سهام عدالت

خبر مهم برای جاماندگان سهام عدالت + توضیحات

تعدادی از مردم در سال ۱۳۸۵ موفق به دریافت سهام عدالت نشدند جاماندگان سهام عدالت شامل افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی مثل کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سه دهک درآمدی امسال صاحب سهام می‌شوند.

سهام عدالت
ویکی گردی:

حداکثر زمان واریز سود نقدی شرکت‌های بورسی به چهار ماه کاهش یافت؛ اتفاقی که قطعا باعث می‌شود زمان واریز سود سهام عدالت زودتر صورت بگیرد و احتمالا نحوه واریز نیز متفاوت خواهد شد.سهامداران منتظر واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲و باقی‌مانده سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱ هستند.بنا بر خبرهای جدید واصله سهام عدالت امسال به جاماندگان تخصیص و مقدار آن هم به احتمال زیاد تغییر می کند.

سهام عدالت یکی از بزرگترین برنامه‌های توزیع سهام در کشور ایران است که در سال 1389  آغاز شد. سهام عدالت در جوامع از نظر اجتماعی و اقتصادی عادلانه شناخته می‌شود، زیرا به همه افراد اجازه می‌دهد تا به درآمد و ثروت منصفانه دست یابند.این برنامه با هدف بهره‌مندی شهروندان از عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی به صورت سهام درآمدنی توسعه یافت و تاکنون چندین دوره توزیع سهام عدالت انجام شده است.

ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش آغاز شد

بعد از ابلاغ مصوبه جدید شورای‌عالی بورس به‌زودی مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت که ۳۰ ماه متوقف بودند، برگزار خواهد شد، کارشناسان معتقدند این موضوع می‌تواند موجب ایجاد موج جدیدی از عرضه‌ها در بازار سرمایه شود.در ادامه به آخرین خبر از سهام عدالت می پردازیم.سهام عدالت یکی از بزرگترین برنامه‌های توزیع سهام در کشور ایران است که در سال 1389  آغاز شد. سهام عدالت در جوامع از نظر اجتماعی و اقتصادی عادلانه شناخته می‌شود، زیرا به همه افراد اجازه می‌دهد تا به درآمد و ثروت منصفانه دست یابند

این برنامه با هدف بهره‌مندی شهروندان از عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی به صورت سهام درآمدنی توسعه یافت و تاکنون چندین دوره توزیع سهام عدالت انجام شده است.بعد از ابلاغ مصوبه جدید شورای‌عالی بورس به‌زودی مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت که ۳۰ ماه متوقف بودند، برگزار خواهد شد، کارشناسان معتقدند این موضوع می‌تواند موجب ایجاد موج جدیدی از عرضه‌ها در بازار سرمایه شود.در ادامه به آخرین خبر از سهام عدالت می پردازیم.

سهام عدالت یکی از بزرگترین برنامه‌های توزیع سهام در کشور ایران است که در سال 1389  آغاز شد. سهام عدالت در جوامع از نظر اجتماعی و اقتصادی عادلانه شناخته می‌شود، زیرا به همه افراد اجازه می‌دهد تا به درآمد و ثروت منصفانه دست یابند.این برنامه با هدف بهره‌مندی شهروندان از عملکرد سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی به صورت سهام درآمدنی توسعه یافت و تاکنون چندین دوره توزیع سهام عدالت انجام شده است.بعد از ابلاغ مصوبه جدید شورای‌عالی بورس به‌زودی مجامع شرکت‌های استانی سهام عدالت که ۳۰ ماه متوقف بودند، برگزار خواهد شد، کارشناسان معتقدند این موضوع می‌تواند موجب ایجاد موج جدیدی از عرضه‌ها در بازار سرمایه شود.در ادامه به آخرین خبر از سهام عدالت می پردازیم.

کارشناس حوزه بورس گفت: دو تا سه میلیون نفر سهام عدالتی در کشور وجود دارد که نمی دانند باید اطلاعات خود را وارد سامانه کنند.

در میز اقتصاد به بررسی آخرین وضعیت جاماندگان سهام عدالت با حضور دانش کاظمی عضو شورای عالی بورس، حاجی وند مشاور رییس سازمان بورس، حسینی کارشناس حوزه بورس پرداخته شد‌.

حاجی وند مشاور رییس سازمان بورس گفت: به پنجاه میلیون نفر سهام عدالت داده شد. یک یا دو سال گذشته بحث دادن سهام عدالت به افراد مطرح شد. اطلاعات مربوط به کمیته امداد و کسانی که مشمول هستند، ولی سهام ندارند بررسی شده است و صحت سنجی آن‌ها در حال انجام است. آن‌ها نباید جایی ثبت نام کنند و مبلغی پرداخت کنند، سهام به صورت خودکار برای آن‌ها فعال خواهد شد.

دانش کاظمی عضو شورای عالی بورس ادامه داد: ما در حال حاضر وضعیت سهام عدالت‌مان با مشکلات قابل توجهی روبرو است که ما مشغول رفع آن هستیم. ما دو نوع ترکیب سهام داران سهام عدالت را داریم. سود سهام این مجموعه سهام عدالت باید برای مستقیم‌ها برای خودشان ارسال می‌شد و برای غیر مستقیم‌ها برای شرکت‌های سهامی ارسال می‌شد. ما در گذشته با سهام عدالت معضل‌های مختلفی داشتیم. سرعت بسیار چیز مهمی است و جاماندگان نباید جا بمانند. کمیته مصوبه شورا را دارد و در حال عملیات اجرایی است. اگر پیشنهادی از سمت دولت ارائه شود در زیر مجموعه گروه یا کمیته مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 جاماندگان سهام عدالت چه اقداماتی باید انجام دهند؟

حسینی کارشناس حوزه بورس افزود: رفت و برگشت‌های زیادی در بخش جاماندگان وجود داشت. بخشی از سهام‌هایی که در لیست واگذاری است از این محل قابل واگذاری است. با توجه به چالش‌هایی که در موضوع سهام عدالت داریم پیشنهاد این است که سهام عدالت به طور مستقیم به افراد واگذار شود. آن چیزی که باید به جاماندگان واگذار شود یک یازدهم آن چیزی است که اکنون دولت به سهامداران عدالت واگذار کرده است.

تغییر قیمت خودروهای داخلی و خارجی از سال ۸۵ تا الان

مشاور رییس سازمان بورس ادامه داد: سیزده شرکت غیر بورسی هستند که در سهام عدالت حضور ندارند. ما سیزده شرکت داریم که هنوز تعیین تکلیف نشده اند. یک کار خوبی را ما طی چند ماه گذشته شاهد هستیم و فعلا عملکرد خوبی را مواجه هستیم. یک بخشی از امور مربوط به سهام عدالت به سازمان بورس برمی‌گردد. ما یک تصویب نامه و نظام نامه در حوزه بررسی داریم. ما دو تا سه میلیون سهام عدالت داری داریم که نمی‌دانند سهام عدالت دارند و اطلاعات خود را وارد سامانه نکرده اند. بانک اطلاعات مشمولین به سازمان خصوصی سازی ارسال خواهد شد. سال آینده توانایی خرید و فروش سهام خود را ندارند. در مورد فرایند تصویب هنوز اطلاع رسانی صورت نگرفته است. رادیو و تلویزیون مبدا اصلی امور اصلی جاماندگان است و نباید وارد سایتی شوند و به ویژه افراد عضو کمیته امداد هیچ کاری نباید انجام دهند.

عضو شورای عالی بورس یادآور شد: ما چند میلیون از جاماندگان سهام عدالت را در این چند سال از دست دادیم و باید سعی کنیم که در اسرع وقت و با کیفیت و دقت فرایند‌ها را عملیاتی و اجرایی کنیم. در حال حاضر آن‌چیزی که میتوانم گزارش آن را به شما بدهم در حال حاضر، چون شرکت‌های استانی نماد‌های آن‌ها در حال معامله بوده است باید دارای هیات‌های صلاحیت دار شده باشند. متأسفانه دوره صلاحیت دار شدن خاتمه پیدا کرده است. اکنون کسانی می‌توانند اعضای شرکت باشند که یک برندی داشته باشند. شرکت بورس باید سریعا انتخاب اعضای هیئت مدیره را انجام دهد. مصوبه داده شده است و یک اختلاف نظر‌هایی وجود دارد که باید در اسرع وقت رفع شود. بر اساس شواهد من فکر میکنم که این اتفاق در مهر ماه بیافتد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر