سربازی | معافیت سربازی | چه کسانی از سربازی معاف شدند؟

این دسته از افراد از سربازی معاف شدند | قانون جدید معافیت سربازی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان از معافیت خدمت سربازی یک سری از افراد خبر داد.

حقوق سربازان
ویکی گردی:

چه کسانی از  سربازی معاف شدند؟ معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان از معافیت خدمت سربازی یکی از اعضای خانواده های ساکن برخی از جزایر مستقر در خلیج فارس خبر داد. جزئیات بیشتر در خصوص معافیت سربازی را در ادامه این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید.

سرهنگ حسن دستوری زاده، معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان اظهار کرد: برابراعلام معاونت نیروی انسانی فراجا و برابر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شده خانواده هایی که از تاریخ تصویب (۱۴۰۲/۰۵/۱۵) به مدت ۱۲ سال در جزایر بوموسی، تنب کوچک و بزرگ، فارسی، لارک، سیری، فارور کوچک و بزرگ، لاوان و هندورابی مستقر در خلیج فارس با تایید مراجع ذی صلاح سکونت داشته باشند، می‌توانند یکی از فرزندان ذکور خانواده یا پدر خانواده از معافیت خدمت دوره ضرورت بهره‌مند شوند.

وی افزود: پدر خانواده یا یک فرزند ذکور خانواده‌هایی که به مدت ۱۲ سال در جزایر بوموسی، تنب کوچک و بزرگ، فارسی، لارک، سیری، فارور کوچک و بزرگ، لاوان و هندورابی مستقر خلیج فارس سکونت داشته باشند می‌توانند از معافیت خدمت سربازی بهره‌مند شوند و در صورت استفاده پدر، فرزندان وی نمی‌توانند از این معافیت استفاده کنند.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه مدت ۱۲ سال سکونت در جزیره بایستی با تایید مراجع ذی صلاح قانونی و دولتی مستقر در جزایر و سپس تایید هیأت بدوی سازمان وظیفه عمومی انجام پذیرد، گفت: چنانچه در خانواده‌ای بیش از یک فرزند ذکور دارای شرایط معافیت وجود داشته باشد، انتخاب یکی از فرزندان برای استفاده از معافیت خدمت سربازی، توسط پدر صورت می‌پذیرد و در صورت فوت پدر، توسط سرپرست قانونی خانواده انتخاب و معرفی می‌شود.

سرهنگ دستوری زاده با بیان ایتکه غیبت سنواتی مانع از برخورداری معافیت مذکور نمی‌باشد، اظهار داشت: لازم به توضیح است؛ یگان تا صدور مجوز از سوی سازمان وظیفه عمومی مجاز به ترخیص سرباز نمی‌باشد و تا بررسی مدارک و مستندات و احراز شرایط سرباز، خدمت مشارالیه به مانند سایر کارکنان وظیفه است.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان فرایند اجرای این ضابطه را برای سربازان به شرح زیر عنوان کرد:

۱. جمع آوری مستندات مربوطه در خصوص سکونت سرباز در جزایر مذکور از طریق نهاد های دولتی، آموزش و پرورش، بخش انتظامی، بخشداری، شهرداری و ...

۲. ارائه مستندات به یگان خدمتی و صدور نامه به وظیفه عمومی، جهت پیگیری سرباز از آن طریق

۳. بررسی موضوع در کمیسیون مربوطه توسط سازمان وظیفه عمومی

ساعت کاری ادارات از این تاریخ به حالت عادی برمی‌گردد

۴. اعلام موضوع از سوی سازمان وظیفه عمومی به یگان(در صورت احراز شرایط) برای ترخیص وی

۵. تسویه حساب و ترخیص سرباز از یگان و صرفا ثبت احکام پایان خدمت در سامانه جامع نیروی انسانی فراجا

۶. مراجعه سرباز به سازمان وظیفه عمومی برای درج حکم پایان خدمت در سامانه جامع وظیفه عمومی و صدور کارت پایان خدمت

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • علی

  چرادو فرزندی رامعاف نمی کنید یک فکر برای معاف دو فرزندی بکنید

 • علی

  سلام من 45سال دارم شش تا برادر دارم همه زمان جنگ جبهه رفت من معاف میشوم

 • ناشناس

  سرباز باید سه ماه بشود در این دوره باید اموزش کار بدهند چرا وقت مردم تلف میکنید الان کسی پول ندارد برود سربازی وسن سی پنج به بالا باید معاف کنید و این رفتن به خارج به سربازی چه ربط دارد الان جوانان بیکارهستن باید بروند خارج کارکن ودولت ویزا بدهد والا خسته شدیم به خاطر پسرم نمیتوتم بروم خارج کار کند ورق خدمت ندارد

 • رصا

  بخدا فکری برا ما دو فرزندی با سن ۳۷ سال بکنید معاف شویم اسیر شدم از بی کاری