کلیه | فروش کلیه | انسانهایی با یک کلیه

مردم این روستا فقط یه دونه کلیه دارن!!+ عکس

دلالان روستاییان را متقاعد کردند که در بدن آن‌ها ثروتی است که آن‌ها را از گرسنگی نجات می دهد، اقدام به خارج کردن کلیه از بدن آن‌ها کرده و به آنان اطمینان دادند که کلیه خارج شده در بدن دوباره رشد خواهد کرد!

فروش کلیه در نپال
ویکی گردی:

 عجیب ترین روستایی که مردمش یه دونه کلیه دارن!! بسیاری از روستا‌ها و مناطق دورافتاده کشور نپال هنوز هم به نحوی از تکنولوژی و پیشرفت‌های جهانی دور هستند. یکی از این روستاها، روستایی است که ساکنان آن فقط یک کلیه دارند.از ۷۵ خانواده این روستا، حداقل یکی از اعضای خانواده یکی از کلیه های خود را فروخته است.هوکسه، روستایی کوچک واقع در شرق کاتماندو، پایتخت کشور نپال است که به خانه‌های خشتی موجود در آن معروف است.

این وضعیت ناشی از فقر و عدم دسترسی به مراکز درمانی و نگهداری مناسب است. با این حال، ساکنان این روستا همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهند و سعی در برطرف کردن مشکلات خود دارند.

بعضی از این روستاییان نیز که از خطرات از دست دادن عضو آگاه بودند بخاطر بدست آوردن یک قطعه زمین و ساخت خانه خوب در آن به این کار روی آوردند. کلاهبرداران کلیه‌های این روستاییان را در ازای ۲۲۰ دلار از آن‌ها سرقت می‌کردند و به قیمت گزاف ۹۰۰۰ دلار به گیرندگان دیگر می‌فروختند.

دلالان روستاییان را متقاعد کردند که در بدن آن‌ها ثروتی وجود دارد که آن‌ها را از گرسنگی و نیاز غنی می‌کند و کلیه‌ها دوباره رشد می‌کنند!

مردمی با یک کلیه

طبق نظر سازمان جهانی بهداشت سالانه ۱۰ هزار عمل پیوند عضو در بازار سیاه و سرتاسر دنیا انجام می‌شود و ۹۰۰ میلیون دلار سود به حساب دلالان واریز کند.

کار در مزارع کوچک این روستا حقوقی معادل ۲ دلار در روز را برای اهالی این منطقه به همراه دارد به همین دلیل این روستاییان هر روز برای کار کردن به شهر رفت و آمد می‌کنند.

به دلیل فقر و عدم دسترسی به مراکز درمانی، ساکنان این روستا به صورت سنتی از گیاهان دارویی برای درمان بیماری‌های خود استفاده می‌کنند.

فقر در نپال

ساکنان این روستا با تلاش برای بهبود شرایط خود، امیدوار به آینده خود هستند. در حال حاضر، برخی ساکنان این روستا در حال انجام پروژه‌های آبیاری و باغبانی هستند تا بتوانند محصولات بهتری تولید کنند و به درآمد بیشتری دست یابند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر