موریانه | دفع موریانه | روش های خانگی دفع موریانه

برای دفع موریانه از این روش ها استفاده کن + آموزش

از اونجایی که از بین بردن موریانه کار ساده ای نیست. حتما باید به این نکاتی بهتون آموزش میدیم دقت کنین

موریانه
ویکی گردی:

دفع و از بین بردن موریانه ها در خانه با روش های عالی. از میان حشرات، جوندگان و آفات دیگر، موریانه ها به نظر می رسد که خطرناک ترین موجودات هستند آن ها آفاتی هستند که می تواند بنیاد خانه شما را در عرض چند سال خراب کند. بدترین بخشش این است که موریانه ها در چند سال اول حتی قابل فهمیدن هم نیستند به این معنی است که آن ها هشدار نمیدهند.

وقتی متوجه شدید که خانه تان مورد هجوم موریانه ها قرار گرفته، می تواند خیلی دیر شده باشد. خانه شما با ارزش است و ممکن است شانس مجددی برای سرمایه گذاری مجدد به خاطر این آفت نداشته باشد پس مهم است که برای محافظت از خانه خود، گام هایی بردارید و اقدام های لازم را انجام دهید. قبل از اینکه به طور مستقیم روش های کنترل موریانه ها را انجام دهیم، باید اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشیم.

با این ترفندهای ساده مارمولک ها رو از تو خونت فراری بده + آموزش

علائم وجود موریانه در خانه :

از کجا می توان فهمید که خانه مورد حمله موریانه ها قرار گرفته است؟ در این بخش از نکات مهم و طایی خانه داری در ویکی گردی نشانه های کمی وجود دارند که به شما کمک می کنند بدانید که موریانه ها به خانه شما هجوم آورده اند.

1. آسیب چوب ها:

اگر خانه تان بیشتر از چوب ساخته شده، مراقب باشید معمولا ً چوب در پشت و زیر سطوحی نظیر کف و دیوار پیدا می شود.هفته ای یک بار به کف یا سازه های چوبی خانه نگاه کنید تا مطمئن شوید که آسیبی به وجود آمده یا خیر.همانطور که می دانید موریانه ها در واقع به درختان آسیب می رسانند و آنها را می جوند.با گذشت سال ها، چوب آسیب می بیند و تضعیف می شود.

2. بال:

موریانه ها بال دارند ؛ شما ممکن است بال های آنها را نزدیک پنجره، در یا سایر نقاط دسترسی به منزل پیدا کنید.زمانی که موریانه ها در محل مناسب برای کندن چوب پیدا می شوند، بال های خود را از هم باز می کنند، زیرا می دانند که دیگر به بال نیاز نخواهند داشت.بال های موریانه ها شبیه بال های مورچه هستند ؛ اگر شما بال ها را پیدا کردید، یک اقدام فوری باید انجام دهید.

3. تونل های گِلی:

گِل می تواند در نزدیکی درختان یا انبارها یا جایی که زمین خانه شما را به هم متصل می کند، پیدا شود.همانطور که می دانید موریانه ها به دمای خاصی نیاز دارند تا زنده بمانند. آن ها در مکان هایی که رطوبت وجود دارد رشد خواهند کرد. لوله ها و تونل ها برایشان مناسب اند. می توانید قسمتی از لوله را بردارید تا ببینید آیا موریانه ها در حال بیرون رفتن هستند یا خیر.

4. فضله های قهوه ای:

چراغ قوه خود را بردارید و به موریانه ها نگاه کنید ، فضله موریانه ها ممکن است به شکل قرص های قهوه ای تیره و یا رنگ چوب باشد.این فضله ها نزدیک چوب ضعیفی یافت می شوند که موریانه ها به آن هجوم برده اند چیزهایی وجود دارند که موریانه ها را می کشند.

روش های از بین بردن موریانه در خانه

درمان گرما و سرمایی:

تغییر دمای اطراف کلونی یک روش طبیعی برای خلاص شدن از موریانه ها است که از هیچ ماده سمی نیز استفاده نمی شود.

 درمان گرمایی:

درمان های گرمایی توسط متخصصین کنترل آفت انجام می شود و می توانند برای کل خانه و یا فقط برای مبلمان مورد استفاده قرار گیرند.برای رفع مشکل خانگی تان، یک متخصص برای بازرسی به خانه تان خواهد آمد تا ببیند موریانه ها در کجا قرار دارند و توصیه می کنند که چه چیزهایی باید از خانه شما بیرون برده شوند.

وسیله گرمایشی نصب خواهد شد تا درجه حرارت خانه شما بین 120-140 درجه فارنهایت را حداقل برای 35 دقیقه افزایش دهند.برای حل مشکل مبلمان ها، آیتم های آلوده را می توان در یک محفظه حرارتی قرار داد و تا 4 ساعت در معرض همان حرارت قرار داد.  

معرفی ۷ رایحه که سوسک های تو خونه رو جذب میکنه!

درمان سرمایشی:

درمان های سرمایشی معمولا برای مبل و اثاثیه مورد استفاده قرار می گیرند ؛ نیتروژن مایع یک قاتل طبیعی برای موریانه ها است که می تواند برای آفات به کار رود.این روش معمولا توسط یک متخصص انجام می شود که نیتروژن مایع را به مناطق آلوده پمپ می کند.اگر در جایی زندگی می کنید که در آن زمستان به زیر 20 درجه فارنهایت می رسد، می توانید مبلمان خود را در خارج از منزل قرار دهید.این دما برای موریانه ها خیلی پایین است تا زنده بماند و بیشتر یا همه موریانه ها در این دما بمیرند.

برای از بین بردن موریانه در خانه چه باید کرد؟

سیل موریانه ها را می کشد:

به سادگی موریانه ها را از بین ببرید تا از شر آن ها خلاص شوید اگر شما یک باغ دارید و یک لوله کوچک گِلی را می بینید، آن را حفاری کنید و در آنجا آب بریزید.

خورشید:

اگر نور خورشید به اندازه کافی به منزل شما نفوذ نکند، احتمال دارد که موریانه ها خانه شما را خراب کنند. نور خورشید به طور طبیعی نقش مهمی در کشتن موریانه ها ایفا می کند.اجاره دهید نور کافی برسد.

نمک موریانه ها را می کشد:

نمک می تواند یک روش موثر و طبیعی برای کشتن موریانه ها باشد شما فقط باید یک شیشه پر از نمک و آب گرم را تهیه کنید بله، باید خیلی شور باشد.سرنگ را بردارید و با آب شور پر کنید. به تمام مناطق آسیب دیده تزریق کنید موریانه ها با از دست دادن آب بدنشان می میرند.

چگونه می توان موریانه های چوب خشکی و زیرزمینی را کشت؟

راه های بی شماری برای کشتن موریانه ها وجود دارد موریانه های مختلف، به روش های متفاوتی نیاز دارند.شما می توانید چیزهایی را از بازار محلی بگیرید و یا خودتان درست کنید که در این بخش از ویکی گردی راه های دیگری برای کشتن چوب خشک و زیرزمینی وجود دارد.

کشتن و از بین بردن موریانه های چوب خشک :

1. برق:

این روش ممکن است عجیب به نظر برسد، اما این یکی از موثرترین روش های ریشه کنی موریانه ها است.حفر سوراخ ضروری نیست، اما اگر این کار را انجام دهید، موثرتر خواهد بود.

2. روغن پرتقال:

روغن پرتقال، عصاره پوست پرتقال است. در آب حل نمی شود.شما باید با این روغن بسیار مراقب باشید چون برای انسان ها خطرناک است.اگر این روغن را از طریق اشتباه مصرف کنید، ممکن است از مشکلات شکمی رنج ببرید.هم چنین پوست و یا چشمان شما را تحریک می کند.

پشه های توالت رو با این چند روش کاربردی از بین ببر + فیلم

روغن پرتقال برای درمان انواع حشرات از طریق تخریب غشا سلولی شان مورد استفاده قرار می گیرد ؛ شما باید یک سوراخ کوچک در چوب خراب شده را حفر کنید و روغن را در فضاهای خالی آن بریزید.نتایج در عرض یک یا دو هفته دیده خواهد شد.

3. نور خورشید:

همانطور که قبلا بحث شد، نور خورشید راهی برای کشتن موریانه ها است.موریانه ها عاشق تاریکی هستند و نور برایشان مضر است به عنوان مثال، اگر میز یا صندلی تان آلوده شده باشد، شما می توانید آن ها را در نور خورشید بیرون ببرید و آن را بگذارید 2-3 روز بیرون بمانند.

کشتن و از بین بردن موریانه های زیرزمینی:

1. اسید بوریک:

اسید بوریک یک حشره کش طبیعی است که حشرات را از بین می برد و سیستم عصبی آن ها را متوقف می کند. شما می توانید چوب را با اسید بوریک اسپری بکنید. لطفا ً مراقب باشید این اسید اگر استنشاق شود می تواند سمی باشد.شما باید هنگام استفاده از اسید از ماسک و دستکش استفاده کنید. حیوانات و کودکان خود را از این ماده دور نگاه دارید.

2. نماتدها:

نماتدها گونه ای از کرم ها هستند که به دنبال میزبانی مانند موریانه ها در نظر گرفته می شوند. آن می تواند در شکل اسپری یافت شوند که موریانه ها را در حدود 48 ساعت می کشد ؛ نماتدها برای گیاهان، انسان ها و حیوانات خانگی مضر نیستند.

آن ها فقط بر روی حشرات تمرکز می کنند و فوری کلونی شان را نابود می کنند. به یاد داشته باشید که نماتدها باید بلافاصله استفاده شود. اگر شما بلافاصله از آن ها استفاده نمی کنید، آن را در یخچال نگه دارید و از آن ها هم در صبح زود یا بعد از غروب آفتاب استفاده کنید.

3. بمب های حشرات:

این مورد حاوی مایع حشره کشی است که می کنند و در قوطی موجود باشند ؛ وقتی اسپری روی زمین پاشیده شود، روی زمین و مناطق دیگر نبز می رود. پس از اینکه موریانه ها در تماس با این ماده سمی قرار گیرند، می میرند با این حال، بمب ها در چوب نفوذ نمی کنند و یا به لانه های موریانه ها نمی رسند.زمانی که از بمب حشره استفاده می کنید، ماسک بزنید.

روش های دفع و از بین بردن موریانه ها با تله هایی که خودتان می توانید درست کنید:

1. روش تله مقوایی:

شما به نوارهای پهن مقوایی احتیاج دارید ؛ مقوا را مرطوب کنید و آن ها را در جایی که موریانه ها معمولا ً یافت می شوند ، بپوشانید.موریانه ها از سلولز تغذیه می کنند پس زمانی که این مقوا با هجوم موریانه ها آلوده می شود، ممکن است آن را بیرون بکشید و آن ها را آتش بزنید.

این فرآیند باید چندین بار تکرار شود تا بهترین نتایج بدست آید.درک کنید که این فقط یک راه حل سریع است و ممکن است مشکلات بزرگ موریانه ها را حل نکند. در این حالت ممکن است به روش های درمانی دیگری نیاز داشته باشید.

2. طعمه موریانه ها:

بازار پر از سیستم های طعمه گذاری موریانه ها است ؛ نیازی نیست مواد شیمیایی را در خاک بریزید. تنها چیزی که شما نیاز دارید طعمه موریانه ها هستند که می توانید به طور مستقیم در زمین قرار دهید. موریانه از آن تغذیه خواهند کرد و خواهند مرد.

طعمه ها می توانند یک ابزاری است که نمی تواند کل موریانه ها را بکشد، اما می تواند جاهایی که موریانه ها زندگی می کنند را نشان دهد ؛ طعمه ها می تواند در مکان هایی بکار رود که آفت کش ها و مواد شیمیایی ممکن است برای خاک و یا گیاهان خطرناک باشند.

روش های طبیعی برای خلاص شدن از شر موریانه ها در خانه:

در اینجا 5 روش ساده برای کشتن موریانه ها به طور طبیعی وجود دارد:

1. حذف رطوبت:

تمام سازه های چوبی را خشک نگه دارید نگذارید رطوبت به درون چوب ها نفوذ کند. لحظه ای که به درون آن نفوذ کند، احتمال هجوم موریانه ها نیز وجود دارد.

2. روغن نئیم:

روغن نئیم شامل ترکیبی به نام آزادیراچتین است که موریانه ها را می کشد. موریانه هایی که با این تماس برقرار می کنند، کشته خواهند شد. روغن نئیم می تواند برای چشم ها، پوست و شکم آزاردهنده باشد، اما غیر سمی است و برای استفاده انسانی ایمن تلقی می شود. روغن نئیم را به روش روغن پرتقال اعمال کنید. جایی بریزید که موریانه ها به طور مستقیم با آن تماس خواهند داشت.

3. سرکه و آب لیمو:

سرکه یک جز معمول در کنترل آفات است و می تواند به راحتی برای کشتن موریانه ها به کار رود. اضافه کردن لیمو به مخلوط، آن را حتی موثرتر می سازد چون حاوی دی - لیمونن است، همان قاتلی طبیعی که در روغن پرتقال یافت می شود.

برای استفاده از این روش، یک فنجان سرکه را با نصف فنجان عصاره لیمو مخلوط کرده و آنها را در یک بطری اسپری بریزید و آن را مستقیم بر روی موریانه ها و مناطق آلوده اسپری کنید. این راه حل هیچ خطری برای خانواده شما ندارد و می تواند به اندازه کافی برای کشتن موریانه ها در خانه شما مفید باشد.

4.اسپری بوراکس:

این گزینه عموما برای استفاده در فضای باز انجام می شود ؛ نصف فنجان پودر بوراکس و یک گالن آب داغ در یک سطل را ترکیب کنید. مخلوط را به هم بزنید تا وقتی که تمام پودر حل شود و سپس مخلوط را در ظرف پمپ بریزید. مناطق آلوده به خوبی سطوح چوبی را اسپری بکنید ،آنها را خشک کنید و یک یا دو بار دیگر انجام دهید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر