نبات زعفرانی | خرید نبات زعفرانی | نبات زعفرانی تقلبی

نبات زعفرانی نخر! | خطرات مصرف نبات زعفرانی

از آنجایی که مصرف نبات زعفرانی بسیار متداول است، توصیه میکنم برای حفظ سلامتی خود و خانواده تان این مطلب را حتما بخوانید.

نبات زعفرانی
ویکی گردی:

مصرف نبات به خصوص نبات زعفرانی از دیرباز در بین ما ایرانیان متداول است. اما در صورتیکه بدانید این نباتها با زعفران رنگ نمی گیرند و با مواد رنگ زای بیماری زا رنگ می شوند، دیگر نبات زعفرانی نخواهید خورد.حتما قبل از خرید نبات زعفرانی، این خبر را بخوانید.

با توجه به افزایش قیمت زعفران، بسیاری از افراد سودجو، به قیمت به خطر انداختن جان و سلامتی افراد دیگر، اقدام به استفاده از مواد رنگ زا مانند جوهر زعفران می کنند، تا نبات زعفرانی تولید کرده و آن را با قیمت بیشتری بفروشند.

زعفران رو به سبک کدبانو ها دم کن + فیلم

اگر علاقه به مصرف نبات زعفرانی دارید، مطمئن شوید که نبات را از منبع معتبر تهیه می کنید.

اکثر نبات‌هایی که به رنگ زرد یا زعفرانی در بازار موجود هستند با جوهر زعفران رنگ می‌شوند، که ماده‌ای بسیار خطرناک و سرطان زا است.

مصرف این ماده بیماری‌هایی از قبیل بیش فعالی در کودکان، معضلات گوارشی و آسمی، تومورهای تیروئیدی، تشدید میگرن، تاری دید، حساسیت ها و مشکلات پوستی نظیر پورپورا به همراه خواهد داشت.

نبات‌های رنگی بیشتر جنبه تزیینی دارند و هرگز برای مصرف روزانه اسفاده نکنید.

مواد رنگی این نبات‌ها برای کودکان، زنان باردار خطرناک است و سبب اختلال در عملکرد ۲ عضو سم زدای بدن یعنی کبد و کلیه شده و زمینه بروز سرطان، رفتار‌های تهاجمی و بیش فعالی را فراهم می‌کند.

چگونه زعفران اصل را از تقلبی تشخیص دهیم؟

متخصصان توصیه می‌کنند از نبات سفید برای مصرف روزانه استفاده کنید و اگر تاکید دارید زعفرانی باشد خودتان به نبات زعفران اضافه کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر