ظروف مسی | تمیز کردن ظروف مسی

به همین سادگی ظروف مسی رو نو کنید! + فیلم آموزشی

اگر ظرف مسی در خانه دارید، در این مطلب تمام راه های برق انداختن ظروف مسی را به شما یاد خواهیم داد.

ظروف مسی
ویکی گردی:

اگر تا به حال از ظروف مسی استفاده کرده باشید، حتما می دانید که این ظروف برخلاف ظاهر زیبایی که دارند، خیلی زود سیاه می شوند و شفافیت خود را از دست می دهند. با چند بار استفاده از ظروف مسی اطراف آن پر از لکه های سیاه می شود. البته باید بدانید که تمیز کردن این ظروف به هیچ عنوان کار سختی نیست و روش های مختلفی برای از بین بردن این لکه ها وجود دارد. از طرف دیگر اگر با روش نگهداری از ظروف مسی آشنا باشید، قطعا ظرف مسی شما دیرتر سیاه و کدر خواهد شد.

مس یک فلز نسبتا نرم است که سطح آن به راحتی خراشیده می شود. زمانی که مس همراه با رطوبت با اکسیژن واکنش شیمیایی نشان دهد، کربنات مس با رنگ سبز و تیره روی مس ظاهر می شود که به آن پتینه گفته می شود. جالب ترین نکته ای که در این مورد وجود دارد آن است که این لایه سبز رنگ به عنوان یک نگهدارنده از مس محافظت می کند و به هیچ عنوان موجب خوردگی آن نمی شود. از همین رو وقتی باستان شناسان ظروف مسی هزاران سال پیش را از زیر خاک بیرون می کشند، بعد از برداشتن لایه اکسید شده براق و تمیز می شوند.

 

فیلم آموزش برق انداختن ظروف مسی

روشهای برق انداختن ظروف مسی مطابق ویدیو به شرح زیر است:

  1. سس کچاپ
  2. لیموترش و نمک
  3. سرکه و نمک

هر یک از روش ها را مطابق ویدیو انجام دهید.

در روش استفاده از لیمو نمک برای تمیز کردن ظروف مسی، یک ترفند و نکته ویژه برایتان داریم که همه نمی دانند.ویدیوی زیر را هم ببینید.

گرم کردن ظروف مسی قبل از استفاده از لیموترش:

این ترفند از راهکارهای معجزه گری است که هر کسی بلد نیست. امتحان کنید و  از نتیجه اش شگفت زده شوید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر

  • ناشناس

    ❤عالی

  • هه

    الکی دوباره بعد چن دقه سیاه مشه