زمستان‌های سرد و تابستان‌های خنکی داشته و از این رو یکی از بهترین مناطق گردشگری محسوب می شود.

آش یخ، غذای محبوب آذری ها که عطش و گرما رو فراری میده + طرز تهیه

بارش های شدید برف و باران در چالدران، به هیچ وجه امر غیرعادی نیست و مردمانش به بارش برف بیش از دو متر هم عادت دارند، بنابراین جای تعجب نیست که هنگامی که در این شهر زیبا قدم می‌زنید هیچ کولری کنار پنجره‌ یا روی پشت‌بام‌ خانه ها، دیده نمیشود.

resized_1847799_426

جاذبه گردشگری چالدران

معروف ترین جاذبه گردشگری این شهر بی کولر برای توریست ها، کلیسای مشهور قره کلیسا است که در 20 کیلومتری شمال شرقی این شهر واقع شده و شهرت جهانی داشته و در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر