محل ساخت فیلم ارباب حلقه ها | دهکده هابیتون | مکان ساخت فیلم هابیت

فیلم هابیت و ارباب حلقه‌ ها رو تو این روستای اسرار آمیز ساختن! + عکس

دهکده هابیتون یک دهکده زیبا و رویایی در شمال نیوزلند است که محل فیلمبرداری فیلم‌ های مشهور ارباب حلقه‌ ها و هابیت بوده است و برای بازدید عموم آزاد است.

دهکده هابیتون
ویکی گردی:

دهکده هابیتون در روستای وایکاتوی و نزدیکی شهر مچماچا از جزایر شمالی نیوزلند قرار گرفته است که با شهر اوکلند سه ساعت فاصله دارد. داستان از این قرار است که در سال ۱۹۹۹ وقتی نویسنده فیلم ارباب حلقه‌ها برای پیدا کردن لوکیشین مناسب فیلمبرداری از دهکده هابیتون بازدید کرد، صاحبان مزارع و اهالی روستا شرط کردند که اگر دهکده هابیتون ساخته شد، دیگر خراب نشود و برای همیشه در این روستا باقی بماند.

دهکده هابیتون

پیتر جکسون دنبال منطقه‌ای بود که به دور از هرگونه تکنولوژی و دارای طبیعیتی بکر و دست نخورده باشد. از آنجا که هیچ نوع سیم‌کشی برق و یا حتی ساختمان بلند و جاده‌ای در اطراف این دهکده نبود، پیتر جکسون مصمم شد تا همین مکان بکر و فانتزی را برای ساخت فیلمش انتخاب کند.

عکس های دیدنی از لوکیشن ساخت سریال پایتخت

دهکده هابیتون

دهکده هابیتون در مزرعه الکساندر ساخته شد که درواقع یک مزرعه خانوادگی بود. این مزرعه که به نام مزرعه الکساندر مشهور است، ۱۲۵۰ هکتار مساحت دارد و لوکیشین فیلمبرداری فیلم‌های ارباب حلقه‌ها و هابیت بوده است. امروزه هم به صورت روزانه بازدید از این مکان برای عموم آزاد است و این دهکده در روز پذیرای مهمانان زیادی است که برای دیدن این بهشت رویایی به آن سفر می‌کنند. در این مزرعه همچنین تعداد زیادی گوسفند و گاو پرورش می‌دهند و صادرات پشم یکی از اصلی‌ترین درآمد‌های ساکنین این منطقه است.

دهکده هابیتون

مناظر دیدنی هابیتون

وقتی شما به دهکده هابیتون می‌رسید، اولین صحنه‌ای که نظرتان را جلب می‌کند، خانه کوچکی است که باید از آنجا برای بازدید از دهکده بلیط تهیه کنید و تابلویی جلوی دهکده نصب شده که روی آن نوشته است: «به هابیتون خوش آمدید.» این خانه درواقع اولین کلبه هابیتی است که مشاهده می‌کنید. وقتی وارد دهکده می‌شوید، مناظر روستایی فوق‌العاده زیبا با درخت‌های بلند و چمنزار‌های وسیع توجهتان را جلب می‌کند.

سرزمین مادری روکجا ساختن؟ | عکس های دیدنی از لوکیشن سریال سرزمین مادری

دهکده هابیتون

بهترین بخش بازدید از این دهکده، دیدن خانه‌های کوچک هابیت‌ها بر روی تپه‌های چمنی با در‌های گرد چوبی، سقف‌های شیروانی پوشیده شده با چمن و دیوار‌های پر از گل و گیاه است. در این دهکده مجموعا ۴۴ خانه هابیتی وجود دارد که ۳۹ تای آن مربوط به زمان ساخت فیلم‌ها است و ۵ خانه دیگر بعد از اتمام فیلمبرداری و به مرور زمان به این خانه‌ها اضافه شده است.

دهکده هابیتون

این خانه‌ها اگرچه درواقع محل سکونت هابیت‌ها یا کوتوله‌ها بود، با کمک جلوه‌های ویژه به صورت کوچک نمایش داده می‌شود و در واقعیت خانه‌هایی با ابعاد نرمال هستند که شما می‌توانید وارد آن‌ها شوید. هرچند داخل خانه‌ها امکاناتی برای سکونت و وسایل مورد نیاز یک خانه را ندارد، اما شما می‌توانید از پشت پنجره‌های گرد و چوبی آن‌ها از دیدن مناظر بیرون و تپه‌های چمنی و باغ‌ها لذت ببرید. آسیاب آبی، دریاچه‌ای با آب زلال، پل دوگانه قوسی و باغ‌ها و پرچین‌های زیبا از دیگر زیبایی‌های این دهکده است.

دهکده هابیتون

درختان زیبا یکی دیگر از جاذبه‌های چشم نواز این مجموعه است. در نگاه اول ممکن است تصور کنید این درخت‌ها واقعی نیستند، اما جز یک درخت کاج بلند بر بالای تپه که جنس پلاستیکی دارد، بقیه درختان همگی واقعی هستند. یکی دیگر از دیدنی‌های زیبای این دهکده فروشگاهی به نام اژد‌های سبز (the green dragon inn) است که این فروشگاه برای فیلمبرداری در زمان ساخت فیلم هابیت ساخته شد و تمامی فضای داخلی این فروشگاه متعلق به همین فیلم است. در این فروشگاه می‌توانید نوشیدنی مخصوص دهکده را بنوشید که منحصرا در همین فروشگاه ارائه می‌شود. همچنین سوغاتی‌های زیبا دهکده هابیتون در این فروشگاه برای خرید مشتریان عرضه می‌شود تا بازدیدکنندگان یک یادگاری کوچک از سرزمین هابیت‌ها را با خود به خانه ببرند.

دهکده هابیتون

فروشگاه دیگری به نام the party marquee در این دهکده وجود دارد که می‌تواند برای مردم یک شب رویایی و خاطره‌انگیز را خلق کند. مدیران فروشگاه این امکان را فراهم کرده‌اند که بازدیدکنندگان و یا ساکنین روستا‌ها و شهر‌های نزدیک بتوانند مراسم جشن تولد و یا ازدواج خود را در این مکان با لباس‌های مخصوص هابیت‌ها و یا اِلف‌ها برگزار کنند.

یک هتل با ویژگی‌های منطقه در نزدیکی دهکده هابیتون ساخته شده است تا بازدیدگنندگانی که مایل هستند شب را در این منطقه بمانند، محلی مناسب برای اقامت داشته باشند. دهکده هابیتون یکی از زیباترین و خارق العاده‌ترین طلوع‌ها و غروب‌های خورشید را دارد. اگر راهی سفر به نیوزلند هستید و یا قصد گردشگری دارید و می‌خواهید دهکده هابیتون را برای بازدید انتخاب کنید، حتما قبلا از این سفر فیلم‌های ارباب حلقه‌ها یا هابیت را ببینید تا با سفر به این دهکده شگفت‌زده شوید و بیشتر از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

دهکده هابیتون

منبع: الی گشت
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر