ریزش مو | دلایل ریزش مو | جلوگیری از ریزش مو

اگه این نوشیدنی رو بخوری مطمئن باش کچل میشی!! | علت اصلی ریزش مو

کمبود مواد مغذی و رژیم‌های غذایی نامناسب از دلایل رایج نازک شدن مو و ریزش آن‌ است. اما کدام نوشیدنی ها باعث افزایش ریزش مو می شوند؟

ریزش مو
ویکی گردی:

ریزش مو با نوشیدن این نوشیدنی افزایش می یابد! کمبود مواد مغذی و رژیم‌های غذایی نامناسب از دلایل رایج نازک شدن و ریزش مو آن‌ است. استرس، رژیم غذایی نامناسب و بیماری‌های زمینه‌ای همگی از عوامل شناخته‌شده ریزش مو به شمار می‌روند، اما مطالعه‌ای جدید نشان داده است که نوشیدنی‌های انرژی‌زا نیز جزو همین عوامل‌اند.

گروهی از دانشمندان چینی ادعا کرده‌اند مردانی که نوشابه‌های انرژی‌زا، نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های ورزشی و حتی چای شیرین و قهوه می‌نوشند، بیشتر در معرض خطر ریزش مو قرار دارند.

با این روش های خانگی از ریزش موهات جلوگیری کن

کارشناسان دانشگاه سینگوا پکن از هزار مرد خواستند هر هفته بین یک تا سه لیتر از این نوشیدنی‌ها مصرف کنند.

آن‌ها دریافتند افرادی که روزانه بیش از یک نوشیدنی شیرین مصرف می‌کنند، در مقایسه با مردانی که نوشیدنی‌های بدون کافئین و قند مصرف می‌کنند، ۴۲ درصد بیشتر در معرض خطر ریزش مو قرار دارند.

مردانی که اذعان کردند ریزش مو دارند نیز گفتند به طور میانگین هفته‌ای ۱۲ نوشیدنی شیرین مصرف می‌کنند.

پژوهشگران نشریه «نوترینتس» (Nutrients) عادات بیش از هزار مرد چینی ۱۸ تا ۴۵ ساله را بررسی و بیش از چهار ماه روی آن‌ها مطالعه کردند.

آن‌ها در طول این بازه زمانی، باید عادات غذایی و نیز پیشینه سلامت روان خود را ثبت می‌کردند.

این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که بیشتر از غذاهایی فوری [فست‌فود] و کمتر از سبزیجات استفاده می‌کنند، ریزش موی سریع‌تری دارند.

علاوه بر این، گفته شد خطر ریزش مو در آن‌هایی که دچار افسردگی‌اند، بیشتر است.

از دیرباز این باور رایج بوده است که رژیم غذایی سالم مانع ریزش مو می‌شود.

چیکار کنم موهام نریزه؟ | جلوگیری از ریزش مو به روش طبیعی

نشریه سان به نقل از شارون وونگ، متخصص پوست، می‌گوید: «سلول‌های فولیکول مو از نظر سرعت تقسیم‌بندی در بدن رتبه دوم را دارند و به تمام مواد مغذی رژیم غذایی سالم و متعادل نیاز دارند.»

«این رژیم شامل پروتئین‌های بدون چربی، کربوهیدرات‌ها و چربی‌های سالم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است اما هیچ ماده غذایی فوق‌العاده‌ای [ابرغذا] برای مو وجود ندارد.»

«از آنجا که مو ساختار ضروری برای بقا نیست، بدن استفاده از مواد مغذی برای رشد مو را در اولویت نمی‌گذارد.»

«کمبود مواد مغذی و رژیم‌های غذایی نامناسب از دلایل رایج نازک شدن مو و ریزش آن‌ است.»

نتیجه گیری:

 صورت کلی تمامی انواع نوشابه ها در هر برند و با هر رنگی می تواند باعث کاهش رشد مو و افزایش ریزش مو شود و در رابطه با مضرات نوشابه برای مو هیچ تفاوتی در برند و رنگ نوشابه وجود ندارد. در نتیجه به صورت کلی باید مصرف هر گونه نوشابه ای را برای حفظ سلامتی موهای خود قطع کنید

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر