هواشناسی | هواشناسی روزهای آینده | اخبار هواشناسی

بارش برف و باران در این شهرها ادامه دارد + جزئیات

سازمان هواشناسی از تداوم بارش برف و باران، وزش باد و کاهش دما در برخی استان‌ ها خبر داد.

هواشناسی
ویکی گردی:

به نقل از تسنیم، پیش‌ بینی کلی نقشه‌ های همدیدی و آینده‌ نگری سازمان هواشناسی امروز در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش‌ های پراکنده ادامه دارد. هواشناسی اعلام کرد: فردا چهارشنبه در اکثر مناطق کشور آسمان صاف است. جزئیات بیشتر سازمان هواشناسی را در ادامه بخوانید.

از اواخر وقت فردا و طی روز پنجشنبه در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی، وزش باد شدید،‌ بارش باران، کاهش دما و بارش برف در ارتفاعات پیش‌بینی شده است. جمعه در استان‌های واقع در جنوب شرق کشور بارش‌های پراکنده انتظار می‌رود.

شنبه هفته آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام پیش‌بینی می‌شود. از امروز تا پایان هفته خلیج‌فارس،‌ تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است. همچنین پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد و افزایش ارتفاع امواج دریا

زمان شروع: بعدازظهر چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۷

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۸

نوع مخاطره: افزایش بیشینه سرعت وزش باد تا ۲۴ نات در مناطق فراساحلی و تا ۲۰ نات در مناطق ساحلی و افزایش بیشینه ارتفاع امواج تا ۱.۵ متر در مناطق ساحلی و دور از ساحل

منطقه اثر: چهارشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۷: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان، مازندران و گلستان.

پنجشنبه ۱۴۰۲/۱۰/۲۸: مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های گیلان و مازندران، در دریای خزر.

اثر مخاطره: خطر غرق شدن شناگران و آسیب به تورهای صیادی، احتمال آسیب شناورهای سبک و تفریحی، اختلال در فعالیت‌های ساحلی و فراساحل.

توصیه: منع شنا و غواصی، منع فعالیت های شیلاتی، محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت ورود و خروج کشتی‌ها به بنادر و فعالیت های پشتیبانی صنایع فراساحلی.

 

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر