اربعین | پیاده روی اربعین

زمان شروع پیاده روی اربعین کی است؟ | بهترین مرز عراق برای اربعین

پیاده‌ روی اربعین هر ساله از مسیرها و کشورهای مختلف جهان برگزار می شود اما زائران باید قبل از شروع درمورد اطلاعات کلیدی این پیمایش عمومی و جهانی بیشتر بدانند.

داروهای ممنوعه اربعین
ویکی گردی:

پیاده‌ روی اربعین، بزرگترین گردهمایی و پیمایش عمومی در جهان است که هر سال برگزار می شود. همه زائران حرم امام حسین و یاران با وفایش از مسیرها و کشورهای مختلف، خود را به عراق و به حرم امام حسین (ع) می رسانند. در این بخش از ویکی گردی اطلاعاتی در مورد پیاده‌روی اربعین و تاریخ شروع پیاده‌روی اربعین را آورده ایم.

تاریخ شروع پیاده‌روی اربعین 1401

اگر دوست دارید با خیل عزاداران و زائران امام حسین (ع) همراه شوید و روز اربعین در حرم سیدالشهدا باشید، روز شانزدهم صفر پیاده‌روی را آغاز کنید، اینگونه یک روز پیش از اربعین در کربلا خواهید بود. اگر به هر دلیلی دوست دارید از شلوغی و ازدحام دور باشید، یک هفته قبل از اربعین زمان مناسبی است.

هزینه رفت و برگشت به کربلا چقدر آب میخوره؟

برای رفتن به عراق کدام مرز را انتخاب کنیم؟

نزدیک‌ترین مرز به شهر محل سکونت خود را انتخاب کنید، اگر در نیمه شمالی و غربی کشور زندگی می کنید، مرز مهران و خسروی و اگر در استان‌های نیمه جنوبی سکونت دارید، مرز شلمچه یا چذابه را انتخاب کنید. برخی از هموطنان با خودرو شخصی خود تا مرز می روند. بعد از رسیدن به یکی از مرزهای مشترک بین ایران و عراق برای آغاز مسیر پیاده‌روی اربعین باید به شهر نجف بروید.

  • برای رسیدن از مرز خسروی به نجف باید از شهرهای خانقین، مقدادیه و بعقوبه به شهر کاظمین و سپس کربلا بروید.
  • برای رسیدن از مرز مهران به نجف از شهرهای بدره، کوت، نعمانیه، شوملی و دیوانیه عبور کنید.
  • برای رسیدن از مرز شلمچه به نجف باید از شهر بصره و دیوانیه بگذرید.
  • برای رسیدن از مرز چذابه به نجف از شهرهای بدره، کوت، نعمانیه، شوملی، دیوانیه عبور کنید.
  • برخی افراد از همان ابتدا با خروج از مرزهای کشور به شهر کاظمین، سامرا و سپس نجف می‌روند.
  • برای پیاده‌روی اربعین باید چه میزان از مسیر را پیاده طی کرد؟
  • برخی از افراد مسیر بغداد تا کربلا را طی می‌کنند اما زائران ایرانی معمولا از نجف تا کربلا را پیاده طی می‌کنند.

فاصله نجف تا کربلا چقدر است؟

دو شهر نجف تا کربلا از یکدیگر 85 کیلومتر فاصله دارند.

پیاده‌روی اربعین چند روز طول میکشد؟

برای طی کردن مسیر نجف تا کربلا معمولا ٣ روز زمان نیاز است یعنی روزی در حدود 26.5 کیلومتر مسیر در پیش دارید و حدود 7 تا 8 ساعت پیاده‌روی خواهید داشت.

ارز اربعین رو از کجا بگیریم؟ | نکات دریافت ارز مسافرتی کربلا

آیا برای پیاده‌روی باید پول به همراه داشت؟

پیاده‌روی اربعین هزینه ای در بر نخواهد داشت و در قبال هیچ امکاناتی از شما پولی دریافت نمی شود اما بهتر است مقدار کمی پول به همراه داشته باشید.

غذا و اقامت در طول مسیر چگونه خواهد بود؟

برای پذیرایی از زائران اربعین در تمام مسیر 85 کیلومتری دو شهر نجف تا کربلا، خانه ها، اقامتگاه ها و حسینیه هایی وجود دارند که به آنها موکب می گویند. شما در طول مسیر نه تنها موکب های عراقی بلکه موکب هایی ایرانی، لبنانی، پاکستانی، ترکی و … را هم خواهید دید.

در طول مسیر غذذاهای رایگان توسط موکب ها ارائه می شود، ایستگاه های غذا بسیارزیاد و با غذاهای متنوع هستند. توجه کنید وعده های اصلی صبحانه (بعد از نماز صبح تا ساعت 7 تا 8 )، ناهار (از 12 تا ساعات 1 و 2 ) و شام ( از غروب آفتاب تا 10 شب) تنها در همان ساعات خودشان، یافت می شوند.

از اول تا انتهای مسیر، نیز ایستگاه های چای و قهوه عربی را به وفور خواهید دید و می توانید بطری های آب معدنی را به رایگان تهیه کنید. همچنین سینی های بزرگ خرما که با ارده و کنجد تزئین شده اند، انواع میوه ها را می توانید در طول مسیر بیابید.

بهترین ساعت برای شروع پیاده‌روی اربعین چه زمانی است؟

در چند سال گذشته بهترین ساعت برای پیاده‌روی اربعین از ساعت 4 و 5 صبح و پایان آن قبل از غروب آفتاب بود اما به علت مصادف شدن واقعه اربعین به تابستان زمان پیاده‌روی تغییر نموده و از غروب آفتاب آغاز و تا نماز صبح ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

ارسال نظر