وام | وام بازنشستگان

وام ۲۰میلیونی و بدون ضامن دولت برای بازنشستگان + جزئیات

شما میتوانید جهت اطلاع از جزئیات کامل دریافت وام بازنشستگان این گزارش از سایت ویکی گردی را مطالعه کنید.

وام
ویکی گردی:

به نقل از  ایسنا، محسن تقیانی به مناسبت چهل‌ و پنجمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و در خصوص، اعطای وام قرض‌الحسنه را از دیگر خدمات ارائه شده به بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی معرفی کرد و گفت: سال ۱۴۰۰ مبلغ وام اعطایی به بازنشستگان ۷ میلیون تومان بود که در سال ۱۴۰۱ این مبلغ به ۱۲ میلیون تومان افزایش یافت و در سال ۱۴۰۲ این وام قرض‌الحسنه که نیاز به معرفی ضامن هم ندارد و بازنشستگان  بدون مراجعه حضوری می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند، به ۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

سال گذشته ۲۱۰ هزار فقره تسهیلات به بازنشستگان سازمان تأمین‌اجتماعی پرداخت شد و در سال جاری تاکنون ۲۳۰ هزار فقره وام به بازنشستگان اختصاص یافته و تلاش می‌کنیم این تسهیلات تا پایان سال به ۲۵۰ هزار فقره برسد.

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی با بیان اینکه مشارکت در تامین و پرداخت حق بیمه‌ی بیمه‌تکمیلی بازنشستگان و افراد تحت تکفل آنان از دیگر خدمات  ارائه شده به بازنشستگان و مستمری‌بگیران از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی است، اظهار کرد: در دوره قبلی بیمه تکمیلی؛ سازمان تأمین‌اجتماعی بابت سهم ۵۰ درصدی خود در بیمه تکمیلی بازنشستگان به ازای هر یک از بازنشستگان یا اعضای خانواده تحت تکفل آنان ۱۰۲ هزار و ۵۰۰ تومان پرداخت می‌کرد، در حالی‌که در سال ۱۴۰۰ این رقم ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بود و به عبارتی شاهد رشد ۱۲۰ درصدی بودیم و برای دوره جدید که از آذر امسال آغاز شده و تا آذر ماه سال آینده ادامه خواهد یافت هم سازمان ۱۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان بابت سهم مشارکت در بیمه تکمیلی بازنشستگان پرداخت می‌کند که نسبت به دوره گذشته قریب به ۵۰ درصد رشد داشته است. امسال سازمان تأمین‌اجتماعی ۸ هزار میلیارد تومان برای سهم خود از بیمه تکمیلی بازنشستگان، بودجه اختصاص داده است.

تقیانی افزود: با هدف توجه به سلامتی و افزایش نشاط بازنشستگان و مستمری‌بگیران، المپیادهای ورزشی ویژه بازنشستگان را برگزار می‌کنیم که با نام طرح "مرشدان" امسال در ۸ رشته و با حضور بیش از ۵ هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر در دو بخش کارگری و همکار و در دو قسمت بانوان و آقایان در رده‌های سنی مختلف برگزار شد. سال‌های گذشته رشته‌های ورزشی المپیاد بازنشستگان، صرفاً رشته های ورزش‌های انفرادی بود و امسال رشته تیمی والیبال به این المیپاد افزوده شد و حتی سوپرجام مسابقات والیبال، میان تیم‌های نخست بازنشستگان همکار و کارگری در دو گروه بانوان و آقایان برگزار کردیم که در هر دو گروه، بازنشستگان کارگری سوپرجام مسابقات والیبال را از آن خود کردند.

وی گفت: در هفته گذشته از ۱۵ بازنشسته و مستمری‌بگیر نمونه سازمان تأمین‌اجتماعی با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی تقدیر شد. همچنین در روزهای آینده با هدف همفکری با شرکای اجتماعی، همایش رؤسا و اعضای هیئت‌مدیره کانون‌های بازنشستگی سراسر کشور را در مشهد مقدس برگزار خواهیم کرد.

تقیانی در ادامه به فعالیت‌های اداره‌کل فرهنگی، اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی در حوزه بیمه‌شدگان و کارفرمایان پرداخت و گفت: دوره‌های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات بیمه برای گروه‌های مختلف شغلی و تولیدکنندگان و کارفرمایان اجرا کرده‌ایم. سال های گذشته دستورالعمل‌های پراکنده‌ای در بخش آموزش مفاد بیمه‌ای به کارفرمایان داشتیم که برای هم‌افزایی و انسجام بیشتر، دستورالعمل واحدی تهیه و به همه ادارات‌کل ابلاغ شد. همچنین ضابطه تشکیل شوراهای راهبردی شرکای اجتماعی تنظیم و هیئت‌مدیره و هیئت امنای محترم سازمان آن را به تصویب رساندند و این مصوبه به همه استان‌ها ارسال شد. هدف از این اقدام، ارتقای تعامل با بیمه‌شدگان و کارفرمایان بود تا تعامل با مخاطبان سازمان، دارای چارچوب باشد و نظام‌مند شود. شورای راهبردی تاکنون دو جلسه با حضور مدیریت عالی سازمان در ستاد مرکزی سازمان داشته است و در استان‌ها نیز ماهانه به‌صورت منظم ادارات‌کل و مدیریتهای درمان تأمین‌اجتماعی استان‌ها با شرکای اجتماعی جلسات مختلف برگزار می‌کنند تا دغدغه ارتباط سازمان با شرکای اجتماعی برطرف شود و رضایت جامعه هدف را جلب کنیم.

وی افزود: با هدف معرفی خدمات و پاسخ به سئوالات مخاطبان، میزهای خدمت را در حاشیه نماز جمعه، تجمع‌های مردمی، نمایشگاه‌های تخصصی کارفرمایان و کارآفرینان راه‌اندازی کردیم. در حوزه پیشگیری از حوادث نیروی کار نیز اقدامات قابل توجهی توسط اداره‌کل فرهنگی، اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی انجام شده است. کتابچه آموزش ایمنی و پیشگیری از حوادث با اصلاحات جدید را در دست چاپ داریم که بعد از چاپ در دسترس کارگران قرار می‌گیرد. همچنین در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی با موضوع پیشگیری از حوادث شغلی با حضور مسئولانی از سازمان‌های بین‌المللی کار و اتحادیه بین‌المللی تأمین‌اجتماعی و شرکت‌های تولیدی بزرگ هستیم.

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: یکم اسفند سال جاری، جشنواره کارفرمایان برتر در سطح ملی را برگزار خواهیم کرد که در این جشنواره از ۳۳ کارفرمای برتر با حضور مقامات عالی‌رتبه کشوری تجلیل خواهد شد. در این دوره، شاخص‌های انتخاب کارفرمایان به‌روز شده است و ایمنی و سطح اشتغال کارگاه و همچنین شاخص‌های فرهنگی نیز در انتخاب کارآفرینان برتر لحاظ شده است.

تقیانی، همکاران سازمان تأمین‌اجتماعی را از دیگر مخاطبان برنامه‌های فرهنگی دانست که در این دوره مدیریت سازمان، برنامه‌های متعددی برای آنها پیش‌بینی و اجرا شده است و در این بخش به برگزاری اردوهای تربیتی، تفریحی "رشدینو" در قالب ضابطه‌ ارائه خدمات جامع فرهنگی، اجتماعی کارکنان و خانواده‌های آنها اشاره کرد که تاکنون ۷ اردوی "رشدینو" برای کارکنان و خانواده‌های آنها برگزار شده است.

وی برگزاری مسابقات قرآن‌کریم کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی در ۳ مرحله مقدماتی، درون‌دستگاهی و بین‌دستگاهی و در سه گروه سنی را از اقدامات قابل توجه حوزه فرهنگی سازمان دانست و افزود: در دوره جدید مدیریت سازمان تأمین‌اجتماعی، مسابقات قرآن کریم با حضور کارکنان و خانواده‌های آنها برگزار می‌شود و  همچنین حضور کارکنان و خانواده‌های کارکنان شرکت‌های تابعه مأموریتی، شستا و بانک رفاه کارگران به غنای این مسابقات افزوده است. در بیست‌وپنجمین دوره مسابقات قرآن کریم کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از ۱۰ هزار نفر شرکت کردند. برگزاری دوره‌های آموزشی تربیت فرزند، مهارت‌های ازدواج و اجرای پویش کتابخوانی "یاران آشنا" با مشارکت بیش از یک هزار همکار علاقه‌مند به کتاب و کتابخوانی، ارسال کتاب برای فرزندان در محدوده سنی ۵ تا ۱۰ سال، برگزاری نشست‌های مختلف مناسبتی مانند دوره‌های آشنایی با دستاوردهای طوفان‌الاقصی و افتتاح دارالقرآن کریم سازمان تأمین‌اجتماعی هم  از دیگر اقدامات این اداره‌کل در بخش همکاران و خانواده آنان است.

تقیانی با اشاره به تدوین سند راهبردهای فرهنگی و اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی با همکاری مؤسسه عالی پژوهش  تأمین‌اجتماعی و رونمایی از این سند در آینده نزدیک، ادامه داد: طرح ملی ضحی و آموزش قرآن در ۷ رشته، برگزاری جشنواره خانواده موفق و مشارکت در ارائه خدمات به شرکت کنندگان در اهپیمایی بزرگ اربعین از دیگر برنامه‌های حوزه فرهنگی است.

در ایام اربعین در سال جاری در شش مرز باشماق، خسروی، مهران، چزابه، شلمچه و میرجاوه و همچنین در کربلای معلی موکب درمانی برای زائران و اسکان برای همکاران برپا کردیم. همچنین در جشنواره خانواده موفق، از ۵ همکار دارای خانواده موفق با اهدای لوح و تندیس و هدیه تقدیر شد که یکی از خانواده‌ها از شاغلان بانک رفاه بود. در روز ملی جمعیت نیز از همکاران دارای سه فرزند تقدیر شد. برگزاری رویداد ملی "فرداساز" در حوزه جمعیت یکی از برنامه‌های موفق و برجسته اداره‌کل فرهنگی، اجتماعی سازمان تأمین‌اجتماعی بود که در این رویداد، ۶۰ طراح بعد از ارائه آموزش‌های اساتید بنام طراحی و گرافیک کشور، موفق به تولید و طراحی ۱۲۰ پوستر با موضوع فرزندآوری و جوانی جمعیت شدند که در آینده نزدیک از این طرح‌ها رونمایی می‌شود.

 

منبع: ایسنا
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر