وام | وام بدون ضامن | شرایط دریافت وام

وام بدون ضامن 20 تا 100 میلیونی برای مردم | بدون چک و سفته وام بگیر! + جزئیات

دولت در اقدامی تحسین برانگیز به پرداخت وام بدون ضامن 20 تا 100 میلیون تومانی به منظور کمک به اقشار کم درآمد جامعه کرده است.

وام بدون ضامن
ویکی گردی:

وام بدون ضامن نوعی تسهیلات بانکی است که با شرایط استثنایی به متقاضیان وام بدون ضامن داده می شود.درصد بازپرداخت و سود وام بدون ضامن در بانک های مختلف متغییر است. جزئیات پرداخت وام بدون ضامن با شرایط جدید را در ادامه مطلب با هم می خوانیم.

نحوه دریافت وام بدون ضامن قرض الحسنه 300 میلیون تومانی بانک دی

مشتریان بانک دی که مایل به دریافت وام قرض الحسنه با حداقل کارمزد هستند امکان درخواست تسهیلات طرح «باران» را دارند. سقف این وام برای اشخاص حقیقی 300 میلیون و برای حقوقی‌ها 750 میلیون تومان است.

افزایش چشمگیر مبلغ وام ازدواج | وام ازدواج چند شد؟

افراد حقیقی که مایل به دریافت وام هستند باید در یکی از شعب این مجموعه سپرده قرض الحسنه افتتاح کرده و حداقل 10 میلیون تومان تا زمان تسویه اقساط نگهداری کنند. ضمانت اصلی برای دریافت این وام معرفی ضامن رسمی کسر از حقوق است. افراد ظرف مدت حداقل شش ماه و حداکثر 60 ماه این امکان را دارند تا اقساط تسهیلات مذکور را پرداخت کنند. کارمزد این تسهیلات از چهار درصد بیشتر نخواهد بود.

افراد حقیقی دریافت کننده وام با توجه به شرایط مذکور باید به صورت ماهانه 5 میلیون و 454 هزار و 545 تومان قسط بدهند. کل سود تسهیلات 36 میلیون تومان بوده و جمع رقم وام و سود آن نیز به 336 میلیون و 300 هزار تومان می‌رسد.

شرایط دریافت وام بدون ضامن 20 تا 100 میلیونی دولت

۲هزار همت تسهیلات اعتباری برای طرح «عید تا عید» تعیین شده که قرار است به اصناف شرکت‌کننده تعلق بگیرد. در این طرح، کارمندان دولت و همچنین عموم مردم می‌توانند مایحتاج و کالاهای مورد نیاز خود را به‌صورت اعتباری تا سقف ۲۰میلیون تومان از واحدهای صنفی و نمایشگاه‌ها خریداری کنند.

قرار است در طرح عید تا عید، کارمندان دولت و همچنین عموم مردم بتوانند مایحتاج و کالاهای مورد نیاز خود را به‌صورت اعتباری تا سقف ۲۰میلیون تومان از واحدهای صنفی و نمایشگاه‌ها خریداری کنند. ثبت‌نام اصناف و فروشگاه‌ها در این طرح از ۱۵بهمن‌ماه آغاز شده و پیش‌بینی شده است بیش از ۲۵۰نمایشگاه عرضه ویژه کالا و بیش از ۲۰هزار واحد صنفی در این طرح ملی مشارکت داشته باشند.

سقف وام بدون ضامن عید تا عید چقدر است؟

طبق گفته‌های عباس علی‌آبادی، وزیر صمت، در حال حاضر ۲۰میلیون تومان به ازای هر یک از کارمندان دولت و همچنین دیگر متقاضیان طرح عید تا عید درنظر گرفته شده است که به‌حساب آنها واریز می‌شود اما این رقم تا ۱۰۰میلیون تومان هم افزایش خواهد یافت. معاون کسب‌وکار اتاق اصناف ایران در توضیحات بیشتر سقف تسهیلات عید تا عید گفت: مذاکرات برای افزایش رقم تسهیلات در حال انجام است و باید گفت از آنجا که چنین طرح‌هایی موجب کاهش رشد نقدینگی در کشور می‌شود، ادامه‌دار خواهند بود و فقط برای نوروز نیست و در آینده کسب‌وکارها با آن ارتباط بیشتری خواهند داشت؛ برای همین اصنافی که می‌خواهند پیشرو باشند بهتر است هر چه زودتر به این طرح بپیوندند.

وام ۲۰میلیونی و بدون ضامن دولت برای بازنشستگان + جزئیات

علی محمودیان در مورد بازپرداخت تسهیلات طرح عید تا عید هم گفت: این تسهیلات به‌صورت پس‌‎پرداخت است؛ یعنی مدل پرداخت به این صورت است که بانک، اعتبار را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد و متقاضی می‌تواند آن را اردیبهشت‌ماه به‌صورت یکجا تسویه کند. در مدل‌های دیگر این طرح که در آینده رونمایی می‌شود زمان بازپرداخت می‌تواند بین ۳تا ۶‌ماه مهلت داشته باشد که البته درصورت تقسیط تسهیلات، متقاضی باید کارمزد هم پرداخت کند اما همانطور که اشاره شد، در حال حاضر طرح طوری برنامه‌ریزی شده است که متقاضیان بتوانند اردیبهشت‌ماه بدون هیچ‌گونه سودی تسهیلات را تسویه کنند.

افراد مشمول وام بدون ضامن طرح عید تا عید چه کسانی هستند؟

۲هزار همت تسهیلات اعتباری برای طرح عید تا عید تعیین شده که قرار است به اصناف شرکت‌کننده تعلق بگیرد. بر این اساس، طی توافقنامه‌ای که بین بانک تجارت و اتاق اصناف ایران امضا شده است، خریدهای مردم در قالب این طرح تضمین می‌شود و بعد از ۲‌ماه بانک تمام پول‌های واحدهای صنفی مشارکت‌کننده در طرح را پرداخت می‌کند. مطابق اظهارات مسئولین وزارت صمت، کارمندان دولت، معلمان و استادان دانشگاه‌ها می‌توانند با ارائه نامه کسر از حقوق از اداره متبوع خود از تسهیلات طرح یادشده استفاده کنند. عباس علی‌آبادی، وزیر صمت در این‌باره عنوان کرده است افراد مشمول طرح هر کدام به هر میزانی که مؤسسه تقبل کند و گواهی کسر از حقوق بدهد اعتبار دریافت می‌کنند. این اعتبار روی کارت بانکی یا کارت خاصی داده می‌شود و متقاضیان با استفاده از این کارت از صنوف و فروشگاه‌هایی که در طرح مشارکت دارند خرید کرده و پول آن را بعدا به‌صورت اقساط پرداخت می‌کنند. همچنین، طبق صحبت‌های وزیر، سایر آحاد مردم هم می‌توانند به بانک‌ها مراجعه کرده و با توجه به گردش حساب خود و درصورتی که چک برگشتی و بدهی معوقه نداشته باشند اعتبار دریافت کنند.

معاون کسب‌وکار اتاق اصناف ایران درباره افراد مشمول تسهیلات طرح عید تا عید به همشهری توضیح می‌دهد: با توجه به اینکه اعتبارسنجی طرح به‌صورت سیستماتیک انجام می‌شود همه کارمندان دولت که بدهی بانکی یا چک برگشتی نداشته باشند مشمول این طرح خواهند بود.

علاوه بر آن، همه مردم می‌توانند از ۲۴بهمن‌ماه وارد سایت عید تا عید به نشانی eidtaeid شوند و آنجا مشخصات خود را وارد کنند. پس از آن، اعتبارسنجی آنها به‌صورت سیستمی از سوی بانک مرکزی انجام می‌شود و اگر مشمول طرح شوند در همان سایت به آنها اعلام می‌شود. متقاضیان مشمول طرح باید در بانک تجارت حساب داشته باشند تا ‌بتوانند از این تسهیلات اعتباری استفاده کنند.

علی محمودیان در مورد زمان اجرای طرح هم بیان می‌کند: متقاضیان مشمول می‌توانند از ابتدای اسفندماه از این تسهیلات استفاده کنند و ابتدای اردیبهشت‌ماه آن را بازگردانند.

تقریبا همه اصناف دارای پروانه کسب می‌توانند در طرح عید تا عید شرکت کنند و طبق وعده وزیر صمت، هر واحد صنفی که در این طرح حضور فعال‌تری داشته باشد، در آینده مورد حمایت وزارت صمت قرار خواهد گرفت و برای دریافت تسهیلات در اولویت خواهد بود. نکته قابل توجه آن است که همه فروشگاه‌هایی که در طرح ثبت‌نام می‌کنند موظف به ارائه کالاهای خود به‌صورت اعتباری هستند.

این بانک ها وام ۵۵۰ میلیونی می دهند! + جزئیات

همچنین قرار است اصناف با سود کمتر و البته تخفیف کالاهای خود را عرضه کنند. بر این اساس، انواع مختلف پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، کتاب و لوازم اداری، کیف و کفش، وسایل ورزشی، وسایل خانه و آشپزخانه، مبلمان، لوازم دیجیتال، طلا، آجیل و خشکبار و اجناس سوپرمارکتی و غیره در سایت عید تا عید لیست شده است و متقاضیان می‌توانند از میان لیست اصناف موجود از آنها خرید کنند.

منبع: دیجی سرگرمی
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر