بوری لباس مشکی | بوری لباس مشکی | برگرداندن رنگ لباس مشکی | از بین بردن بوری لباس مشکی

بوری لباس مشکی رو چجوری از بین ببریم؟ + فیلم

2 راهکار ساده برای رفع بوری لباس مشکی رو اینجا بهتون آموزش میدیم که خیلی کاربردیه

لباس مشکی
ویکی گردی:

رفع بوری لباس مشکی کار سختی نیس فقط باید روش هاش رو بلد باشی. اگر از مایع های مخصوص شستشوی لباس مشکی استفاده نکنید، رنگ لباس مشکی، پس از مدتی بور و بیرنگ و رو می شود. برای رفع بوری لباس مشکی اولین راه حلی که به ذهن میرسد رنگ کردن لباس است!  اما در این بخش از سایت ویکی گردی دو ترفند خیلی ساده و کاربردی را برایتان آوردیم که می توانید رفع بوری لباس مشکی رو به راحتی در خانه انجام بدین.

از بین بردن بوری لباس مشکی با 2 ترفند خانگی

ترفند اول : استفاده از چای کهنه دم

مقداری چای کهنه دم را با کمی نمک داخل ماشین لباسشویی بریزید و لباس موردنظرتان را بگذارید تا شسته شود

بوری لباس تا حد زیادی از بین می رود .

در ویدیوی زیر توضیح کامل داده شده است.

ترفند دوم : استفاده از قهوه

رنگدانه‌های قهوه برشته شده، بسیار قوی و پررنگ هستند. اگر دقت کرده باشید لکه قهوه روی لباس‌های روشن به سختی و با مشقت پاک می‌شود. ما می‌توانیم از این خصوصیت در جهت مثبت استفاده کنیم و آن را در رفع بوری لباس مشکی به کار گیریم. برای این کار دو فنجان قهوه تازه و غلیظ حاضر کنید.

 1 ترفند خلاقانه برای پاک کردن لکه وایتکس + فیلم

اگر لباس شما سنگین یا بزرگتر است، می‌توانید مقدار قهوه را بیشتر کنید. در یک تشت مقداری آب ولرم بریزید و فنجان‌های قهوه را با آب مخلوط کنید. حالا لباس مشکی را در تشت قهوه قرار دهید و دقت کنید که محلول به همه جای لباس برسد. حالا 20 تا 30 دقیقه صبر کنید. لباس را بدون آبکشی از تشت خارج کنید و اجازه دهید خشک شود. پس ار خشک شدن، می‌توانید آن را به صورت ملایم آب‌کشی کنید. . با این کار بوری لباس تا حد زیادی از بین می رود.

لباس

چند توصیه برای بور نشدن لباس مشکی:

توصیه می کنم برای شستن لباس های مشکی، از ماشین لباسشویی استفاده نکنید و آنها را با دست بشویید. اما اگر مجبورید آنها را در ماشین لباسشویی بشویید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • لباس های مشکی را از بقیه لباس ها جدا کنید و با مایع مخصوص لباس های مشکی بشویید.

  • دمای ماشین لباس شویی خود را زیر ۳۰ درجه سانتی گراد قرار دهید.

  • برای خشک کردن آنها حتی الامکان از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده نکنید. خشک کن با گرمایی که برای خشک کردن لباس ها استفاده می کند باعث بور شدن و چروک شدن بیش از حد لباس مشکی می شود.

  • لباس ها را برعکس کنید و در ماشین بیندازید تا کمتر بور شوند.

 برای شستن چادر و لباس مشکی از مایع مخصوص لباس های مشکی استفاده کنید. این مواد تأثیری کم تری روی رنگ مشکی می گذارند و لباس شما کم تر و دیرتر بور می شود.

همچنین می توانید از مایع ظرف شویی برای شستن چادر و لباس مشکی استفاده کنید. مایع ظرف شویی هم باعث حفظ رنگ چادر مشکی و لباس مشکی می شود و هم جلوی سفیدک زدن چادر و لباس مشکی را میگیرد.

منبع: نمناک
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر