پل طبیعت | ساخت پل طبیعت جدید | دومین پل طبیعت تهران

به زودی دومین پل طبیعت در تهران ساخته می‌ شود + توضیحات

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از اجرای پروژه مهم در محدوده بزرگراه شهید سلیمانی همانند پل طبیعت خبر داد.

پل طبیعت
ویکی گردی:

به نقل از تسنیم، علی محمد مختاری؛ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم از ساخت یک پل طبیعت جدید در تهران خبر داد. وی در ادامه نیز  از اجرای پروژه مهم در محدوده بزرگراه شهید سلیمانی همانند پل طبیعت خبر داد. جطئیات بیشتر در خصوص ساخت دومین پل طبیعت در تهران را در ادامه بخوانید.

وی اظهار کرد: همزمان روز درختکاری ( ۱۵ اسفندماه) سال جاری ۲ هزار هکتار از طرح کمربند سبز پیرامون شهر تهران  عملیاتی خواهد شد که مساحت قابل توجهی از این میزان درختان مثمر ( انگور، گیلاس، آلبالو، خرمالو و...) است و بسته به محدوده مناطق تهران ارتباط دارد و در محدوده‌های مناطق ۲۲، ۵، ۲، ۱، ۱۴،  ۱۳، ۱۵ ، ۲۰، ۲۱ و.. ۲ هزار هکتار طرح کمربند سبز اجرا می‌شود.

وی تصریح کرد: تا پایان سال حدود ۲۰ بوستان مادر و کودک  به‌بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین فاز نخست روددره فرحزاد با مساحت ۵۴ هکتار آماده شده است و ان شالا تا فروردین ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد.

مختاری به بهره‌برداری بوستان چهارباغ ( حدفاصل بزرگراه  شهید سلیمانی ـ شهید همت و شهید حقانی ـ بزرگراه مدرس) اشاره کرد و گفت: مساحت این بوستان حدود ۴۵ هکتار است که در مرحله اول فاز نخست آن فروردین‌ماه سال ۱۴۰۳ افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران درباره بوستان چهارباغ تصریح کرد: ۴ باغ ایمان، دانش، آفرینش و بهشت در قالب این بوستان پیش‌بینی شده است که تا پایان فروردین سال آینده قسمت بهشت این بوستان به‌بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین پل ارتباطی بین مصلی و چهارباغ که روی بزرگراه شهید سلیمانی در حال احداث است که این پل شبیه به پل طبیعت در بزرگراه شهید مدرس خواهد شد.

وی گفت: بنابر برنامه‌ریزی انجام شده کل پروژه چهارباغ تا پایان سال ۱۴۰۳ به‌بهره‌برداری خواهد رسید.

مختاری تصریح کرد: حدود ۳۷ پروژه نیز شامل بوستان‌های محله‌ای، منطقه‌ای، بانوان و... در دستور کار قرار دارد.

 

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر