کولر | مشکل پدرها با کولر

مشکل پدرها با کولر چیه؟ چرا همیشه خاموشش می کنن؟ | دلیلش رو کشف کردم!

اگه شما هم در خانواده پدری دارید که با کولر مشکل دارد و به روشن بودن کولر حساس است این حساسیت دلایلی دارد که دانستنش شگفت زده تان خواهد کرد.

کولر
ویکی گردی:

دلیل علمی مشکل پدرها با کولر چیست؟ حتما لطیفه هایی که در مورد خاموش کردن کولر توسط پدرها وجود دارد، را شنیده اید و یا شاید در خانه شما نیز پدرتان به روشن بودن کولر حساس است. برخی گمان می کنند که این امر به دلیل کاهش هزینه ها و صرفه جویی اتفاق می افتد اما در دل داستان خاموش نمودن کولر توسط پدرها رازی نهفته است که ریشه در تغییرات بدنی مردان دارد.

در این بخش از بهداشت و سلامت ویکی گردی علت خاموش کردن کولر توسط پدرها را بررسی می کنیم.

مشکل پدرم با کولر چیست؟

حساسیت به سرما از دلایل اصلی خاموش کردن کولر توسط پدرها است. حساسیت به سرما با افزایش سن بیشتر خواهد شد. در اکثر موارد، این تغییر طبیعی است، با این حال، برخی از شرایط سلامتی می‌توانند باعث سردی بیشتر شما شوند.

۷ ضرری که با نشستن جلوی کولر به خود وارد می کنید + توضیحات

چرا با افزایش سن احساس سردی می کنید؟

همانطور که گفتیم افزایش سن می تواند تغییرات زیادی را در بدن ما ایجاد کند، از جمله افزایش حساسیت به سرما. علت های ارتباط افزایش سن و احساس سردی عبارتند از:

کاهش چربی پوست

در دوران میانسالی، به تدریج چربی زیرپوست مردان کاهش یافته و پوست نازک می شود، به همین خاطر مردان سرما را بیشتر احساس خواهند کرد. برای کاهش احساس سرما به چربی زیرپوستی نیاز می باشد که با افزایش سن و کاهش چربی زیرپوست، پوست و لایه های چربی زیر پوست شروع به نازک شدن می کنند، بنابراین مردان در میانسالی بیشتر احساس سرما می کنند.

کند شدن متابولیسم

با افزایش سن متابولیسم کند می شود. طبیعی است با کاهش میزان متابولیسم واکنش بدن به سرما نیز کاهش می یابد و برخی گیرنده های بدن ممکن است به سرعت عمل نکنند تا به رگ های خونی شما بگویند که منقبض شده و دمای بدن شما را حفظ کنند.

کاهش خاصیت ارتجاعی رگ های خونی

با افزایش سن رگ های خونی خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. هنگامی که رگ های خونی شما انعطاف‌پذیر نیستند، گردش خون کاهش می یابد. وقتی خون شما به طور طبیعی گردش نمی کند، حفظ گرما برای بدن سخت‌تر می شود و همین امر باعث سرد شدن دست ها و پا می شود.

روشن نگه داشتن کولر بیشتر از این زمان ممنوع!

چرا مادران کولر را خاموش نمی کنند؟!

مادران کمتر در خانه کولر را خاموش می کنند و حتی بدون کولر به مشکل برمیخورند، جالب است بدانید علت این امر نیز مربوط به شرایط فیزیولوژیکی بدن آنهاست.

با افزایش سن زنان، چربی زیر پوست آنها افزایش می یابد و نه تنها این امر بلکه از بین رفتن هورمون استروژن در آنها موجب گرمایی شدن خانم ها و احساس گر گرفتگی در سنین بالا می شود، این احساس عمدتا تا سنین بالاتر باقی می ماند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر